banner851

banner614

AKÇAKOCA'DA MİNİ ZİRVE

Akçakoca'da üçlü mini zirve... Milletvekili Osman Çakır, Kaymakam Aykut Pekmez ve AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Bilgin ilçede devlet eliyle yürütülen projelerin son durumu hakkında görüştü.

banner619
Siyaset 13.08.2013, 10:35
236
AKÇAKOCA'DA MİNİ ZİRVE

Umre'den dönen Milletvekili Osman Çakır, memleketi Akçakoca'da AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Bilgin ve Akçakoca Kaymakamı Aykut Pekmez'le beraber ilçede gerçekleştirilecek yatırımlar üzerine istişarede bulundu.

Sarıyayla Barajı inşaatında gelinen noktayı aktaran Çakır, ihaleyi alan firmanın evrak işlerini tamamladıktan sonra 2 yıl sürmeden inşaatı bitireceğini söyledi. İşletme fakültesi ihalesinde KİK'e yapılan itiraz süresinin dolmasıyla firma ile sözleşme imzalama sürecine gelindiğini aktaran Çakır, "Bilgin ve Pekmez ile OSB için Sanayi Bakanlığı'na yapılan başvuru ve Akçakoca Balıkçı Barınağı mendirek inşaati için bayram öncesi yapılan ÇED ihalesinin 150 günde ihaleyi alan firma tarafından tamamlanacak olması gibi konular üzerinde konuştuk. MARKA tarafından desteklenen Engelsiz Kent Akçakoca Projesi, Akçakoca Ceneviz Kalesi'nin Kültür Bakanlığı tarafından devralınarak gerekli restorasyonun yapılacak olması, devlet hastanemizde uzman doktor eksikliklerinin tamamlaması ve hastanenin fiziki durumu üzerine fikir alışverişinde bulunduk." dedi.

 

Haber: S. KAŞKIR

Yorumlar (0)