banner851

banner955

“BASIN DEMOKRASİNİN EN TEMEL UNSURUDUR”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Semih Cemşit, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü yayımladığı mesajla kutladı. Cemşit, basının demokrasinin en temel unsurlarından birisi olduğuna dikkat çekti.

Siyaset 09.01.2022, 13:40
581
“BASIN DEMOKRASİNİN EN TEMEL UNSURUDUR”

Demokrasinin en önemli saç ayağı olan basın mensuplarının yarın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ çeşitli etkinliklerle kutlanacak. CHP İl Başkanı Semih Cemşit’e 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebeti ile mesaj yayımladı.

Cemşit mesajında, şu görüşlere yer verdi:

“Basın, vatandaşın gören gözü, işiten kulağı olarak çağdaş demokrasilerin en temel unsurlarındandır. Basın özgürlüğü ise gerçekleri öğrenme hakkıdır. Ve bu hak ancak gazetecilerin baskı, yönlendirme ve sansüre maruz kalmadan görevlerini yapabilmelerinden geçer. İşsiz kalma korkuları olmadan, özgürce, sadece haberin kendisini düşünerek yazdıkları, günleri yaratmak bizlerin boynumuzun borcu. Bizler şunu çok iyi bilmekteyiz ki, her şeye rağmen birçok yerel, ulusal, yazılı ve görsel basın mensubu, vatandaşın haber alma hakkına sahip çıkarak, halkın sesini duyurmak için çaba sarf etmektedir.  Çok zor bir dönemden geçmemize karşın mesleğin etik ilkelerini savunmaktan geri durmayan, cesur “Gazetecilerimizin” 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sansürden ve otosansürden uzak özgür günleri geri getireceğimize söz veriyor, görevlerini yaparken hayatını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın emekçilerine başarılar diliyorum."

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (1)
Deniz tütüncü 11 ay önce
Düzcede birde muhalefet yapmayı görenseniz kartalkayada kayak mevsimi açıldı kardüz muhalefe bekliyor herhalde düzcenin sorunları ne halde CHP
Yeni Sayımız