banner851

banner614

BAKANDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

banner619

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık edeceği üst komisyon toplantısında AK Parti milletvekili adaylarının belirleneceğini belirterek, “Düzce dahil 81 ilin AK Parti milletvekili adayları 21 Mayıs’ta ilan edilecek.” dedi. Ayrıca seçim sürecinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ya da Başbakan Binali Yıldırım’ın mutlaka Düzce’ye geleceğini açıkladı.

banner846
Siyaset 13.05.2018, 14:52 13.05.2018, 17:11
2259
banner844

Koçyazı Mahallesi'nde engelli vatandaşlara yönelik hayata geçirilen Yüzme Havuzu Projesi’nin temel atma törenine katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Düzce’ye 5 uzman doktor atandı
İlk olarak sağlık alanında açıklamalarda bulunan ve Düzce'ye doktor takviyesi yapıldığını belirten Bakan Özlü, şu ifadeleri kullandı: “Sağlık bakanımızla konuştuk, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne 1 kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, 1 deri ve zührevi hastalıklar uzmanı, 1 kardiyoloji uzmanı, 1 göğüs hastalıkları uzmanı, 1 nefröloji uzmanı olmak üzere toplam 5 uzman ataması yapıldı. Bu arkadaşlar göreve başlayacak. Doktor sıkıntısı olmayacak. Ayrıca Düzce’ye 137 sağlık personeli ataması yapıldı.”  
 
“21 Mayıs’ta adaylar ilan edilecek”
AK Parti’deki aday belirleme sürecine ilişkin de konuşan Özlü, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık edeceği üst komisyon toplantısında AK Parti milletvekili adaylarının belirleneceğini söyledi. Özlü, şunları kaydetti:

“Bizim partimizde çok sayıda müracaat var. Geçen hafta genel merkezde alt komisyonlarda mülakatlar yapıldı. Mülakatlar tamamlandı, raporlar hazırlandı üst komisyona verildi. Gelecek hafta içerisinde üst komisyon çalışmaları yürütecek. Bu çalışmalara zaman buldukça cumhurbaşkanımız eşlik edecekler. Dolayısıyla sayın cumhurbaşkanımızın başkanlığında yapılacak olan üst komisyon toplantısında Düzce dahil 81 ilin AK Parti milletvekili adayları belirlenecek. 21 Mayıs’ta da ilan edilecek. Sayın cumhurbaşkanımızın en doğru kararı vereceğine inanıyoruz. Düzce için bir sorun yok. Kendileriyle görüştüm Düzce’ye son derece güveniyorlar.”

“Son derece yakışıksız bir hadise”
CHP’den İYİ Parti’ye geçen 15 vekilin tekrar partisine geri dönmesi ile ilgili soruya ise şu yorumda bulundu: “Ne söyleyelim. Komedi gibi. İstifa ediyor, geri çağırıyor yani bir tiyatro, bir komedi. Şimdi bakın bunun nesine güveneceksiniz? Durum değişiyor istifa ediyorlar, durum değişiyor tekrar geri dönüyorlar. Son derece şık olmayan, son derece yakışıksız bir hadise. Ama 24 Haziran’da milletimiz her şeyi görüyor milletimiz bunun takdirini yapacaktır.”

“Bir anlaşmazlık varsa ikisi çözsün”
Bir süre önce açılışı yapılan Düzce Teknopark binası ile ortaya çıkan alacak tartışması ile ilgili de konuşan Özlü, ilave masrafın idareye bildirilmediğinin altını çizdi.   

Özlü, “Teknoparkla ilgili ihalesi yapıldığında arkadaşlar bana ilettiler. Dediler ki ’28 milyon 750 bin TL’lik bir ihale yaptık’ dediler. Bende hepsini ödeyeceğimizi söyledim. Sözleşme yapıldıktan sonra bakanlık olarak 28 Milyon 750 bini ödedik. Ancak inşaat yapılırken kazılarda ilave bir takım işler olduğunu söylediler. O süreçten benim haberim olmadı. Bu işler yapılırken şayet böyle bir ilave masraf çıkarsa bu idareye bildirilir. Sözleşme değişikliği yapılır. Her şey bitmiş binayı açıyoruz birisi çıkıyor diyor ki ‘7.5 milyon alacağımız var’ diyor. Nereden, hangi sözleşme, kim imzalamış? Ben bilmiyorum. Sözleşme imzalandığı tarihteki 28 Milyon 75 bin TL’yi biz ödedik bakanlık olarak. Onun dışında firmayla Teknopark yönetimi arasında bir anlaşmazlık varsa ikisi çözsün.” dedi.

“Ya cumhurbaşkanımız ya da başbakanımız mutlaka Düzce’ye gelir”
Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda Cumhurbaşkanı Adayı olan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’ne yönelik 55 ili ziyaret edeceğini de belirten Bakan Özlü, “Tam listeyi bilmiyorum. Ama bu seçim sürecinde ya cumhurbaşkanımız ya da başbakanımız mutlaka Düzce’ye gelirler.” dedi.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (24)
Boğaziçili 3 yıl önce
sayın bakan, Düzceden yeni çalışkan düzceyi seven vekiller görmek istiyoruz. Boğaziçi bir vekil görmek istiyor.
şahin 3 yıl önce
neymiş efendim,15 vekil iyi partiye geçmiş,çook yakışıksızmış.İnsanların aklı ile DALGA GEÇMEYİN,seçilmiş başbakanı ve belediye başkanlarını gönderirken çok yakışık kalmıştı değil mi,siz demokrasinin önünü ne kadar tıkarsanız,birileri de o kadar açar TAMAM,SIKILDIK artık
teknopark 3 yıl önce
27 milyonluk bir bina değil orası. ayrıca ek işler falan hikaye. devleti dolandırmaya çalışmaktan başka birşey değil.
Chp 3 yıl önce
Ah şu CHP yok mu ülkeyi ne kadar kötü yönetiyor seçimle kaybetse de kurtulsak
Esnaf 3 yıl önce
İhtiyarları kamera karşısına çıkarıpta biz bunları yaptılar demeyin kiancak kendinizi küçük düşürürsünüz ayıptır utandım
Yorumsuz.. 3 yıl önce
Bakan bey CHP mv. için birşeyler söylemiş. Peki sizin çakallık yapıp bir partiyi seçime sokmamak için çaba sarf etmeniz mi doğru yoksa başka bir partinin milletin destekleyeceği savunduğu bir görüşü seçimlere girmek için çaba sarfetmesi mi
vatandaş 3 yıl önce
sayın başbakan referandumda geldı düzceye sdatyum sözü verdı ama temelı dahı atılmadı bak ne cabuk gectı yıne secım geldı şimdi ne olacak soruyorum
Hakan 3 yıl önce
Duzcenin çevresindeki tüm iller her bakımdan çok ilerdeler bizi hale küçük bir kasaba görüyorlar akp milletvekilleri sadece kendilerine çalıştılar bu sene inşaAllah Düzce'den muhalefet partisinden bir vekil çıkar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu