banner851

banner955

BAŞKANIN GÖREVİ DÜZCE’Yİ DÜZGÜN YÖNETMEKTİR

Öncü Haber’in günlerdir tüm yönleriyle masaya yatırdığı ve cevap aradığı ‘İmarda kayırma’ iddiaları gündemdeki yerini koruyor. Düzce Belediye Meclisi’nden geçen tartışmalı imar kararları hakkında suskunluğunu ilk kez Öncü Haber’e bozan AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, Şıralık’taki spor tahsisli alanın ticari alana çevrilmesi talebi yüzünden Serkan Yılmaz’ın başkan yardımcılığı görevinden el çektirilmesi hakkında, “Eğer bir değişiklik ihtiyacı varsa başkan değiştirir. Sonuçta belediye başkanının görevi, belediyeyi düzgün idare etmek ve topyekûn bu milletin hizmetkârı olmaktır.” dedi. AK Partili Meclis Üyesi Ergin Çelikağ’ın da rant iddialarına adının karıştığının hatırlatılması üzerine ise “Akrabası mıdır, arkadaşı mıdır bilmiyorum.” yorumunda bulundu.

Siyaset 20.06.2022, 15:50
2651
BAŞKANIN GÖREVİ DÜZCE’Yİ DÜZGÜN YÖNETMEKTİR

Yakını olan bir iş insanına “Ticari Alan Rantı” sağlamakla adı gündeme gelen AK Partili Meclis Üyesi Ergin Çelikağ, yol kamulaştırmasında ayrıcalık tanınan Muzaffer Komit ve tüm bunların nasıl belediye meclisinden geçtiğini sorgulayan Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın yorumları Düzce kamuoyunda büyük yankı bulmuştu.

“Yakınıdır, akrabasıdır bunlarla ilgili benim bir bilgim yok”

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, konu ile ilgili ilk açıklamayı Öncü Haber mikrofonuna yaptı. Belediye meclisine gelen imar konularının partinin tüzüğü gereği AK Parti Meclis Grubu’nda görüşülmediğini ifade eden Keskin, “Biliyorsunuz AK Parti grubunu oluşturan belediye meclisinde 19 meclis üyesi var. Bu imar konuları bizim AK Parti grubunda görüşülmez ve karara bağlanmaz. İmar konuları gündeme geldiği zaman, bizim AK Parti grubunda görüşülmeden meclise sevk edilir. Bunun sizin anlattığınız gibi olduğunu ben bilmiyorum. Yani, yakınıdır, akrabasıdır bunlarla ilgili benim bir bilgim yok. Serkan Yılmaz’ın görevden alınması da sonuçta belediyenin bir bürokratıdır. Eğer bir değişiklik ihtiyacı varsa da başkan değiştirir. Sonuçta belediye başkanının da görevi, belediyeyi düzgün idare etmek ve belediyedeki bütün unsurları, topyekûn bu milletin hizmetkârı olmak. Belediyemizden de millete hizmet için düzgün iş yapmasını bekleriz. Bununla ilgili bir aksaklık gözüküyorsa, herkesi değiştire bilir. Burada bizim açımızdan bir sıkıntı yok. Sonuçta biz belediyemizden düzgün iş yapmasını bekleriz, vatandaşlarımızın beklediği gibi.” diye konuştu.

“İmar konuları ile ilgili bizim bir tasarrufumuz, bir görüşümüz olamaz”

‘İmarda adam kayırma’ iddiası ile ilgili ‘Böyle bir şey olabileceğini düşünmüyorum.’ ifadesini kullanan Keskin, şu açıklamalarda bulundu:

“Diğer taraftan da imar konuları ile ilgili bizim bir tasarrufumuz, bir görüşümüz olamaz. Bu zaten bizim tüzüğümüzde de var. Diğer taraftan da bu algı konusu ile ilgili ben o dedikoduları da bilmiyorum, akrabası mıdır, arkadaşı mıdır? Böyle bir şey olacağını da tahmin etmiyorum. Sonuçta belediye meclisi ve komisyonları çalışıyor. Sadece AK Partili değil, tüm partilerin belediye meclis üyeleri, Düzce için çalışıyor; ben bunun altını çizmek istiyorum. Hepsi bizim için değerli arkadaşlardır, sonuçta doğruyu bulmak için orada tartışırlar. Bazı yerlerde oy birliği ile oy kullanırlar, bazı yerlerde bir çekinceleri varsa karşı oy kullanırlar ve demokrasi bu şekilde işletilir. Ben bütün belediye meclis üyelerinin Düzce için hayırlı işler yaptıklarını, Düzce için çalıştıklarını biliyorum.”

banner844
Yorumlar (9)
Kenan aşçı 2 hafta önce
Çık caddeye bak bakalım Ergin bey gibi düzgün insan varmı?
adige 2 hafta önce
bu vatanın zerre kadar malını kendi insiyatifinde menfaatinde kullananın mahşere kadar ALLAHın laneti üzerine olsun. yapın bakalım rant rüşvet ihale adam kayırma ne yaparsanız yapın. ALLAH ın adaleti şaşmaz
Düzce'li.. 2 hafta önce
Hadi bu konu belediye meclisi ile ilgili ya.. Sayın başkan eski vekille ilgili yazılan vahim iddialar içeren rüşver iddiaları için neden tek kelime etmiyor.. Ayrıca bu iddialar velev ki yalan, niye hukuki bir işlem yok..
Şampiyon 2 hafta önce
Ben inanmıyorum …. Rant , talan , parsel devam durmak yokkkkk
Allah gözünüzü doyursun 2 hafta önce
Komitlerin Gölyakada Efteni Oteli yaparken devletten aldıkları krediyi nasıl heba ettiğini ve sonucunda Efteni Otelin ne hale geldiğini herkes biliyor, demekki birileri onları halen koruyor ve yeniden Düzcenin gündemine yerleşmeye çalışıyorlar, elbette bu onların tek başına yapacağı bir şey değil birileri yol açacak ki yeniden tüylensinler.
Bir siz akıllısınız 2 hafta önce
Millet bu boş lafları yemiyor, bilesiniz, yok bilmezmiş de haberi olmazmış da. Geçen iyi partili birisi dükkana sundurma yapmış onun kadar bile dert etmediniz spor alanının imar değişikliğini. Gerçi bizim millete bu müstehak. Millet nasılsa çalıyor ama çalışıyor dedi bir kere
Kıymet 2 hafta önce
Senin hayal dünyanda Ergin abi yakınına ticari çıkar sağlıyor.gerçekte öyle bir şey yok.hemen nörolojiye lütfen
Engin 2 hafta önce
Sen neyi biliyorsun ki zaten
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
açık