banner851

banner614

BAKAN 30 YILLIK SORUNU ÇÖZDÜ!

Eski Belediye Başkanı Ruhi Kurnaz döneminden bu yana şehre kazandırılması için uğraş verilen çürütme tekniği ile enerji üretimi yapan Katı Atık Bertaraf Tesisi, Bakan Faruk Özlü'nün girişimleri sonucu Düzce'ye kurulacak. İlin idarecilerini de yanına alarak gittiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde bir toplantı düzenleyen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, İSKİ ve Düzce çöp sorunu ile ilgili atılacak adımları netleştirdi. Hecinler mevkiindeki katı atık depolama tesisinin yanı sıra Düzce'ye çöpten enerji üreten yeni bir tesis yapılması kararlaştırıldı. Ayrıca Düzce’nin günlük 400 ton çöp atığının yeni tesis kurulana kadar aktarma merkezinden İstanbul’a gönderilmesi görüşüldü.

banner619
Siyaset 26.10.2016, 14:10 26.10.2016, 15:27
2149
BAKAN 30 YILLIK SORUNU ÇÖZDÜ!

Düzce, bakanı olmasının nimetlerinden faydalanmaya devam ediyor. Şehrin sorunlarını yakından takip eden ve çözümü için bizzat girişimlerde bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü bu kez çöp sorununa el attı.

Bakanla birlikte İBB’de toplantı

Düzce’nin çöp sorununun aşılması ve İSKİ tarafından arıtma tesislerinin kurulması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'nde toplantı yapıldı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından öncülük edilen İstanbul’daki ‘Düzce’ zirvesine Düzce Valisi Zülkif Dağlı, AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, İstanbul Büyükşehir Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş katıldı.

30 yıldır kazandırılması için uğraş veriliyordu

Düzce zirvesinde ilk olarak çöp depolama tesisi sorunu gündeme geldi ve kökten çözüme kavuşturulması için atılacak adımlar görüşüldü. Bu doğrultuda Düzce'ye yeni bir tesisin kurulacağı ve bu tesisin aktif çürütme ve enerji üretme tesisi olmasının daha faydalı olabileceği kararlaştırıldı. Yapılacak olan tesise İSKİ’nin de destek vermesi istendi. Bu karar Düzce için de bir dönüm noktası olacak. Neredeyse 30 yıldır Düzce'ye kurulması için uğraş verilen çürütme tekniği ile enerji üretimi yapan Katı Atık Bertaraf Tesisi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün girişimleri sonucu Düzce'ye kazandırılmış oluyor.

400 ton çöp atığı İstanbul’a gönderilecek

Tesis kuruluna kadar Düzce’nin yaklaşık günlük 400 ton çöp atığı da aktarma merkezinden İstanbul’a gönderilmesi görüşüldü.

İhale süreci, 2016 yılının sonuna kadar başlayacak

Düzce zirvesinin ikinci gündemi ise Düzce’nin Melensuyu Koruma Havzası içine alınmasının ardından ilçelere kurulması gereken ancak hala yapım aşamasına geçilemeyen arıtma tesisleri oldu. toplantı sonucuna göre; İSKİ tarafından yapılacak olan arıtma tesislerinin ihaleleri için de 2016 yılının sonuna kadar ihale süreci başlayacak. Arıtma tesislerinin kurulmasının ardından İSKİ işletmelerini tamamlayacak.

