banner851

banner614

BAHÇELİ’YE DÜZCE’DEN YANIT VERDİ!

banner619

Vatan Partisi Genel Başkanı Düzce’de katıldığı toplantının ardından yaptığı açıklamada, “Irak’ın bir bölümünü alacağız iddiası, son derece tehlikelidir. Bahçeli Türkiye ile Irak arasına fitne sokuyor.” dedi.

banner846
Siyaset 11.10.2017, 19:06 13.10.2017, 12:15
2412
banner844

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Düzce İl Merkezinde düzenlenen toplantıya katılmak üzere kente geldi. Akademisyenlerle Türkçe dilinin tarihi üzerine basına kapalı olarak düzenlenen toplantının ardından gündeme ilişkin basın mensuplarının soruların yanıtladı.
Türkiye’nin toprak bütünlüğü için bir savaşa girdiğini ifade eden Perinçek, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin İdlib Harekâtında başarılı olacağından emin olduklarını söyledi.

ABD’nin, İsrail’in bu girişimi başarısızlığa uğrayacaktır
ABD’nin Kürdistan kurma peşinde olduğunu dile getiren Perinçek, kurulmak istenen devleti ‘ikinci İsrail’ olarak adlandırdıklarını belirterek, “ABD’nin, İsrail’in bu girişimi başarısızlığa uğrayacaktır. Çünkü Türkiye, Irak, İran ve Rusya birleştiler. Çünkü bir silah arkadaşlığı oluşturdular. ABD ile İsrail’in Batı Asya’da sözüm ona Kürdistan planı yerle bir olmuştur.” dedi.
Batı Asya’da Mustafa Kemal Atatürk’ün konfederasyon kurma planı yönünde ciddi gelişmeler olduğundan söz eden Perinçek, Atatürk’ün ön görüsünün hayata geçmekte olduğu bir süreci gördüklerini kaydetti.

Tüm milletimizi Mehmetçiğin zaferi için bir olmaya çağırıyorum
Mücadelenin Türkiye’nin, Irak’ın ve Suriye’nin toprak bütünlüğü için önemli olduğunu aktaran Perinçek, “Türkiye bölgede fetihçi bir amaç gütmüyor. Musul’u, Kerkük’ü alayım gibi bir amacı yoktur. Mehmetçik orada vatanın bütünlüğü ve güvenliğimiz için görev yapıyor. Tüm milletimizi Mehmetçiğin zaferi için bir olmaya çağırıyorum.” şeklinde konuştu.
ABD ile yaşanan vize krizine değinen Perinçek, “Vatan savaşına vize konulamaz. Türkiye ABD’nin Ortadoğu’daki iddialarına karşı silahla mücadeleye girdi. Vize uygulaması Türkiye’nin vatan savaşına karşı ABD’nin diş göstermesidir. Bunlar boşunadır.” diye ifade etti.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendisine yönelik ‘Karar verilmiş, söz bir kere ağızdan çıkmıştır. 82 Kerkük dedik, 83 Musul dedik, 84’ü de söyleseydik, bunlar çılgına dönecekti’ sözlerini değerlendiren Perinçek, Türkiye’ye yapılacak en büyük kötülük İran’la, Rusya ile arasını açmak olduğunu vurguladı.Irak ve Suriye dağılırsa Türkiye parçalanır
Türkiye ile bölgedeki devletler arasında güvensizlik yaratacak açıklamaların Mehmetçiğin kanıyla ödemesine sebebiyet vereceğini paylaşan Perinçek, “Irak’ın bir bölümünü alacağız iddiası, son derece tehlikelidir. Bahçeli Türkiye ile Irak arasına fitne sokuyor. Kerkük, Musul Irak’ın toprağıdır. Bu söylemler Bahçeli’nin o yerlerin dağılacağı yönünde beklentiler içerisinde olacağını gösteriyor. Irak ve Suriye dağılırsa Türkiye parçalanır. Bahçeli’yi bu açıklamalara son vermeye davet ediyoruz. Bunlar Türk Ordusu’na yapılacak en büyük ihanettir. ” diye konuştu.

2019’da Erdoğan kazanamayacak
2019 seçimleriyle ilgili konuşan Perinçek AK Parti’nin kazanamayacağını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilemeyeceğini söylerken ABD’nin ‘HDP’li, CHP’li, FETÖ’lü ve Akşener’li oluşturmaya çalıştığı bir iktidar projesi olduğunu gördüklerini ifade etti.
Perinçek, ekonominin kötü durumda olduğunu kaydederek Vatan Partisi’nin merkezde olduğu bir milli hükümetin Türkiye’nin gündeminde olduğunu sözlerine ekledi.

Haber:Y.SEVER

Yorumlar (13)
hep haklı çıktı 4 yıl önce
beğen beğenme.dedikleri hep çıktı
Bozkurt 4 yıl önce
Devlet Beyin Tiraği olmazsınız bedava da konuşmayin susunda da bari adam sansınlar
demaaa 4 yıl önce
Bozkurt suskurt oldu gıkı çıkmıyo.Burda yer yok Kerküke alalım sizi bak peşmergelerde gelsinler de görsünler diyorlarmış.
Murat bakan 4 yıl önce
Aponun akıl hocasına bak hele neler diyor partisinin adını değiştirdin diye vatanpervermi oldun şaka gibisin
sen hala burdamısın 4 yıl önce
kerkük kan ağlıyor türkücüler burda ahkam kesiyor.
Yasin 4 yıl önce
Asıl bahçeli perinceğin tırnağı olamaz.
Bahçeli ne biliyor.
VATANDAŞ 4 yıl önce
TURANP AMERİKANIN MERKEL ALMANYANIN PUTİN RUSYANIN AMA RECEP TAYYİP ERDOĞAN DÜNYA LİDERİ BU BÖYLE BİLİNE 2019 DA ALLAHIN İZNİYLE BAŞKAN
Periçek 4 yıl önce
Nazdarovya perinçek.
e30 cengiz 4 yıl önce
Ne oldu acaba Misak-ı Milli sınırlarına sahip çıktığı içinmi Devlet Bahçeli'yi eleştiriyor acaba .
DÜZCELİ 4 yıl önce
Atalarının TÜRBE sine sahip çıkamayanlar mı söylüyor. Yunanlar adaları işgal etti haydi ülkücüler egeye gitsenize.
Vatansever 4 yıl önce
Bahçelinin tırnağı olamazsın perinçek,bahçeli bu ülkenin yetiştirdiği en değerli liderlerden biridir.
Mehmet AYDIN 4 yıl önce
belli oluyor. seçim meydanlarında atıp tutmasından.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın