banner851

banner614

BAKAN SELÇUK’TAN “BİZ BİZE YETERİZ” KAMPANYASI AÇIKLAMASI

banner619

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasında bugüne kadar toplanan bağış miktarı belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamayla 2 milyar lirayı aşan bağış toplandığını ve bu bağışlarla 1 milyon 200 bin aileye 1000’er lira destek ödemesi yapıldığını duyurdu.

banner846
Siyaset 01.08.2020, 14:06 01.08.2020, 14:45
1678
BAKAN SELÇUK’TAN “BİZ BİZE YETERİZ” KAMPANYASI AÇIKLAMASI
banner844

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs salgınının ülkemizde etkisini arttırdığı dönemde vatandaşları mağdur etmemek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem Milli Dayanışma Kampanyası" kapsamında toplanan bağış miktarını açıkladı, paralarla ne yapıldığını açıkladı. Bakan Selçuk, “Devlet, millet el ele vererek Kovid-19 salgınından etkilenen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olmaya devam ediyoruz.” dedi.

1,2 MİLYON AİLEYE ULAŞILDI, YARDIMLAR DEVAM EDECEK

“Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına bugüne kadar 2 milyar liradan fazla bağış yapıldığını açıklayan Bakan Selçuk, yardımların ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılmaya devam edildiğini belirtti. Bakan Selçuk, “Bu kapsamda yaklaşık 1,2 milyon ihtiyaç sahibi haneye 1.000’er TL nakdi destek verdik. Kampanya kapsamında toplanan miktarın kalanını da ihtiyaç sahibi hanelere ulaştırmaya devam ediyoruz.” diye konuştu. Öte yandan bağış kampanyası da hala devam ediyor. 

HABER: M. GÜNESEN

Yorumlar (5)
Derya dural 7 ay önce
Eşim hast kizim ayağı yanmış çok muhtacim
Sezgin günaydın 12 ay önce
Desenize yeni zamlar yolda
Sezgin günaydın 12 ay önce
Verin verin ama suriyeli olsun daha makbule gecer kaynaslida toki evleri yaptiniz kirada olanlar icin ama ne hikmetse yuzde doksaninin ewi var kirada oturanlar yine husranda verin verin nasil olsa babanizin parasi dagittiginiz nasil olsa iki misli cikarirsiniz milletten asgari ucretlinin anasi agliyo sen ahkam kesiyon hadi ordan olsun yukarıda ALLAH var gam yok
düzceli 12 ay önce
bize yokmu
Yeter 12 ay önce
Bize hala çıkmadı 2 buçuk ay oldu
21°
parçalı bulutlu