banner851

banner614

Başbakan'ın Ziyareti İptal Oldu

banner619

12 Kasım Depremi'nin 10. yıldönümünde Düzce'ye geleceği açıklanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, programı iptal oldu. Düzce, 2 Bakanı ağırlayacak: Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ.

banner846
Siyaset 11.11.2009, 10:58
203
Başbakan'ın Ziyareti İptal Oldu
banner844

12 Kasım Depremi'nin 10. yıldönümünde Düzce'ye geleceği açıklanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, programı değişti. Başbakan'ın 3 bakanla Düzce'ye yapacağı ziyaret iptal oldu. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Düzce Milletvekili Prof. Dr. Celal Erbay, 10 Kasım'da TBMM Genel Kurulu'nda yapılan ön görüşmenin ardından yaşanan gelişmelerden sonra Başbakan'ın 12 Kasım Perşembe günü olan tüm programlarını iptal ederek sadece TBMM'de yapacağı konuşmaya yoğunlaştığını söyledi. Başbakan'ın TBMM Genel Kurulu'nda Mili Birlik ve Kardeşlik Projesi konulu genel görüşmede yapacağı konuşma için tüm programlarını iptal ettiğini belirten Erbay, “ 10 Kasım'da TBMM Genel Kurulu'nda yapılan ön görüşmenin ardından yaşanan gelişmeler üzerine Başbakanımız böyle bir karar aldı. Tabii Başbakanımız'ın Düzce'ye gelemeyecek olması üzücü. 12 Kasım Depremi'nin yıldönümünde Başbakanımız Düzce’liler'in yanında olacaktı ama son gelişmeler böyle bir karar almasına neden oldu.” dedi.

Öte yandan Başbakan Erdoğan ile birlikte Düzce’ye geleceği açıklanan 3 bakanda da değişiklik oldu. İç İşleri Bakanı Beşir Atalay ve Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf da Düzce'deki programlara katılamıyor. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ 12 Kasım günü Düzce'de olacak.

Yorumlar (0)
18°
açık