banner851

banner614

BAHÇELİ’DEN ÇAĞRI VAR

2019’da yapılacak yerel seçimler öncesinde partilerin çalışmaları ara vermeden devam ediyor. Erken seçimle ilgili Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli de açıklamalarda bulundu.

banner619
Siyaset 17.04.2018, 11:38 17.04.2018, 19:25
740

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Türkiye'nin 3 Kasım 2019'u beklemesi bu şartlarda mümkün değil. 26 Ağustos 2018 günü Türk milleti yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem cumhurbaşkanını hem milletvekili yapılması en makul yoldur."dedi.

Bahçeli yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"TÜRKİYE'NİN 3 KASIM 2019'U BEKLEMESİ MÜMKÜN DEĞİL"
“Hiçbir dış telkin, iç dayatma işe yaramamış, milletin iradesine ipotek koyamamıştır. Cumhurbaşkanlığı Sistemi, Cumhurun namusuna emanettir. Cumhurbaşkanlığı Sistemi'ne Kasım 2019 seçimlerinden sonra geçilecektir. Yürürlüğe giren 3 ayı olmuştur. Cumhurbaşkanının partili olmasıdır. Erdoğan'ın kongre ile genel başkanlığa seçilmesi ile olmuştur. Kanunun yürürlüğe girdiği, askeri mahkemelerin kaldırılmasıdır. Bu da icra edilmiştir.

Cumhurbaşkanlığı Sistemi henüz tam devreye girmedi. Türkiye'nin 3 Kasım 2019'a kadar dayanması kolay değildir. 3 Kasım 2019'a kadar ulaşmak her dakika zorlaşmaktadır. Partimiz mahalli idareler seçimleri hariç geçerli olan Cumhur İttifakı vardır. Türkiye'nin bekası açısından Cumhur ittifakının korunması elzemdir. İttifakın başarıyla seçimlerden çıkılması için toplumsal olayların iyi takip edilmesi, atılan adımların verilere göre atılması gerekmektedir. Türkiye'nin, ABD, Fransa, İngiltere ile ilgili kurulan ilişkiler değişime uğramıştır. Ülkemizin cumhurbaşkanlığı sistemine acilen geçmesi acil bir hal almıştır.

"26 AĞUSTOS'TA SEÇİM YAPILMALIDIR"
31 Mart Mahalli idareler seçiminden sonra neyle muhattap kalacağı belli değildir. Mahalli idareler seçimlerindeki kutuplaşmaların 3 Kasım'a nasıl yansıyacağı az çok malumunuzdur. Bu riski kaynağında kesmek başlıca amacımızdır. Önümüzde 2 seçim vardır. Ya normal tarihi beklenecek. Ya da Milli mecburiyetten dolayı seçimleri erkene çekilecektir. Bilinmelidir ki gerekli uyum yasalarının çıkarılmasının ardından MHP seçimlerin erkene alınmasından yana takdirini kullanmaktadır. 26 Ağustos'un Malazgirt'in yıl dönümünde yeni bir zafer ruhu ile Cumhurbaşkanını seçmeli ve en makul ve mantıklı yoldur.”

 

Yorumlar (13)
Mert Aydın 3 yıl önce
Ulan Bahçeli 20 yıldır sana verdiğim oylar haram olsun. Koltuk sevdasına Ak Yalaka oldun çıktın. Türkeş gibi efsane olmak varken sana zürriyetsiz, kafatasçı diyen biriyle bir oldun. Yazık çok yazık. Haram zehir zıkkım olsun sana verdiğimiz oylar.
Demokrat 3 yıl önce
Kendi partisini bitirdi.korkarım akp yide bitirebilir
adamın teki 3 yıl önce
Seçim seçim diyenler şimdi erken seçim istemiyor. Buyrun er meydanına, boyunuz ne kadar görelim.
İşsiz Vatandaş 3 yıl önce
bu sefer sizi sandığa gömelim de çıkıp gereksiz açıklama yapma hakkınız da kalmasın.
Alperen 3 yıl önce
Ülkeyi yönetmek gibi bir Niyetin yok seçim olsa ne olacak olmasa ne olacak
Eski mhpli 3 yıl önce
Sn bahceli akp nin basindan sorumlu milletvekili gibi davraniyor.o da biliyor yerel secimler once olursa akpye atip tutamayacak oy alamayacak.ama cumhurbaskanligi secim8nden sonra kandirildip deyip yerelde oy istemeye cikacak.nyse hayirlisi
AHMET 3 yıl önce
BAHÇELİ BU ŞEKİLDE AÇIKLAMA YAPTIYSA BİRİLERİ ONA SÖYLETMİŞTİR BU SÖZLERİ 2002 DE DE AYNISINI YAPTI HÜKUMETİN BASIN SÖZCÜSÜ GİBİ OLDU ARTIK. BAHÇELİ DEDİYSE SEÇİMLER 26 AĞUSTOSTA OLUR ....
Katıl Akp ye 3 yıl önce
Bir genel başkanın,başka bir partinin genel başkanını desteklemesi, Kendi partisinin Genel başkanlık seçiminden kaçarken, ülkeyi seçime sürüklemesi ilginç.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın