banner851

banner955

Bakan Gönül'den Öncü'ye özel demeç !

Fransa Büyükelçiliğinde Ak Parti Düzce Milletvekili Yaşar Yakış için düzenlenen törene katılan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, hem Düzce’yi hem de iyi bir dostu olan Yakış’ı anlattı.

Siyaset 03.12.2009, 10:29
206
Bakan Gönül'den Öncü'ye özel demeç !
banner1032

Fransa Büyükelçiliğinde Ak Parti Düzce Milletvekili Yaşar Yakış için düzenlenen törene katılan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, mikrofonlarımıza Yakış’la olan dostluğunu anlattı. Yakış ile Mülkiye ilk sınıfta tanıştığını anlatan Gönül, o zaman 17-18 yaşındaydık. Yaşar bey sınıfın önde gelen en mümtaz öğrencilerinden biriydi dedi. Yaşar bey ile biz yalnız sınıf arkadaşı değil, iyi bir dosttuk diyen Gönül, çok parlak bir büyükelçi oldu ve Rahmetli Turgut Özal’ın Dış İşleri Bakanlığı’nda en güvendiği adamlardan biri oldu dedi. Ben kendisini tebrik ediyor ve Düzce’nin de böyle bir devlet adamını yetiştirdiği için onları da ayrıca tebrik ediyorum dedi.


Düzce’yi insanların mutlu olduğu bir yer olarak değerlendiren Gönül, Düzce’nin sosyal yapısına benzer bir yer olan Kocaeli’de vali olarak görev yaptığını hatırlatarak, Düzce’nin değerli insanlar yetiştirdiğini ve bu insanların bugün ülke yönetiminde söz sahibi olduklarını söyledi. Bakan Gönül, Düzce’de yaşayan insan topluluğunun çeşitliliğine karşın bir huzur kenti olduğunu belirterek, bu huzurun bugüne kadar bozulmamasının ülkeye örnek olduğunu da söyledi.

banner844
Yorumlar (0)
16
hafif yağmur