Düzce’nin çöp sorununu kökten çözüyoruz”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan toplantının ardından yazılı bir açıklama yapan AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, “Düzce’nin çöp problemi hakkında önümüzdeki günlerde çok ciddi gelişmeler olacak. Sorunların hepsini biliyor ve tek tek çözüyoruz. Hecinler Köyü'ndeki vatandaşlarımızın hassasiyetini bildiğimizi ve bu hassasiyetle hareket ederek tüm Düzce’yi de kapsayacak çözüm bulma arayışlarımız sürüyor. Düzce’nin çöp sorununu kökten çözüyoruz. Yeni tesisi de aktif çürütme tekniği ile enerji üretebilecek hale getirilip getiremeyeceğini masaya yatırdık. Ayrıca İSKİ bu yılın sonuna kadar arıtma tesislerinin ihalelerini yapmaya başlayacak ve bu sorunu da ortadan kaldırmış olacağız. Tüm Düzceli hemşehrilerimize hayırlı olsun.” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (18)
cemo 5 yıl önce
hava kıriliğide çözülür inşAllah. tüm sehir erken ölecek.... ey idareciler çoluğunuz çocuğunuzda zehirleniyor unutmayın!!!
Ali 5 yıl önce
Çok güzel haber. Viyana'da şehrin göbeğinde böyle bir tesis var. Hiç kirlilik yaratmıyor. Gölyaka çöplüğü aylardır yanıyor. Havaya saçtığı kirlilik kimseyi ırgalamıyor. Halen yanıyor, dumanlar sürekli gökyüzünde.
Elit 5 yıl önce
Belediye baskaninin yapmasi gereken sey sudur; abd ziyareti veya avrupa turu..keles gezecek yiyecek ki fakir gariban halkta oy verecek
ADNAN 5 yıl önce
Harbiden bu DÜZCEMİZDE bir SEVİYE sıkıntısı var.Yıllar sonra bir Bakanımız olmuş, Allahtan bir kariyeri, bilgi birikimi, vizyonu var.Yemeyin be kardeşim bu kardeşinizi.Azıcıkta ona bir ayak uydurun kardeşim.Ne bu savurganlık ve hoyratlık.Bakan elinden geldi, gücü yettiği kadar sorunlara çözüm buluyor, bizimkiler nasıl takoz oluruz, nasıl işi berbat ederiz diye var güçleri ile çalışıyor. Sayın Bakanım DÜZCE için, Allah rızası için; şu bürokraside, Şu Parti teşkilatlarında, İl genel meclisinde, Belediye Başkanlarında, ne kadar köşe kapmış, kendinden bi haber, bilgi yoksunu, kendine faydası olmayan,durumdan geçinen insan varsa elinden geldiğince TEMİZLE, TEMİZLE, TEMİZLE... GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMA TEMİZLE
Allah'ın bir lütfu 5 yıl önce
Sayın Bakanımız Faruk Özlü'nün düzcemizde bu cennet şehrimizde siyaset arenasında olması biz Düzceliler için Yüce Allah'ın bizlere lütfu! Düzceli hemşehrilerimiz bugün bunu göremiyor olabilirler; Hecinler köyünde yaşanan problem öyle basit bir problem değildi! Düzcemizin geleceği kurtuldu. Orası düzceye 10 dak. Mesafede en az Abant kadar özel ve değerli bir yer... sayın bakanımız bu yanlışı gördü ve müdahale etti. Ak parti il başkanı Hikmet keskinin çabalarını da yabana atamayız.. Bu sorunun çözülmesi noktasında emeği geçen herkesten; yetkili yetkisiz razı olsun! Tüm Düzce halkını hafta sonu hafta içi Hasanlar barajının Hecinler köyünün mesire alanlarına bekliyoruz.piknik yapın! Balık tutun! Bu doğa hepimizin! Bizler birlikte olunca çözemeyeceğimiz hiçbir problem sorun yok!
X kişi 5 yıl önce
Sayın bakan bir kıyak yapta başkan keleş yurt dışına çıksın :)))
Öz duzceli 5 yıl önce
Istanbul caddesi, bolu caddesi, gaziantep caddesi isimleri defistirilmeli! Duzceye özgü isim verilsin
X kişi 5 yıl önce
Sayın bakan belediye başkanına madem sözünüz geçiyor başkanlık katı girişindeki şifreli kapıyı kaldırsın sizle bile görüşe iliyor insanlar o ne sanıyor sekreterleri kendi adamlarını alıyor içeri
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın