banner851

banner614

BELEDİYELERE TALİMAT

Yerel seçim için çalışmalara start veren AK Parti’de 81 ildeki belediyelere de talimat geliyor. AKP Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, "883 AK Partili belediye başkanına, dövizle olan bütün işlemlerinizi, Türk Lirası üzerinden yapın çağrısında bulunduk" dedi.

banner619
Siyaset 18.08.2018, 11:16 18.08.2018, 17:00
1332

Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Tayyip Erdoğan'ın "boykot" çağrısının ardından Ak Partili belediyelere dolar kullanmamaları yönünde talimat verdi. Kaya, 81 ile gönderdiği karara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye-ABD ilişkilerinde gelinen son durumun utanç verici bir noktada olduğunu söyleyen Kaya, "Türkiye açısından baktığımızda onurlu bir duruşun ve tavrın mücadelesi veriliyor. ABD'nin yaptığının da kendisine zarar olarak döneceğine inanıyorum" ifadesini kullandı.

“Ak Partili her belediye başkanın boynunun borcudur"
Kaya, ayrıca şu değerlendirmelerde bulundu:

"Ülkemizin yaşadığı kur ve döviz üzerinden ekonomimize yapılan bu saldırıya karşı mutlaka millet olarak 81 milyon insanımızın bir dayanışma içerisinde olması lazım. Bu anlamda Türkiye'de ciddi işler yapılıyor; ekonomik çevrelerimiz, sanayicilerimiz ve esnafımız herkes bir dayanışma ortaya koyuyor. Tabii ki belediyelerimizin üzerine düşeni yapmaları gerekirdi ve yapacakları da var. Şu anda Türkiye'deki bin 398 belediye ve 51 il özel idaremizin tamamına çağrıda bulunduk. Biz, AK Partili belediyelere genelge yayınlayarak bunu yerine getirdik ama çağrımız, bütün partili belediye başkanlarınadır ve bütün belediyeleridir. Araç kiralamadan iş makinelerine varıncaya kadar bütün belediyelerimizin her noktada mal ve hizmet alımından yatırımlara varıncaya kadar, ülkemizin yaşadığı bu dayanışmaya ciddi anlamda destek vermeleri AK Partili her belediye başkanın boynunun borcudur."

Kaya, 883 Ak Partili belediye başkanına "Dövizle olan bütün işlemlerinizi, Türk Lirası üzerinden yapın" çağrısında bulunduklarını da dile getirdi

Haber: M. AYDIN

Yorumlar (4)
HAK AŞIĞI 3 yıl önce
Aziz AKSOY aday adaylığını açıklayıncaya kadar bekleyin. Aklınızda ki soruların cevaplarını bulacaksınız. Aziz AKSOY DÜZCE ye iyi gelecek
sinan özdemir 3 yıl önce
belediye başkanları milyarlık akrabalarını işe aldı.bütün bunların bir araştırılması lazım.bari işte yapsalar.adam belediyeyi satın alır belediyeye işe girdi.bunu bir araştırın.ilçe ayağa kalktı ama adam hala çalışıyor.hemde çok güzel bir işte iken annesi tarafından belediyeye işe yerleştirildi kendi özel işlerini takip etmekten maalesef memurluğa zaman ayıramıyor.halk bunları unutmaz seçimde hesabını sorar.halk işi uyandı ama bakacağız artık.
Duzceli ? 3 yıl önce
Belediyelerin dolarlık bir vaziyetimi var illede talimat vereceksen belediye yöneticilerinin kendilerini kral zannetmemeleri talimatini ver. Öncelikle hizmeti önemsemelerini söyle verim aldıkları calışanlarınin yerine akraba getirmesinler.
Murat 3 yıl önce
Keleş döneminde yapılan israflarıda araştırın bari. Milyonluk audi. Milyonluk saat kuleleri. Çalılmayan milyonluk tramvay, keyfi yurtdışı gezileri vs