banner851

banner614

ARSLAN’IN KÜRSÜDE ZOR ANLARI

AK Parti Düzce Milletvekili ve aynı zamanda Meclis Çevre Komisyonu Üyesi Fevai Arslan, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 2017 Bütçesi üzerine mecliste yaptığı konuşma sırasında kürsüde zor anlar yaşadı. CHP’nin Düzce’den sorumlu İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Arslan’ın DSİ’nin yatırımlarıyla birçok ilde evsel atık ve su kirliliğinin önünde geçildiğini aktardığı sırada Hecinler bölgesindeki çöp tesisine ilişkin sorular yöneltmesi üzerine Arslan'dan “Onu da anlatırız” yanıtı geldi. Konuşması sık sık muhalefet milletvekillerinin yaptığı çıkışlarla bölünen Arslan, Orman Su İşleri Bakanlığının Düzce’deki çalışmaları hakkında bilgi verdi fakat Hecinler sorularını yanıtsız bıraktı.

banner619
Siyaset 14.12.2016, 11:38 14.12.2016, 15:58
4572

AK Parti Düzce Milletvekili aynı zamanda Meclis Çevre Komisyonu Üyesi olan Fevai Arslan, TBMM’de 2017 yılı merkezi yönetim bütçesi görüşmelerinde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 2017 Bütçesi üzerine AK Parti grubu adına söz aldı. Arslan barajların bir ülkenin olmazsa olmazı olduğunu söyleyerek 4 sektörde faaliyet gösteren Devlet Su İşleri’nin (DSİ) baraj inşa edilen kurum olarak bilindiğini belirtti.

Tanal’dan Arslan’a Hecinler soruları
DSİ tarafından yapımı tamamlanan çalışmalar hakkında bilgi veren Arslan, DSİ’nin yatırımlarıyla birçok ilde evsel atık ve su kirliliğinin önünde geçildiğini aktardığı sırada CHP’nin Düzce’de sorumlu İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın Hecinler bölgesindeki çöp tesisine ilişkin sorularına “Onu da anlatırız” diyerek yanıt verdi. Tanal’ın ısrarlı ifadelerini Arslan aynı cümlelerle cevapladı.

Kürsüden yanıt verdi
Arslan’ın kürsüde yaptığı bütçe konuşması, muhalefet milletvekillerinin meclis sıralarından Arslan’a söyledikleri sözler nedeniyle zaman zaman bölündü. Arslan, bu durum karşısında muhalefete cevap vermeyi ihmal etmedi.

Arslan’ın açıklamalarını muhalefet partilerin milletvekillerinin seslerini bastırmak için yüksek sesle yaptığı görüldü.

Düzce’ye 455 milyon lira yatırım yapılmıştır
Konuşmasının son bölümünde Tanal’a dönen Arslan, Meclis Başkanından Tanal’ın konuşmasını sık sık bölmesi nedeniyle bir dakika daha süre isteyerek şunları söyledi: “Sayın Tanal bizzat çok iyi dinlemenizi tavsiye ediyorum. Son 14 yılda, Düzce’ye 455 milyon lira yatırım yapılmıştır. 26 atık dere ıslah tesisi inşa edilmiş, 5.4 milyon yeni fidan toprakla buluşturulmuş, 4 adet bal ormanı ve 24 mesire yeri tesis edilmiştir. 26 adet dere ıslah tesisiyle şehir merkezimiz, 8 ilçe, 2 belde ve 11 köyümüz taşkın zararlarımızdan korunmuştur. Ayrıca 11 adet daha dere ıslah çalışması daha bitmektedir. 2 adedi de proje aşamasındadır. İlimizde 2 adet köy su projesiyle toplam 5810 dekar alan sulanacaktır. Özetle, 2013-2015 yılları arasında tamamlanan dere ıslahlarıyla Düzce şehir merkezi ve 21 adet yerleşim yeri taşkınlardan korunmuştur.”
 

banner844
Yorumlar (33)
zeki 5 yıl önce
Evet 6 senedir konuralp aybaş köyü ne 2 km asfalt dökmek ten acizsiniz ama yazıklar olsun
reid 5 yıl önce
ahpli bir dostum ben tayip icin ako ye oy veriyorum olmasa Allah biliyorki 10 oyumdan birini vernem. cok hakli.
.............. 5 yıl önce
bu yorumları yapanlar sanki başka memleketin insanı yahu adam söylüyorya %70 oy vermişsiniz kesin tantanayı
yalan mı? 5 yıl önce
adam düzceden %71 oy aldık demiş yalan mı söylemiş düzce olarak biz vermedik mi %70 oyu o zaman neden %70 oy verenler yapılan icraatten rahatsız adam soruyor bak CHP giremiyor diyor yalan mı söylüyor CHP yada başka parti oy alabildimi bu şehirden eee neden rahatsızsınız kardeşim seçim olsa yine aynı yere vereceksiniz gidin evinize uyuyun karda kışta kıyamette kendinizi yorup üzmeyin tamammı adamıda sinir etmeyin o nedenle teneke muhabbeti denir sizin yaptığınıza..ne uyanıksınız siz mahmuta şak şak oylar fevaiye hadi bakalım anayasaya oylaması var yakında evet demeyi unutmayın haaa..
Köylü HASAN 5 yıl önce
Biz seçtik. Yine seçeriz. Adam olmayız biz.
misafir 5 yıl önce
bir akpartili olarak bu kadar yalanlarından dolayı seni tebrik ederim
fedai 5 yıl önce
Düzce halkının keleşin icraatlarına tepki olarak, referandumda oy vermeyeceği konuşuluyor. Bu olay Düzcede her seferinde yüksek oy alan Ak parti'in Sn. Düzce Millet vekillerine hesap soracağı anlamına gelir. İnşAllah vekillerimiz bu riski görüyorlardır.
çetin 5 yıl önce
Allahım çok mutluyum. Milletin vekili Fevai TBMM'de konuşmuş. Ağlamak istiyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın