banner851

banner955

BBP kendi adayıyla seçimlere gidecek.

Geçen hafta yapılan ve muhalefet partileri il başkanlarının katıldığı toplantı da 8 değil 7 il başkanının olduğu ortaya çıktı,

Siyaset 11.11.2008, 16:27
226
BBP kendi adayıyla seçimlere gidecek.

Ak Parti dışındaki diğer parti il başkanlarının katılımlarıyla gerçekleştirileceği ifade edilen parti toplantısı geçen hafta yapılmıştı. Yapılan toplantı sonucunda ise Büyük Birlik Partisi'nin toplantıya katılmadığı ortaya çıktı. Basında kendi partisini de gördüğünde şaşırdığını dile getiren BBP İl Başkanı Ünal Yılmaz, kendisinin şehir dışında olduğu için toplantıya katılmadığını zaten böyle bir oluşumda bulunmalarının söz konusu olamayacağını belirtti. Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere de yer verdi:

“BBP gelenekten gelen bir partidir. Gündelik siyasi çıkarlarla hareket etmez. Kimsenin de gündelik siyasi çıkarına alet olmaz. BBP hareketinin davası belediye seçimlerine ne olursa olsun encümen sokalım kaygısı değildir, partimizin derdi milletimize ve Düzce'mize hizmet etmektir. Diğer siyasi parti genel merkezlerinin aldıkları kararlar Büyük Birlik Hareketinin tavrını ve misyonunu etkilemez. BBP hareketinin hiçbir zaman terörle kol kola gezen sözüm ona bir siyasi partiyle yan yana durması söz konusu değildir. Genel Merkezimizden böyle bir karar gelirse BBP hareketinin çatısı altında görüşmelere açık olduğumuzu daha önce beyan etmiştik. Şunu da ifade etmeliyim ki MHP ve SP dışında hiçbir siyasi oluşumla görüşme içerisine girmeyiz. Güzel Düzcemiz bu kronik sorunlardan CHP ve İşçi Partisinin ittifakına kalmamıştır. Son olarak şunu söylemeliyim ki BBP kendi sancağını çıkaracak ve kendi adayıyla seçimlere girecektir.”

Yorumlar (0)
27
parçalı bulutlu