banner851

banner955

BAKAN ÖZLÜ BEKLENEN TARİHİ VERDİ

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce’nin dört gözle beklediği hayvan barınağının müjdesini verdi. Nisan ayında inşaatının başlayacağını kaydeden Özlü, yıl sonuna kadar açılışının yapılacağını söyledi.

Siyaset 26.02.2018, 22:14 27.02.2018, 17:32
2644
banner1032

AK Parti Düzce İl Başkanlığı Yönetim Kurulu Toplantısı’na katılmak üzere Düzce’ye gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce’de vatandaşın en çok şikayet ettiği konulardan olan başıboş sokak hayvanlarına çare olacak “Köpek Barınağı” projesine ilişkin müjdeyi verdi.

“Bu sene sonunda açmayı planlıyoruz”
Modern Hayvan Barınağı Projesi'nin kurulacağı alan olarak açıklanan Subaşı Köyü'nde başlayacak çalışmalar hakkında detaylı bilgilendirmede bulunan Özlü, şöyle konuştu:

“Orman Bakanlığı ile Sözleşmemizi imzaladık. Özel İdare’ye ilk avans ödemesini aldık. Firmaya yer tahsisini yaptık fakat mevsim şartları inşaata başlanması bakımından çok uygun olmadığı için inşallah Nisan ayında inşaata başlayacağız ve bu sene tamamlanacak. Mümkünse bu sene sonunda açmayı planlıyoruz. Gayet güzel gidiyor.”

“Düzce’nin projeleri için çalışıyoruz”
Düzce’nin projelerinin Ankara’da takip edildiğini aktaran Özlü şu ifadelerde bulundu:

“Bir taraftan Türkiye için çalışırken, diğer taraftan Düzce için çalışıyoruz. Düzce’nin projeleri için çalışıyoruz. Düzce’nin bütün projelerini Ankara’da anlık ve günlük takip ediyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde Düzce’de yeni açılışlarla, yeni müjdelerle beraber olacağız.”

Haber: Ö.YILMAZ
Yorumlar (43)
Ahmet 5 yıl önce
İçme suyu havzası dedikleri yer varya. İşte o dereye boklu lağımlı ev atıklarını çöplerini atıyorlar. Gidin bakın toprak kayması olan yere aşağılara. Dere ve çevresi pislikle dolu. Fuzuli afkuruyorlar.
Yarı kabalaklı 5 yıl önce
Bunlar ormandan kaçak kestane kesip indirirler devletin arazisinde fındık toplarlar sıkıntı yok. Devlet kesince yok temiz hava gelmezmiş yok orası tam boğazmış. Konuşan adamın zerre kadar bilgi birikimi yok. Nankörlük yapıyorlar.
Bende yarı kabalaklı sayı 5 yıl önce
Bu köyün insanına müstehak. Zerre hayvan sevgileri yok dayanışmadan bi haberler ama gövde gösterisi yapmayı çok seviyorlar. Dayılarım dahil bütün kabalaklılar aynı. Dinler ailesi cezaevinden çıkınca dualar okuyup davul zurna çalan insanlar.
Boğaziçi halkı 5 yıl önce
Sayın bakan bula bula bunumu buldun git bakanı olduğun alanda çalışmalar yap !! Bu yörenin doğasını suyunu kirletmeye hakkın yok çarşıdaki rahat edecek diye bizim doğamızı bozmaya hakkn yok biran önce bu hatadan dön SAYIN bakan....
Boğaziçi'li 5 yıl önce
Bu hayvan barınağını yapacak başka bir yer bulamadınız mı? gidip ormanın ortasında ormanı katlederek yer açıyorsunuz..!! civar köylerin su havzalarına zarar vereceğini hiç mi düşünemediniz? orman bakanlığı, çevre ve şehircilik bakanlığı, Düzce Valiliği bu yatırıma nasıl izin verebiliyor? çevrede yaşayan köylü vatandaşlara neden bilgilendirme yapılmadı yapılmıyor? Bölge halkının tepkisine neden siyasiler sus pus? Ayıptır günahtır...!!
Kabalak köylü 5 yıl önce
Ülkemizde yapılacak bunca çok şey varken kedi köpek hayvan barınağıyla uğraşmanızı tebrik ediyorum motor üret sanayı geliştir ülkemizin et sıkıntısı var hayvancılığa yönlendir tarıma yönlendir milleti bunca yıl hangi sokak hayvanları aç kalmış hayvan barınağı çifliği yapıp dünyayamı ihrac edeceksiniz bakan bey samanı dışardan alan ülke olmuşuz siz halan boş yatırımların peşindesiniz var olan tesisi neden iptal edip yeniden bir barınak yapılıyor para çalmak içinmi amacınız ne.?
Kabalak köylü 5 yıl önce
Orman işletme müdürlüğü kesim yaparak ormanları yok etti sayın bakan faruk özlüde hem köylünün faydalandığı suyunu temin ettiği ve arıcıların kestane balı ürettiği bir bölgeye böyle bir yatırım yapılması rant çıkar ilişkisi olduğunu düşünüyorum kedi köpek besleme yada bu işi üreten petsopların denetlenmesi hayvan haklarının geliştirilmesi yetiştirenlerede küpe,kimlik dna ve ücret karşılığında hayvan edinmeleri sağlansa sokalara bu kadar hayvan salınmaz başı boş hayvanların önünü kesin.
kabalak köylü 5 yıl önce
Bu barınak buraya neden zoraki yapılıyor bu barınağın kabalak köyüne neden yapılıyor zaten var olan bir hayvan barınağı varken illede inatla kabalak köyüne modern barınak dediğiniz barınağı yapıyorsunuz bu barınak yerine köylüye hayvancılık,arıcılık,seracılık gibi faydalı yatırımlara neden teşvik edilmiyorda ormanlık alan yok edilip köylünün ve orda yapılan yavvancılığın arıcılığın önünü kapatıyorsunuz köylünün tek içme suyu havzası olan bölgeyi neden kirletiyorsunuz alternatifler çokken.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
parçalı bulutlu