banner851

banner614

BAŞBAKAN TEPKİ GÖSTERDİ!

banner619

CHP, Yüksek Seçim Kurulu'nun mühürsüz oy pusulalarının geçerli sayılması kararıyla ilgili Danıştay'a başvurdu. Başbakan Binali Yıldırım ise CHP'nin Danıştay hamlesiyle ilgili olarak "Milletin kararını mahkemelerde şikayetle düzeltmek demokrasinin bir yolu değildir." dedi.

banner846
Siyaset 21.04.2017, 16:38 22.04.2017, 14:41
796
banner844

CHP, YSK kararını Danıştay'a taşıdı. Yüksek Seçim Kurulu'nun mühürsüz oy pusulalarının geçerli sayılması kararıyla ilgili Danıştay'a başvururken, ayrıca referandum sonuçları için de yürütmeyi durdurma talebinde bulundu. Öte yandan Başbakan Binali Yıldırım, CHP'nin YSK kararı ile ilgili Danıştay'a başvuracağını duyurması üzerine açıklamalarda bulundu.

"Milletin kararının üzerine hiçbir mahkeme bir karar veremez"
Başbakan Yıldırım şöyle konuştu: "Millete gittik. Kararı millet verdi. Milletin kararını mahkemelerde şikayetle düzeltmek demokrasinin bir yolu değildir. Ama tabii şikayet yolunu herkes kullanma durumundadır. Kullanmak isterlerse buna diyecek bir şeyimiz yoktur. Ama millet sözünü söylemiştir. Evet sonucu tecelli etmiştir. Milletin zamanını daha fazla israf etmenin bir manası yoktur. Yüksek Seçim Kurulu, her seçimle ilgili itirazı karara bağlar ve mesele biter. Seçimler konusunda YSK'nın verdiği karar kesindir. Bunun üzerine herhangi bir yargı yolu yoktur. Ama buna rağmen gidebilirler. İstedikleri yere gidebilirler. Neticede milletin kararının üzerine hiçbir mahkeme bir karar veremez."

Yorumlar (10)
Pusula 4 yıl önce
Çarşaf gibi görüntüleri evetçilermi çekti.demekki neymiş vatan severler görevini yapmiş aha aha diye diye mühür basanları gördük uyarıldığı halde pişkin pişkin çalanlarıda.biraz haysiyet yahu
Aa 4 yıl önce
Milletçe toplansak ve bir mahkemenin kararına imza ile itiraz etsek biz haklı olur muyuz peki demokrasi adına?
HY 4 yıl önce
BÜTÜN SANDIKLARDA BEŞ TANE PARTİNİN GÖREVLİSİ VAR BUNLARIN HEPSİ HAİNLİK YAPIP OYLARI BİR PARTİYE Mİ VERDİRDİLER. BUNLAR AKILLARINCA BULANIK SUDA BALIK AVLIYOR
Asil tük 4 yıl önce
Ìşte sizin kafanızın basmadığı bu mahkemeler adlet içìn var hukuk devletiyiz tabiki mahkemede hak aricaz şimdi daha iyi anlaşılıyor neden%70 evet çıkti yasanın ne olduğunu anlamad yasa oylanırsa sonuç bu olur elbet
Vatansever 4 yıl önce
Muhtara..Almanya evet veren vatandaşımızı geri yollamakla tehdit ediyor..evlere mektup yolluyor..hayır verene ses yok..şimdi Almanya vatansever ve Atatürkçümu oluyor..hiç mi utanmıyorsunuz.
muhtar a 4 yıl önce
çalınan oy yok.yalan söyleme.ne idiğü ve ne amaçla yaptığı belli olmayan işgüzar sandık başkanının mühür vurmadığı oy pusulası var.orada her partinin müşahidi var.kullanılan oylarda oynama yok.chp çaresizce sonuçtan kaçıyor sadece.
Duzceli 4 yıl önce
Chp lilere soru bir sonraki seçimde art niyetli sandık kurulu üyeleri aynı şeyi yaparsa seçim yine iptal mi edilecek?
muhtar 4 yıl önce
seçime itiraz yok. çalındığı iddia edilen oylar için itiraz var. neden zorunuza gidiyor. madem mahkemeler var oda hak arıyor. sokağa çıksa dahamı iyi.
düzceli 4 yıl önce
ne dediğinizi kendiniz biliyomusunuz acaba sokağa cıksa dahamı iyiymiş pazar gununden beri sokak çağrılarını kuşlarmı yapıyor tencere tava kalmadı evlerde şaka gibisiniz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın