banner851

banner955

BAĞIMSIZ ADAY KENDİNE ÇOK GÜVENİYOR

Bağımsız Düzce Belediye Başkan Adayı Hasan Kalkan, Düzce’ye beklenen hizmetler gelmeyince bir partiyle değil bağımsız olarak seçim yarışına girme kararı aldığını söyledi. Kazanacağına olan inancını “Kendime güvenmesem zaten bu yola çıkmazdım.” diyerek özetleyen Kalkan, “Düzce’den bugüne kadar bağımsız olarak bir muhtar bile seçilmemiş. Ama zamanında İstanbul’un fethi de imkansız olarak görülüyordu ama fethedildi.” dedi.

Siyaset 01.02.2019, 17:19 02.02.2019, 19:20
3944

Bağımsız Düzce Belediye Başkan Adayı Hasan Kalkan, seçim çalışmaları kapsamında Öncü Medya Grubu’nu ziyaret etti. Burada Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal ile bir araya gelen Kalkan, neden bu yola çıktığını ve Düzce için hedefleri üzerine sohbet etti.

Hasan Kalkan kimdir?
Ziyaretin sonunda Öncü TV mikrofonlarına değerlendirmelerde bulunan Kalkan, ilk olarak kendisini şöyle tanıttı:

“1979 Düzce doğumluyum. Işık ilkokulu, Yunus Emre ortaokulu, Endüstri Meslek Lisesi’ni bitirdim. Daha sonra üniversite eğitimimi Kırıkkale’de tamamladım. Askerliğimi yaptıktan sonra bir süre Düzce’de faaliyet gösteren bir fabrikada çalıştım. Şuan ticaretle uğraşıyoruz.”

“Kendi adayımızı kendimiz çıkarttık”
Düzce Belediye Başkan Adayı Hasan Kalkan, bağımsız aday olmaya nasıl karar verdiğini ise şöyle özetledi:

“Düzce il olduktan sonra bir beklenti içerisine girdik. Kendimizi İzmit, Adapazarı, Bolu ile kıyaslar hale geldik. Daha sonrasında bununla alakalı herhangi bir katkı olmayınca, Düzce’de komşu illere yaklaşma adına hizmetler gelmeyince doğal olarak biz de kendi adayımızı kendimiz çıkarttık.”

“Kendime güvenmesem zaten bu yola çıkmazdım”
Bağımsız adaylığın özgüven gerektirdiğine dikkat çeken ve kendisine güveninin tam olduğunu söyleyen Kalkan, “Kendime kesinlikle güveniyorum. Kendime güvenmesem zaten bu yola çıkmazdım. Şuanda ilçelerle kıyaslanıyoruz. Alaplı, Hendekle kıyaslanıyoruz. Biz iliz ve elimizde bulunan imkanlar çok fazla. Hep söylüyoruz yaylalarımız var denizimiz var göllerimiz var diye.” şeklinde konuştu.

Düzceli’ye ne vaat ediyor?
‘Hasan Kalkan Düzceli’ye ne vaat ediyor?’ sorusu üzerine Kalkan, şu ifadeleri kullandı:

“Hasan Kalkan’ın cesareti var. Çöp işleme tesisi kuracağımız zaman milyon dolarlardan bahsedip bu işi her zaman rafta bekletiyorsan bu yanlıştır. Ben her zaman için başlamanın bitirmenin yarısı olduğunu düşünen birisiyim. Plastiğimizi işlemek için bile bu yola çıkmış olsak -ki geri dönüşüm tesisi kurmanın maliyetli bir iş olduğunu söylüyoruz- her zaman çok büyük rakamlar konuşuyoruz ya biz sadece plastiğimizi işlesek, camımızı işlesek ve bunun için ufak bir tesis bile kursak geri dönüşüm adına çöplerimizden para kazanma adına yola çıkmış oluruz. Bir plastik şişeyi çöpe attığınız zaman bunu öğüten bir makine var. Buğday gibi pirinç gibi bunu yarı mamül haline getiriyor. Siz bunu parayla satıyorsunuz. Aynı şekilde cam da böyle… Ama camın kirlenmemesi lazım. Biz şuan camımızı çöp kutusuna atıyoruz, gömüyoruz.”“İstanbul’un fethi de imkansız olarak görülüyordu ama fethedildi”
Bağımsız aday olarak seçime girmenin riskinden de bahseden Kalkan, “Düzce’den bugüne kadar bağımsız olarak bir muhtar bile seçilmemiş. Bir belediye başkanı ve milletvekili seçilmesi de çok uzak bir ihtimal olarak görülüyor. Ama zamanında da İstanbul’un fethi de imkansız olarak görülüyordu ama sonuçta fethedildi.” dedi.

“Yönetenleri, yönetilenlerden seçmemiz lazım”
Son olarak Düzceliler’e seslenen Bağımsız Düzce Belediye Başkan Adayı Hasan Kalkan, şunları kaydetti:

“Düzceli hemşehrilerimizden, ağabeylerimizden, kardeşlerimizden şunu dikkate almasını istiyorum. Otobüse binmeyen birisi otobüs biletinin 3 lira olduğunu bilemez. Bakkaldan ekmek almayan birisi ekmeğin 1.5 lira olduğunu bilemez. Buna dikkat etsinler istiyorum. Eğer yönetenlerin yönetilenleri anlamasını istiyorsak yönetenleri, yönetilenlerden seçmemiz lazım.”

Haber: C.ÜSTÜNER


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

banner844
Yorumlar (28)
Hako 4 yıl önce
Kardeşim işin zor hakkında hayırlısı ne diyelim tanımam bilmem sizi oy vermem size ama dua ederim
ferhat 4 yıl önce
yav kim gaz verdi bu arkadaşa
Kieros 4 yıl önce
Düzcede akparti kimi aday gösterse kazanır. Obje nesne farketmez
c.eşraf 4 yıl önce
Hasan kardeşim seni bizzat tanıyan bir büyüğün olarak çok tebrik ederim.Ben hiç bir adaydan bu sözleri ne basında nede birebir görüşmede duyamadım.sana konfiçyus un bir sözünü hatırlatayım.''Yolunu değiştirmeden devam ettiğin sürece,ne kadar yavaş gittiğinin önemi yoktur.''bunu asla unutma.kocaman BAŞARILAR.
Sezer 4 yıl önce
Millet olarak adaya değil partiye oy veren bir millet var ak partiden ben çıksam bende başkan olurum o yüzden biraz zor görüyorum
adamın teki 4 yıl önce
Kendisini tanımam, ama seçim çalışmalarında karşılaşırsak eğer oy vermek için düşünürüm. Yani çoook çalışmanız, kadro kurmanız lazım.
Doğrucu davut 4 yıl önce
Ben akpli değilim ama... Akp 1. İyip chp 2. Mhp 3. Siz de 4 yada 5. Olabilirsiniz. mhp tavşan aday çıkarmasaydı şansı vardı ama olan oldu bakalım...
Kenan Şengül 4 yıl önce
Hasanı çocukluğundan beridir tanırım gerçekten elini taşın altına koyan birisi makam mevki hırsı yok duzce yi ıyi bilen kapasitesi yüksek bir insan hakkaten hizmet adamı belediye başkanı olunca biliyorumki kapısı herkese açık olucak
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
kapalı