banner851

banner955

ASGARİ ÜCRET DOLARIN GERİSİNDE KALDI

Yükselen döviz kurları nedeniyle ülke ekonomisinin her alanda zor bir dönemden geçtiğini belirten CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Türk Lirası’nın tarihinin en büyük değer kaybını yaşadığına dikkat çekerek, “Karanlık bir tünelde freni patlamış kamyon gibi savruluyoruz.” benzetmesi yaptı. Dolar kurundaki artışa karşılık asgari ücretin düşük kaldığını belirten Cemşit, “Çaresizlik boyut değiştiriyor. Yurttaşlarımıza bu çıkmazı yaşatan günümüz iktidarı, derhâl erken seçim kararı almalı.” çağrısı yaptı.

Siyaset 17.12.2021, 15:20
3633
ASGARİ ÜCRET DOLARIN GERİSİNDE KALDI

CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, son dönemde döviz kurunda yaşanan hareketlilik ve açıklanan asgari ücretle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Kur artışıyla birlikte piyasaların adeta yangın yerine döndüğünü savunan Cemşit, üretimden ticarete her alanda büyük sıkıntılar yaşanmaya devam edildiğini vurguladı.

“Üretimden ticarete her sektörde endişe büyük”

CHP İl Başkanı Cemşit, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Vadeli alımlar durma noktasına gelirken, üreticiler hammadde sıkıntısı çekiyor. Türk Lirası tarihinin en büyük değer kaybını yaşarken, adeta karanlık bir tünelde freni patlamış kamyon gibi savruluyoruz. Ekonomi yönetimi, gidişatı durdurmak için hiçbir adım atmıyor ve dolayısıyla kurda gün boyu yaşanan oynamalar vatandaşta tedirginlik yaratmaya devam ediyor. Sonuç olarak bu belirsizlik, toplumun her kesimini etkilemiş durumda. Üretimden ticarete her sektörde endişe büyük.”

“İktidar derhâl erken seçim kararı almalıdır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüzde 50.54 oranında artışla 2022 yılı için asgari ücreti net 4 bin 253 TL olarak açıkladığını anımsatan İl Başkanı Cemşit, “Bu artış dolar kurundaki yüksekliğe oranla yine düşük seviyede. Maaş hariç her şeyin dolarla alındığı günümüz şartlarında, ocak-şubat aylarında temel gıda fiyatlarında yaşanabilecek olası artışlar, vatandaşın alım gücünü daha da düşürecektir. Cumhuriyet tarihinin en büyük ekonomik krizi yaşanırken, çaresizlik boyut değiştiriyor. Yoksulluğun kader gibi yaşatıldığı güzel ülkemizde, yurttaşlarımıza bu çıkmazı yaşatan günümüz iktidarı, derhâl erken seçim kararı almalıdır.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (4)
duzce 13 ay önce
abd bilerek yukseltiyor dolari ve merkez bankasi hamle yapsa bile kisa sureli düşüş yasaniyor dış gucler ekonomimizle bizi alt etmeye çalışıyor ama beceremicekler 2023 secimlerine kadar sabredicez insAllah sonradi aydinlik ve bu adam bu başa secimle geldi biz sectik erken secimde istemiyoruz bizim irademize balta vuramazsiniz sanki siz gelseniz başa ne olucak tayyip erdogandaki stratejik zekanin ne kadar var baskasinda .... Tayyip ERDOGANLA 2023 e devam insAllah tek lider odur o bastan giderse vatansiz kalir musluman camiasi tum musluman devletlerine kol kanat gerdi
CAN 13 ay önce
SACMA SAPAN KONUSUYO TÜRKIYEDE ISCILER DOLARLAMI CALISIYO HE ALLAH AKIL FIKIR VERSIN BU CHP LILERE FABRIKADA DOLARLAMI CALISIYOLAR BURASI TÜRKIYE AMERIKA DEYIL
Oktay usta 13 ay önce
Erken seçim olsa kazansaniz bak hemen duzeltirsiniz ekonomiyi inandık
size ekmek çıkmaz 13 ay önce
Ak partiden önce 2001 de agari ücret 114 dolardı. Şimdi en kötü dediğiniz durumda 259 dolar. Tüm dünyadaki bu kriz ortamında Erdoğanın başta olması büyük şanstır. o varken sıkıntı yok.