banner851

banner614

ANKET SONUÇLARI YAYIMLANDI

MetroPoll Araştırma Şirketi, aylara göre dar gelirli vatandaşların en çok oy verdiği partiler anketi yaptı. Temmuz- Ağustos ayında yüzde 29.2 oy alan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), dar gelirli vatandaşların en çok tercih ettiği parti oldu. AK Parti'yi yüzde 16.8 ile Cumhuriyet Halk Partisi takip etti.

banner619
Siyaset 14.09.2021, 11:22
2540
ANKET SONUÇLARI YAYIMLANDI

MetroPoll Araştırma Şirketi, aylara göre dar gelirli vatandaşların en çok oy verdiği partiler anketi yaptı. Aylık geliri 3000 TL ve altı seçmenlere yönelik gerçekleştirilen araştırmada katılımcılara "Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi. Sonuçları şirketin sahibi Özer Sencar paylaştı.

DAR GELİRLİNİN İLK TERCİHİ AK PARTİ

Anket sonuçlarına göre tüm aylarda Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) dar gelirli vatandaşların en çok tercih ettiği parti oldu. AK Parti'yi sırasıyla Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Halkların Demokratik Partisi (HDP), İYİ Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)takip etti.

AK Parti, Temmuz- Ağustos ayı içerisinde yüzde 29.2 ile listenin zirvesinde yer aldı. Aynı ay içerisinde AK Parti'yi yüzde 16.8 ile CHP, yüzde 11.8 ile HDP, yüzde 10.4 ile MHP ve yüzde 8.3 ile İYİ Parti takip etti. Kararsızların oranı da yüzde 20.1 gibi yüksek bir rakam olarak saptandı.

İşte "Dar gelirli seçmen" anketinin sonuçları:

banner844
Yorumlar (15)
Hasan 1 hafta önce
Tabi verecekler, oy kaygısı ile bedavadan mama veren bi iktidar var.
vatandas1 1 hafta önce
mustehak
Hüsamettin 1 hafta önce
YENİDEN REFAH PARTİSİ neden yok bu şıklar içinde ?
Göreceğiz bakalım bu yok saymalarınızı ilk seçimde..!!!
Ekrem 1 hafta önce
Ne demişler,, deveye diken dar gelirliyi seven iktidar (!) .bizim milletimiz bu kadar akıllı işte.herkes hak ettiği gibi Yaşar bu türkiyede
Kürşat Yılmaz 1 hafta önce
Dar gelirliler kısır döngüye girmişler, bu anket sonucuna göre onlar hep dar gelirli kalacak, AKP iktidarda kalacak...
elit CHP 1 hafta önce
CHP normal vatandaştan tiksiniyor. Dar gelirliler hiç umurunda olmaz
YABUZ0881 1 hafta önce
ÇÖPLERDEN ZIKKIMLANMAYA DEVAM MADEM GAKIR KESİM MEMNUNSA BEN İNANMIYORUM BU LAN EMİCİ MEMLEKETİ SOGANA CEVIREN BU HIRSIZ TAYFASINDAN KURTULACAĞIZ İLK SEÇİMDE
vatandaş 1 hafta önce
3-4 maaşlı makamlar, mercedesler, villalar az geliyor.daha fazla oy lazım bunlara.niye daha çok villa, mersedes, 7-8 maaşlı iş olmasın.yazık olur.
Düzceli 1 hafta önce
Ne demiş Hayyam;Celladına aşık olmuşsa bir millet,İster ezan, ister çan dinlet,İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet,Müstehaktır ona her türlü zillet.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın