banner851

banner614

BAKAN KASAPOĞLU: GENÇLERE GÜVENİMİZ TAM!

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak için gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu Akçakoca’nın ardından rotasını Düzce’ye çevirdi. Bakan Kasapoğlu Düzce’de “Gençlerle Demokrasi Buluşması” etkinliği ve Azmimilli Mahallesi’ndeki çadır toplantısına katıldı. Buralarda yaptığı konuşmalarda AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü’nün tecrübeli bir ağabey olduğunu söyleyen Bakan Kasapoğlu, kadınların toplumdaki yerine dikkat çekti ve gençlere güvenlerinin tam olduğunu dile getirdi.

banner619
Siyaset 20.03.2019, 00:05 21.03.2019, 15:05
1263

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun ilk durağı Akçakoca ilçesi oldu. Burada bir dizi ziyaretler yapan ve Akçakocaspor atkısı takarak ilçe esnafını gezen Kasapoğlu gençlere kitap ve satranç takımı hediye etti. Alışveriş yapıp vatandaşlarla sohbet etti.

Gezisi sırasında AK Parti Akçakoca Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yemenici için destek isteyen Kasapoğlu, daha sonra Yalı Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Kapalı Spor Salonu'nda incelemelerde bulundu.Bakan Kasapoğlu, bir süre burada basketbol oynayan çocukların oyununa katıldı.“Gençlerle Demokrasi Buluşması” etkinliğine katıldı
Kasapoğlu, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Düzce'de, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü binasındaki tiyatro salonunda düzenlenen "Gençlerle Demokrasi Buluşması" etkinliğine de katıldı.Gençlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Kasapoğlu, AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü'nün tecrübeli bir ağabey olduğunu söyledi.

“2002 öncesi maalesef halkı 'adam yerine koymayan' bir iktidar anlayışı vardı”
Seçme ve seçilme yaşının 18 olduğunu anımsatan Kasapoğlu, "18 yaş çok önemli bir devrim. Cumhurbaşkanımız bunu, muhalefetin tüm itirazlarına rağmen, ısrarcı bir şekilde, size olan güveninden, sevgisinden gerçekleştirdi. 2002 öncesi maalesef halkı 'adam yerine koymayan' bir iktidar anlayışı vardı, vesayetçi. Ama hamdolsun şu an itibariyle bizim demokrasi anlayışımızda gençlerimiz, her yaştan insanımız değerlidir, önemlidir. Onların fikri, düşüncesi, itirazı gerçekten önemli. Bu buluşma da o amaca hizmet eden bir buluşma." şeklinde konuştu. “Avrupa ve hatta Amerika ile karşılaştırıldığında biz çok çok daha ilerideyiz”
Bakan Kasapoğlu, Türkiye'nin büyük bir yol kat ettiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Ülkemiz, demokrasinin çoğulculuk ilkesinin ciddi anlamda içselleştiği bir ülke. Seçimlere katılma oranı, sandığa gitme oranı çok yüksek. Avrupa ve hatta Amerika ile karşılaştırıldığında biz çok çok daha ilerideyiz. Bizim demokrasimizi o yüzden kimsenin sorgulama hakkı olmadığını düşünüyorum. Demokrasi, çoğulculuk, sandığa gitmek, farklı renklerin oluşturduğu bir harmoni. İlk defa oy kullanan gençlerimiz de bu harmoniye eşlik edecek. Biz açıkçası, Sayın Cumhurbaşkanımızın gençliğe verdiği önemden bahsederken sadece seçme ve seçilme yaşı değil, gerek gençliğimizle ilgili gerek sporumuzla ilgili yatırımların son 17 yılda geldiği seviyeye de bakıyoruz, rakamlar var elimizde."  "Sizlere güvenimiz, ümidimiz tam"
Gençlere güvenlerinin tam olduğunu ve Türkiye'de her anlamda yatırım yapıldığını vurgulayan Kasapoğlu, "2002 öncesiyle 2019 Türkiye'sini kıyasladığımızda gerek gençlik merkezlerimiz ve gerekse spor salonlarımız rakamsal anlamda çok farklı boyutlarda. 2002'de Düzce'de 9 spor tesisi varken şu an 34 tane var, belediye ve valilikle yaptıklarımız bunun dışında. Onları da katarsak rakam çok daha yükseklerde. Gelecek sizler için, sizlere güvenimiz, ümidimiz tam. Siz de buna layık bir genç geleceksiniz." değerlendirmesinde bulundu. “Geleceğin Türkiye'sini, geleceğin dünyasını şekillendirme yolunda sizlere çok güveniyoruz”
Bir gencin, kendilerine tavsiyelerinin ne olduğunu sorması üzerine, Kasapoğlu, şunları söyledi:

"Ekip gerçekten önemli bir unsur, takım çalışması gerektiriyor büyük başarılar. 'Gençlerle Başbaşa' diye bir kitap dağıtıyoruz size, Ali Fuad Başgil'in kitabı, bu eser başucu eseri. Burada diyor ki, 'Dost kazan, dost ol ta ki, sana da dost olsunlar.' Dost olmak, dostça yaklaşmak, dost kazanmak hakikaten önemli. 'Dostunu da gençken kazanırsın, zira paslı teneke lehim tutmaz.' diyor. Bu manada dostluklar kazanacağız. İyi arkadaşlar seçeceğiz, yol arkadaşları. 2 kişi de 10 kişi de bir takım olur ama her şeyden önce çok yakın çalışacağımız arkadaşlarımızı kazanmamız lazım. Arkadaşlık çok önemli. Birlikte hayallerimiz olacak. Düşüncelerimiz ve planlarımız olacak. Zor zamanlarda birbirimizi belki kaybetmeyeceğiz, daha güçlü sarılacağız. İnşallah geleceğin Türkiye'sini, geleceğin dünyasını şekillendirme yolunda sizlere çok güveniyoruz."Kasapoğlu, konuşmasının ardından gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi."Biz kadınlarımızı toplumun odağında kabul ediyoruz"
Bakan Kasapoğlu, daha sonra Azmimilli Mahallesi'nde düzenlenen Çadır Toplantısı'nda vatandaşlarla bir araya geldi.

Türkiye'nin her türlü engelleme girişimine rağmen sağlıktan ulaşıma, eğitim ve kültüre kadar büyük yol kat ettiğine değinen Kasapoğlu, "Bundan sonraki süreçte yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde güçlü bir şekilde yol almaya devam edeceğiz. Bugün biri Karabük bir diğeri Akçakoca'da olmak üzere iki adet spor tesisi açılışı gerçekleştirdik. Kadınlarımız bu toplumun temel taşıdır. Biz kadınlarımızı toplumun odağında kabul ediyoruz. Sporu tabana yayma konusunda kadınlarımızla birlikte, onların öncülüğünde başarılar elde edeceğiz. Düzce'den şampiyonlar yetiştireceğiz" ifadesini kullandı. “Kadın-erkek, engelli-engelsiz demeden bu tesisleri dolduracağız”
Türkiye'de spor anlamında büyük bir tesisleşme hamlesinde bulunulduğunun altını çizen Kasapoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu yapılan tesisler siz vatandaşlarımız için inşa edildi. Biz Bakanlık olarak bu tesisleri 7-24 açık tutma kararı aldık. Kadınlarımız bu işin odağında olacak. Kadın-erkek, engelli-engelsiz demeden bu tesisleri dolduracağız. Bu tesisleri doldurmadan bizim sporu tabana yaymamız ve şampiyonlar yetiştirmemiz çok mümkün değil. Bundan sonraki süreçte temel hedeflerimizden biri, tesislerimizin daha aktif bir şekilde kullanılması olmalıdır. Yeni tesislerin yapımı, başarıyla birlikte gelecektir."   Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
 

banner844
Yorumlar (14)
Masraf vatandaşa yaslan 3 yıl önce
Düzce'm yukarılarda bakan olsun, başbakan(Kalmadı) olsun ne çok seviliyormuş da biz bilmiyormuşuz. Bu sevgi bizi boğuyor. Onlar çakarlı araçlarla konvoy yapıyor ertesi gün benzine zam.
sizin olsun 3 yıl önce
Alın sizin olsun eski bakan yeni Belediye başkan adayı düzcenin ihtiyacı yok artık size 17 sene izin erdik ama bu ilin kıymetini bilmediniz alın millet vekileri de sizin olsun bizim bunların hiç birine ihtiyacımız yok kendileri ni ancak seçimden seçime görüyoruz
komedi 3 yıl önce
Tecrubeli bakan ağabeyi "geldik bak burasi Duzce" diye uyarmasa cevredeki illerden gectikten sonra; "bu kasaba büyükmüs" diyecek beyefendi halbuki ama seçimden önce değişik bir vilayet oldu Düzce ? Yeni vatandaşlarına anlatıyordur belki...
Sertanacar 3 yıl önce
Düzceli gençler için ne yapacaksınız diye soruldu özlü ye : üniversite içi link ücretsiz olacak dedi anladık ki düzcenin hepsi üniversitede okuyor
Aydın 3 yıl önce
Yalan yok bende akp ye oy verdim... Ama artık vermicem. Saltanat süren bürokrat ve siyasileri gördükçe artık midem bulanıyor. Vatandaşa kemer sıktırıp kendileri şaşalı bir hayat yaşayanlarla yola devam etmek istemiyorum. Biz keriz değiliz.
Resul İnan 3 yıl önce
Akçakoca dan Düzce'ye dönüşünde yolda denk geldim konvoyunda 25 çakarlı araç saydım Allah'ım sen ıslah et spor bakanı bu ya.
Veysi Taşdemir 3 yıl önce
Reis hayatını ortaya koyup çalışıp çabalayıp dursun, biz de O'nun hatırına bunlara oy verip duralım, bunar da malı götürüp, muhteşem hayat yaşasın. İyi ki bu toprağın altı da var.
Deli Neron 3 yıl önce
Toprağın altını boşver asıl üstündeyken ders ver. Ders ver ki anlasınlar halkın ne kadar güçlü olduğunu
celal 3 yıl önce
daha önce akpye çok oy verdim ama artık dur demenın vakti geldi hep yalan dolan.. belediyeden hastaneye kadar bütün kurumlara torpilli akpliler yerleşti adalet sıfır yazık ediyorsunuz bu şehre artık herşey bitti beka diyorsunuz halkı kandırmak korku siyaseti yapmakla siyasetçi olunmaz!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın