banner851

banner614

“ASFALT PLENTİNİ KAR AMAÇLI KİRAYA VERDİK”

banner619

İYİ Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi Ender Çakar’ın ‘Düzce Belediyesine ait BELTAŞ A.Ş firması asfalt plentini kiraya verdi. Kiralayan firma, İSKİ’ye üstyapı çalışmaları için asfalt vermiyor’ açıklamasına Düzce Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Hasan Günden’den cevap geldi. Günden, asfalt plentinin kar amaçlı kiraya verildiğini ve İSKİ’ye asfalt vermeme gibi bir durumunun söz konusu olmadığını söyledi.

banner846
Siyaset 12.06.2021, 11:20 13.06.2021, 12:47
1294
banner844

İYİ Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi Ender Çakar, Düzce Belediyesi iştiraki olan BELTAŞ A.Ş’nin başka bir firmaya kiralandığını ve firmanın üstyapı çalışmaları için İSKİ’ye asfalt vermediğini söylemişti.  Çakar’ın bu açıklamalarını Öncü Haber mikrofonuna değerlendiren Düzce Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Hasan Günden, İSKİ’nin üstyapı çalışmalarının taşeron bir firmaya yaptırdığını ve bu firmanın vadeli asfalt almak istediğini anlattı. Asfalt imalatında kullanılan hammaddenin peşin ödemeyle alındığını kaydeden Günden, bu konu ile ilgili de İSKİ yetkilileri ile bir görüşme yapacaklarının altını çizdi.

“Kiraya verilmesi karlı bir yatırım”

BELTAŞ A.Ş’nin asfalt plentini neden kiraya verdiği yönündeki soruya açıklık getiren Günden, “Bizim asfalt sıkıntımız, asfalt üretme sıkıntımız yok. Asfalt belirli sezonlarda dökülür, belirli bir sıcaklıkta dökülür. Geri kalan aylarda sezonlarda orası boş kalıyor. Önüne bir fırsat gelmiş, Karayollarından iş alan bir firma demiş ki ‘Buradan bir iş aldık, bu bölgeye yakında sizin asfalt plentiniz var, kiralayabilir miyiz?’ Birinci önceliğimizde asfalt önceliği olsun. Biz boş zamanlarda ya da sizin üretim yapmadığınız zamanlarda biz burada asfaltımızı üretelim ki kendi ihtiyacımız karşılayalım. Karlı bir yatırım bu.” dedi.

“İSKİ’ye asfalt vermeme gibi bir şey söz konusu değil”

İSKİ’nin üstyapı çalışmalarında taşeronluğunu yapan firmanın açık hesap veya vadeli asfalt almak istediğini, bu yüzden de asfalt plentini kiralayan firmanın asfalt vermediğini kaydeden Günden, “BELTAŞ A.Ş, boş kalan plentini kara dönüştürmüş. Boş kalma derken yanlış anlaşılmasın Düzce Belediyesi gece 24.00'da asfalt istese, birinci öncelik belediyenin. İSKİ isterse, İSKİ’de birinci önceliğimiz.  Yapılan açıklamalardan anladığımız üzere İSKİ’ye asfalt vermeme gibi bir şey söz konusu değil. İSKİ taşeron bir firmaya veriyor işi, firmada vadeli olarak satışa çıkarıyor. Bitümü Petkim’den parayla, nakit alıyoruz. Peşin aldığımız bir şeyi, taşeron firma ‘bunu bize vadeli verin’ dediği zaman verilmiyor. Konu ile ilgili bize yapılan açıklamayı söylemek istiyorum: ‘Firma ihtiyacı olan asfaltın ödemesini yaparsa asfalt temin ederiz. Niye satmayalım? Para kazanmayı kim istemez ki, hangi şirket istemez ki?’ dediler.  Evet İSK inin bir ihtiyacı ama taşeron firmanın asfalt için nakit ödeme yapmamasından kaynaklı, kime gitseler bu şartlarda asfalt alamazlar. Şirketimizde bu yüzden ilgili firmaya asfaltı vermemiştir. Şirketimiz tarafından vermemezlik, ya da İSKİ ye karşı bir durum kesinlikle söz konusu değildir.” diye konuştu.

“İSKİ’yle görüşeceğiz”

“Biz AK parti meclis grubu olarak da İSKİ’nin bu sorununu görüşeceğiz.” diyen Günden, “Bir randevu aldık, önümüzdeki Salı günü İSKİ ile görüşüp bu sorunlarını AK parti meclis grubu olarak dinleyeceğiz, elimizden gelen bir şey varsa, ya da iki tarafında sorunu sıkıntısı neyse ileteceğiz. Büyük bir ihtimalle sorun çözülür. Çünkü İSKİ’de taşeron firma da asfaltı bizden alacak. Yaptıkları yamalar veya acıktıkları çukurları kapatmak için asfalt alacak. Bu bizim yararımıza olan bir şeydir” şeklinde konuştu.

HABER: Savaş ARI     

Yorumlar (4)
Tatar Ramazan 2 ay önce
Iski nin Avukatı çakar mi oldu.
Deklanşör 2 ay önce
İstanbul'dan Ankara'ya bu ittifakın en önemli özelliği beceriksizliklerini onu bunu suçlayarak örtmek heykel yaparak bidenin önüne yatarak terör örgütleri ile dirsek temasını koruyup tüm Türkiye'yi aldıkları belediyelerde oldugu gibi çukura düşürmek. Bu ara millet aç tiyatrosunuda sona erdi galiba.
Vah zavallı Düzce m 2 ay önce
Bu kimlerin eline kaldın.
duzcelı 2 ay önce
plentı kıralayan fırmanın avukatı sensın galıba keske telekomu lubnanlıya satarlarken sen pazarlık yapaydın hıc olmassa pesın paraya satardın