banner851

banner614

“Belediye Meclisi'nde hiçe sayıldık.”

Düzce Belediyesi Meclisi'nde muhalefet parti olarak bu dönem meclise giren MHP'den Başkan İsmail Bayram'a bir tepki daha geldi.

banner619
Siyaset 01.06.2009, 18:34
197
“Belediye Meclisi'nde hiçe sayıldık.”

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Abdullah Danışmaz yaptığı yazılı açıklamada Belediye Başkanı İsmail Bayram'ı sert bir dille eleştirdi. Danışmaz, özellikle Belediye Meclisi konusuna değinerek mecliste muhalefet olarak yer alan MHP'nin içinde bulunduğu duruma da değindi. Düzce Belediyesi'nin de üyesi bulunduğu, kısa adı BAKAB olan Batı Karadeniz Kalkınma Birliği'nin yeni dönem Yönetim Kurulu Üyeleri seçimi toplantısına, Belediye Başkanı İsmail Bayram'ın, AK Parti Meclis Üyesi İsa Eser ile katılmasını eleştiren MHP Merkez İlçe Başkanı Abdullah Danışmaz, “Bu toplantıda İsmail Bayram Meclise, İsa Eser ise Encümene seçilmiştir. BAKAB Tüzüğünün 7. maddesinde birlik meclisinin kuruluşu tarif edilmektedir. Bu maddede, İl Belediyeleri ile İl Özel İdarelerinden 3'er üye, Mahalli İdare Meclisleri'nin kendi üyeleri arasında gizli oyla seçilir ifadesi yer almaktadır. 01.06.2009 tarihli Belediye Meclis gündeminin 2. maddesi BAKAB'a üye seçimi olarak düzenlenmiştir. Sayın Belediye Başkanı'nın seçimle belirlenmesi gereken üyelerin katılacağı resmi bir toplantıya, kendi tasarrufu ile belirlediği isimlerle katılması, meclis iradesini hiçe saymaktır. Bugünkü Meclis Toplantısında, katılımı önceden gerçekleştirmiş bir kurula üye seçimi yapmak hukuki açıdan yapılmış yanlışlığın telafi edilmesi amacını taşımaktadır. Ayrıca etik olmayan bu davranışın kabulü manasına gelmektedir.” ifadelerine yer verdi.

Danışmaz, yaptığı yazılı açıklamada ayrıca şu ifadelere de verdi:

“Yapılan bu yanlış uygulamadan ders alınarak meclis içerisinde topyekun bir hareket gerçekleştirilmesi gerekirken, meclis iradesini hiçe sayarak yapılan bu hareketi esefle kınamaktayız. Düzce Belediye Meclisi'nde muhalefet görevini üstlenen Milliyetçi Hareket Partisi olarak, bu konunun halkımızla paylaşmayı görev olarak gördüğümüz için bu açıklamayı yapma gereği duyuyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Düzce Belediyesi'nin yapacağı olumlu her davranışın arkasında olacağımızı, yapılan yanlışların karşısında ise dirayetle duracağımızı birkez daha belirtmek istiyorum” dedi.

banner844
Yorumlar (0)