banner851

banner955

BAŞKAN KİM OLACAK?

AK Parti’de değişim rüzgârları estirmesi beklenen kongre süreci, Ramazan Bayramı sonrası başlayacak. Yeni yılda yapılması planlanan AK Parti Düzce İl Kongresi için şimdiden 4 isim telaffuz ediliyor: Mevcut Başkan Hikmet Keskin, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Kuşçuoğlu, Eski Belediye Başkan Yardımcılarından Haydar Kuşçu ve Eski Baro Başkanı Ali Dilber...

Siyaset 08.06.2017, 12:27 09.06.2017, 13:36
8773
Yenilenme dönemi başlıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Mayıs’ta gerçekleşen olağanüstü kongre ile genel başkanlık görevini devralmasının ardından AK Parti’de yenilenme Ramazan Bayramı sonrasında başlayacak. Haziran sonu ya da Temmuz ayı başı itibariyle kongre sürecine girilecek AK Parti'de il ve ilçe kongreleri ile teşkilatlarda büyük ölçüde revizyona gidilecek.

Düzce'de 4 isim gündemde
Genel Başkan Erdoğan tarafından 81 ilin mercek altına alınacağı ve bir çok ilde sil baştan yenilenmenin olacağı gündeme gelirken, gözler Düzce'ye çevrilmiş durumda... Ramazan Bayramı'nın ardından başlayacak ilçe ve belde kongreleri sonrası Ocak-Mart ayları arasında yapılması beklenen il kongresi için şimdilik 4 muhtemel aday adayının ismi kulislerde dillendiriliyor.

Keskin'in tekrar koltuğa oturma şansı var mı?
4 Ocak 2015 tarihinde yapılan AK Parti Düzce İl Başkanlığı 5. Olağan Kongresi'ne dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu tarafından tek aday olarak gösterilen Hikmet Keskin, mevcut İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu'ndan görevi devralmıştı. Adaylık sürecinde sık sık "Çıtayı yükseltmek için çalışacağız." diyen Keskin, 1.5 yıllık görev sürecinde gerçekleşen 2 genel seçim ve 1 referandumdan başarıyla ayrıldı. Yine 15 Temmuz'da yaşanan hain darbe girişimi gecesi ve sonrasında halkın meydanlarda toplanmasına önemli rol oynadı. Tüm bunlar değerlendirildiğinde gönlünde il başkanlığı olan Keskin'in tekrar koltuğa oturması güçlü bir ihtimal olarak görülüyor.

Merkez İlçe Başkanı Kuşçuoğlu da gündemde
İl başkanlığı koltuğunun güçlü adaylarından biri de AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Kuşçuoğlu... Eski Merkez İlçe Başkanı Durmuş Arslan'ın memurluğa geri dönmesinin ardından 2016'nın mayıs ayında merkez ilçe başkanlığına vekalet etmeye başlayan Hakan Kuşçuoğlu'nun adı başkanlık için sık dillendiriliyor. İl Başkanı Hikmet Keskin ile uyumlu bir çalışma yürüten Hakan Kuşçuoğlu, il başkanlığı potansiyeli yüksek bir isim olarak gösteriliyor. "Adayı adayıyım" demesi halinde parti içinden yüksek oranda destek göreceği konuşulan Kuşçuoğlu'nun Keskin'e rakip olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Eski Başkan Yardımcısı Haydar Kuşçu'nun da adı geçiyor
Ancak Keskin'e rakip olan 2 isim de Düzce kamuoyunun yakından tanıdığı önemli kişiler olması ile dikkat çekiyor. Düzce eski Belediye Başkanı Ruhi Kurnaz döneminde başkan yardımcılığı yapan Haydar Kuşçu’nun adı da il başkanlığı için geçiyor. Aynı zamanda Düzce Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu'nun kurucusu olan Kuşçu'nun aktif siyasete AK Parti İl Başkanlığı ile dönmek için bir hazırlık içerisinde olduğu konuşuluyor.

Dilber 'Nabız yokluyor'
Muhtemel aday adayları arasında yer alan Düzce Eski Baro Başkanı Avukat Ali Dilber'in son dönemde Bakan Faruk Özlü başta olmak üzere AK Parti'deki önemli isimlerin yanında sık görülmesi "Nabız yokluyor" şeklinde yorumlanıyor. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanvekilliği ve yönetim kurulu üyeliğinden 20 Ocak 2010 tarihide istifa eden Ali Dilber, bir süre sonra AK Parti kanadına geçmişti. Üyesi olduğu partinin bir çok program ve etkinliğinde en ön saflarda yer alan, Bakan Faruk Özlü ve Başkan Mehmet Keleş'in ziyaretlerine eşlik eden ve referandum sürecinde de partisine önemli katkı sağlayan Dilber'in il başkanlığını istediği ve genel merkez nezdinde de görüşmeler yaptığı biliniyor.

2019 seçim kadrosu kurulacak
Öte yandan 2018 yılının ilk aylarına kadar teşkilatlardaki yenilenmenin tamamlanarak 2019 seçim kadrosunun kurulacağı AK Parti'de Erdoğan’ın birçok il kongresine bizzat katılması bekleniyor. Özellikle belediyeler ile teşkilatlar arasındaki uyuşmazlıklardan rahatsız olduğu kaydedilen Erdoğan’ın karar aşamasına bu noktalara özen göstereceği de ifade ediliyor. 


C.ÜSTÜNER
 
Yorumlar (81)
ÇÖPLÜĞE SABUN KOYSANIZ 5 yıl önce
VAR MI BU ADAYLARIN DIŞINDA BİR BABAYİĞİT ÇIKARTACAK, ÇÜNKÜ GELENLERDE GELMEDEN ÖNCE HEP BABAYİĞİT TİLER DENDİ AMA BİR KERE SİYASETİN PİSLİĞİNE BULAŞINCA NE DÜRÜSTLÜK NE DE BABAYİĞİTLİK KALIYOR, YANİ KİM GELİRSE GELSİN PİSLİK AYNI PİSLİK
sadece ben 5 yıl önce
düzeye yakışan biri olsunda gerisi boş
düzce 5 yıl önce
nooldu şimdi o olmaz, bu olmaz.sonra da hayıflanır durursunuz, bolu şöyle yaptı da sakarya böyle yaptı da.4 il başkanı adayından hikmet başkana yorumculardan biri olur demiş sadece.şunu mu demek istiyosunuz, ben değilsem kimse olmasın
Mehmet 5 yıl önce
Ali dilberin duzceye yaptigi katkiyi bilen biliyor umarim yukaridakilerde bu cabanin farkina varir adliyenin birinci sinif olmasi kizilayda yaptigi calismalar vs ankarada duzcenin sorunlarini anlatabilecek ve tecrubesiyle parti ici disiplini saglar
Hepiniz 5 yıl önce
Hepiniz birerli kolda asfalta çıkıp halay çekin ve Düzce siyasetinden uzak durun.
Yeni yüzler , yeni insanlar, doğru ve ilkeli insanlar görmek istiyoruz. Yanlış yapana kendi partisinden de olsa en ağır tepkiyi koyacak insanlar istiyoruz.
reis sevdalısı 5 yıl önce
Metin beyi İl başkanı olarak görmek isteriz.
hakan 5 yıl önce
sürprize hazır olun. Ankara'da kararlaştırılan isim; E.Seçkin
yorumcu 5 yıl önce
başkan diyorki gençlerle daha iyi yarınlara bu eskici tarihten kalma siyasileri istemiyoruz zamanından beri görevdeler bir arpa boyu yol alamamıştır haydar bey sen emekliliğini yaşa hikmet ve hakan bey ticaretinizi ali bey sende işini yap
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız