banner851

banner614

AKŞENER’E SESLENDİ: ÇOK GEÇ OLMADAN GÖZDEN GEÇİRİN

Düzce Belediye Meclisi Haziran ayı oturumunda, geçtiğimiz ay düzenlenen lansmanla tanıtılan Konur Alp Gazi’nin şaha kalkmış at üzerinde tasvir edildiği logonun Düzce Belediyesi’nin yeni logosu olması önerisi oylandı. AK Parti ve MHP’li üyelerin desteklediği öneriye İYİ Partili üyeleri karşı çıktı. Bunun üzerine Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e seslenerek, “Kayı Boyu bayrağından ilham aldığı intibaı veren partiniz mi, yoksa partinizin Düzce Belediye Meclisi üyeleri mi yanlış? Çok geç olmadan gözden geçirin Sayın Genel Başkan.” Paylaşımı yaptı.

banner619
Siyaset 08.06.2021, 00:39 08.06.2021, 17:10
1980

Düzce Belediyesi’nin yeni logosu geçtiğimiz ay düzenlenen geniş katılımlı lansmanla kamuoyuyla paylaşıldı. Yeni logoda Düzce ve bölgesinin fatihi ve en büyük manevi şahsiyeti Konur Alp Gazi’nin şaha kalkmış bir at üzerindeki siluetine yer verildi.

Gazi’nin etrafında ise gök kubbeyi sembolize eden Selçuklu güneşi motifi kullanıldı. Düzcespor’un kırmızı ve lacivert renklerinden oluşan yeni logoda Düzce’nin modern bir kent olma yolundaki atılımı simgelendi.

AK PARTİ VE MHP ‘EVET’, İYİ PARTİ ‘HAYIR’ DEDİ

Lansman günü Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün söylediği gibi hazırlanan logo önerisi Haziran ayı oturumunda Düzce Belediye Meclisi’ne sunuldu. AK Partili ve MHP’li üyeler hazırlanan logonun Düzce Belediyesi’nin yeni kurumsal logosu olmasına ‘evet’ derken İYİ Partili üyeler ise logo hazırlanırken Düzceliler’in fikrinin alınmadığı gerekçesiyle öneriye karşı çıktı.

İYİ Partili üyelerin bu tavrı sonrası Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kültür merkezinin adının “Prof. Dr. Erol Güngör olarak değiştirilmesi teklifine partililerin muhalefet ettiği zamanda olduğu gibi bir kez daha İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e seslendi.

“LOGODA KONUR ALP’İN YER ALMASINA DA KARŞI ÇIKTILAR”

Sosyal medya hesaplarından İYİ Parti Lideri’ni etiketleyen Başkan Özlü, “Sayın Meral Akşener, Partinizin Düzce Belediye Meclisi üyeleri, Prof. Dr. Erol Güngör’ün adının Kültür Merkezi’ne verilmesinden sonra bugün de Düzce’yi fetheden Konur Alp Gazi’nin Düzce Belediyesi ambleminde yer almasına grup kararı alarak karşı çıktılar.” İfadelerini kullandı.

“GÖZDEN GEÇİRİN”

İYİ Parti’nin ambleminde Kayı Boyu bayrağından esinlenmesine atıfta bulunan Özlü, “Kayı Boyu bayrağından ilham aldığı intibaı veren partiniz mi, yoksa partinizin Düzce Belediye Meclisi üyeleri mi yanlış? Çok geç olmadan gözden geçirin Sayın Genel Başkan.” Akşener’e meclis üyelerini gözden geçirmesi çağrısı yaptı.

banner844
Yorumlar (11)
Düzceli 4 ay önce
Beğenmediğim eski logo şimdiki den daha güzel gelmeye başladı. İlk seçimde bu logoyu kaldırmak muhalefetin önceliği olmalı.
Mert 4 ay önce
Beyenmedik parti logosu gibi Düzce nin yeşili yok doğası yok
Hiç hoş değil 4 ay önce
Yani iyi bir marifetmi yaptınız kendinizi şikayet ettiniz bence
Vatandaş 4 ay önce
Ben yaptım oldu zihniyeti.Halkın görüşü o kadar da önemli değil.
Akif 4 ay önce
Sayın bakan o logo yakışık değil.Konuralp gazinin konu ile ilgisi yok.sizin mantığa göre;Atatürk’ü bütün logolara koyalım o zaman.karşı çıkanlarada sen Atatürk düşmanımısın diyelim?nasıl mantık ama?
Kemal kaya 4 ay önce
Logo cok kötü bundan cok var orijinal degil
HASAN YILMAZ 4 ay önce
sayın başkan,İYİ parti olmasa daha neler olurdu.Onların yaptığı faydalı görüşler ver fikirler var onlarıda söyleyin
Yanlış nerde başkan? 4 ay önce
Bence iyi yapmışlar. Alternatif üretmeden, oldu bittiye getirilmemesi gerekiyordu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın