banner851

banner614

ANKETTE DİKKAT ÇEKEN SONUÇLAR ÇIKTI…

Avrasya Araştırma Şirketi, ağustos ayı seçim anketi sonuçlarını açıkladı. Ankette, dikkat çeken sonuçlar elde edildi.

banner619
Siyaset 06.09.2021, 16:10 06.09.2021, 18:42
1566

Avrasya Araştırma Şirketinin Ağustos ayı seçim anketinden dikkat çeken sonuçlar çıktı. Ankette, ‘Sizce Erken Seçim Yapılmalı mı?’ sorusunun cevabı arandı. Ankete katılanların 58,7’si ‘erken seçim yapılmalı’ derken, 30,8’i ‘yapılmamalı’, 10,5 ise ‘karsızım’ dedi.

Parti lideri sorulmaksızın, ‘Erken seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?’ sorusuna ise, ankete katılanların yüzde 24, 7’si AK Parti, yüzde 23,1 CHP, yüzde 11,7 İYİ Parti, yüzde 8,3HDP, yüzde 6,2 MHP, yüzde 4 DEVA, yüzde 1,9 Gelecek, yüzde 1,3 Saadet Partisi, yüzde 0, 9 Demokrat Parti, yüzde 0,8 TİP, yüzde 0,7 Memleket Partisi, yüzde 1,2 ise diğer partiler çıktı. Anketin bu bölümünde 15,2 kişi kararsız olduğunu söyledi.

Ankette, Parti lideri ismi ile birlikte ‘Bugün erken seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz’ sorusuna ankete katılanların yüzde 24,3’ü AK Parti, yüzde 22,8’i CHP, yüzde 12,1’i İYİ Parti, yüzde 8,2’si HDP, yüzde 6,1’i MHP, yüzde 5’i DEVA, yüzde 2,3’ü Gelecek Partisi, yüzde 1’i, Saadet Partisi, yüzde 0,8’i Demokrat Parti, yüzde 1,1’i TİP, yüzde 1’i Memleket Partisi, yüzde 1’i ise diğer partilere oy vereceğini söyledi.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (15)
düzceli 2 hafta önce
Osmanlı neden yıkıldı? Tarih bunları not eder. Yeri ve zamanı gelince uygular. Millet bu gerçekleri görüyor. Aldanmayacaksın.
Vatandaş.. 3 hafta önce
Evet AKP çok güzel şeyler yaptı ama Süleyman Demirelin de dediği gibi '' BOŞ TENCERE nin yıkamayacağı hiç bir iktidar yoktur..! ''
YAVUZ0881 3 hafta önce
Utanmaz benim ismimi kullanma Edepsizlik yapma benim ismimi kullanıyorsun ben şu anda gerçekleri söylüyorum hiç bir partiyide övmüyorum olacakları söylüyorum niye zoruna gidiyor
Vatansever 3 hafta önce
Eskiden batı kulüpçüler, faizciler diye geçmiş iktidarları beğenmeyenler:
Gördünüzmü faizciliği. Millette dibine kadar kredi borcunda.hemde 20 yıldır tek başına ve halk desteğine rağmen.
Avni 3 hafta önce
Bu anket sirketi kesin feto. Chp lidir..80 yildir ayni ruya..Allah bunlari bu ulkenin basina getirmeyi nasip etmesin..ama bizim insanlarimiz nankordur..seytani boldur..nabacaklari belli olmaz..gecmisi cabuk unuturlar..nasil olsa akp karinlarini doyurdu..elde ve altta son model arabalar..utanmadan sikilmadan aglarlar..illada chp derler..
Semih 3 hafta önce
Bizim noldugu belursuz Chpli.solcular.ataistler.koministler.Hdpli.iyi partili.Fetoculer yorumlariyla agiz birligi yapmislar.Akp giderse hayrani oldugunuz Gevurlara ulke dusmanlarini basa getirirsiniz artik
Gürol 3 hafta önce
CHP genel merkezinde yapsanız bu anketi ancak böyle çıkardı. Muhalefet PKK ' ya yanaştıkça oy kazanıyor algısı var Türkiye 'de. Ak Parti yapıyor muhalefet yıkıyor millet yıkana oy veriyor öyle mi?
düzceli 3 hafta önce
bunlara önce halk seçimlerde sonrada rabbim öyle bir tokat atacakki ben ne yaptımki gelen vuruyor giden vuruyor diyecekler bakalım yeşil dolarlar ahirette geçerli olacakmı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın