banner851

banner614

BAKAN ÖZLÜ AÇIKLADI

banner619

2010 yılından bu yana 246 işletici kuruluşa 82 milyon TL destek sağlandığını açıklayan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, “İşbirliği yapan işletmelere 1 milyon 500 bin TL’ye kadar destek veriyoruz.” dedi.

banner846
Siyaset 23.11.2017, 15:22 23.11.2017, 17:22
2901
banner844

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) aracılığıyla "İşbirliği-Güçbirliği" projelerine verilen desteklerle ilgili bilgilendirmede bulundu.

Bakan Özlü, KOSGEB aracılığı ile İşbirliği-Güçbirliği projelerine 300.000 TL geri ödemesiz, 700.000 TL geri ödemeli olmak üzere 1 milyon TL, Orta-Yüksek ve Yüksek Teknoloji alanlarındaki ortak imalata yönelik projelere de 300.000 TL geri ödemesiz 1.200.000 TL geri ödemeli olmak üzere 1 milyon 500 bin TL destek verildiğini söyledi.

Bakan Özlü, programdan faydalanmak üzere en az 5 (beş) işletmenin bir araya gelmesi şartının bulunduğunu, projelerin Orta-Yüksek ve Yüksek Teknoloji alanlarında ortak imalata yönelik gerçekleştirilecek olması durumunda en az 3 (üç) işletmenin bir araya gelmesinin yeterli olduğunu açıkladı.

Program kapsamında alınacak Yerli Malı Makine ve Teçhizatın yüzde 15 oranında daha fazla destekleneceğini belirten Özlü, bu program vasıtasıyla 2017 Ekim ayı itibariyle 31 işletici kuruluşa 8,5 Milyon TL’den fazla destek sağlandığını, 2010 yılından bugüne kadar, toplamda 246 İşletici Kuruluşa yaklaşık 82 Milyon TL tutarında destek sağlandığını söyledi.

İşletici kuruluş nedir?
Bu programdan yararlanmak üzere orta-yüksek ve ileri teknoloji alanındaki projeler için en az 3 işletmenin, diğer alanlarda ise en az 5 işletmenin bir araya gelmesi ile oluşturulan Ltd. veya A.Ş. statüsündeki tüzel kişilik.

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (10)
AHMET 4 yıl önce
BİLİYORUZ BİZ SİZİN DESTEKLERİNİZİ ADAM TABELAYI DEĞİŞTİRİYOR ÜNVANI DEĞİŞTİRİYOR PARAYI KAPIYOR DÜZCEDE EN ÇOK DESTEK HANGİ FABRİKAYA VERİLMİŞ BİR AÇIKLASINLAR BAKALIM BEN SÖYLEYEYİM BİR MOBİLYA FABRİKASI 10 YILDIR ASGARİ ÜCRET ALIYORUZ
uğur 4 yıl önce
arkadaşlar sıyası degıl kısısel bakmak ıstıyorum
şu memlekete düzceye memleketine aşık bir devlet adamı yetişmedi gelsede düzceli ismini görünce benım canımdır diyen çıkmadı..bunlar makamdan dusunce yada olunce rahmetleanılmayacak kendı ya
Kime destek 4 yıl önce
.Madem yandaşınıza destek yapacaksınız. Kaynağı neden ben oluyorum. Siz istediniz diye zeytin, peynir, ekmek, çay, ısınma ve barınmaya neden fazladan ödeme yapıyorum?
Şeffaf olun 4 yıl önce
Daha önce kosgeb te dağıtığınız paralardan ,isim isim kim kaç lira aldı. Görmek istiyoruz. Bizim vergilerimiz kimlere gidiyor. Bize her gün zam zam. Kime kaymak...
Reise giden arpa 4 yıl önce
Utandiriyorsunuz size oy verenleri ve size guvenenleri, neden biliyormusun sayin bakan? Cunku dogru soylemiyorsunuz ve bunlari duyunca biz utaniyoruz koca! koca! adamlar boyle yapar mi diye.
Yandaşa destek 4 yıl önce
Bütün destek kodaman yandaşlara. Madem destek yapacak bütçeniz var, o zaman çekin elinizi cebimizden. Her sabah benzine zam, elektriğe zam, ekmeğe zam, zam,zam,zam.
Selam 4 yıl önce
Hayır kimin parasını kime veriyorsunuz abi o para halkın parası onu gidip üçte biri hibe diğeri de faizsiz şekilde zaten zengin olan sanayiciye esnafa dağıtıyorsunuz. Ben asgari ücretle çalışıp vergi ödeyeceğim sen onu zengine vereceksin.
E.E 4 yıl önce
Ne oldu eski sanayi kentsel dönüşüm hikayesi 2017 de bitiyordu? Çok komiksiniz :)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23°
kapalı