banner851

banner614

BEDELLİ YAPAN VEKİL YAKINLARI

banner619

Başbakan Davutoğlu’nun “ Vatanın birliği için evlatlarımızı feda etmeye hazırız” sözleri akıllara bedelli askerlikten yararlanan Ak Partilileri getirdi. Bedelliden evlat ve yakınları yararlanan Milletvekilleri listesinde Düzce’den Ak Parti eski Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz da yer aldı.

banner846
Siyaset 02.08.2015, 18:15
501
BEDELLİ YAPAN VEKİL YAKINLARI
banner844
Başbakan Davutoğlu, Ankara’da yapılan “Teröre karşı sivil inisiyatif” toplantısında “Sizler ve bizler gerektiğinde bu vatan için, vatanın birliği, milletin huzuru için, gelecek nesillerin geleceğinin parlak olması için evlatlarımızı da, kendimizi de feda etmeye hazırız” dedi. Davutoğlu’nun bu sözü akıllara Ak Partili siyasetçilerin oğullarını getirdi. Sadece 2014 yılında çıkan bedelli askerlik uygulamasından, 3 bakan oğlu, 25 milletvekilinin yeğeni, 56 bakan ve vekilin yeğeni, bir bakanın eniştesi, 6 vekilin damadı, 2 vekilin kardeşi, bir vekilin de 2 torununun yararlandığı belirlendi.
Sözcü Gazetesinin haberine göre bedelliden evlat ve yakınları yararlanan milletvekilleri listesinde Düzce’den Ak Parti eski Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz da yer aldı. Haberde Düzce eski milletvekili İbrahim Korkmaz’ın yeğenleri Muharrem ve Zeynel Karakullukçuoğlu’nun bedelli askerlik yaptığı belirtildi.
Yorumlar (0)
28°
açık