banner851

banner614

BELEDİYELERİN PERFORMANSI MERCEK ALTINDA

Hendek Belediyesi eski başkanı ve AK Parti Sakarya eski milletvekili Ali İnci, Düzce, Bolu ve Karabük’ten sorumlu AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

banner619
Siyaset 06.01.2021, 12:15
3280
BELEDİYELERİN PERFORMANSI MERCEK ALTINDA

AK Parti Genel Merkezi’nde Düzce’yi de yakından ilgilendirilen yeni bir görevlendirme yapıldı. Sınır komşumuz olan Sakarya’nın Hendek ilçesinin eski belediye başkanı ve AK Parti Sakarya eski Milletvekili Ali İnci, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı’na getirildi.

İnci bu görevlendirmeyle AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin Düzce, Bolu ve Karabük’ten sorumlu yardımcılığı görevini yürütecek.

Düzce’deki AK Partili belediyeleri denetleyecek olan İnci, AK Parti Genel Merkez’i ile AK Parti Belediyelerle iletişimde köprü vazifesi görecek. İnci, yerelde hayata geçirilmesi hedeflenen projelerle ilgili Düzce teşkilatıyla da sürekli irtibat halinde olacak.

ALİ İNCİ KİMDİR?

6 Ekim 1959 yılında Hendek’te doğdu. 1980 yılında Adapazarı İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Spor Akademisi Bölümü’nü 1984 yılında bitirdi.1984-1989 Yılları Arasında Mardin, Diyarbakır ve Hendek’te Beden Eğitimi öğretmenliği yaptı.

Öğretmenlik döneminde Güreş Milli Takım Antrenörlüğü’ne getirildi. 4 yıl boyunca bu görevini sürdüren İnci, siyasi nedenlerden ötürü görevinden istifa ederek ticarete atıldı.

Daha sonra kardeşleriyle birlikte bir şirketler grubu kuran İnci,  5 akaryakıt istasyonu, 4 beton santrali, 5 taş kırma ve eleme tesisi ve 1 kilitli parke fabrikasıyla kulvarının devleri arasına girerek, 600 kişiyi istihdam etme başarısını gösterdi.

Siyasi yaşamına 1991’de Refah Partisi ilçe başkanlığıyla başlayan Ali İnci, 18 Nisan 1999 yerel seçimlerinde Fazilet Partisi’nden aday olarak yüzde 28 oy oranı ile Hendek Belediye Başkanlığı’na seçilmiştir.

İnci, 1999-2014 yılları arasında 4 dönem üst üste oylarını artırarak Hendek Belediye Başkanlığı’na seçilmiştir. 7 Haziran 2018’de AK Parti Sakarya Milletvekili olarak seçilen İnci, 1 Kasım seçimlerinde tekrar aday gösterilmemiştir. 24 Haziran 2018’deki seçimlerde AK Parti’den Sakarya 7. sıra adayı olarak gösterilen İnci, meclise giremedi. İngilizce bilen İnci evli ve 5 çocuk babasıdır.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (3)
vatandaş 9 ay önce
Evettt sakaryayı hendeği fetetti şimdi düzceyi düzeltecek.Çok komik.
Düzceli 9 ay önce
Boşta adam bırakmayın.Bunlar anasından Ak partilimi doğdu,bşk kaybetti bitti,baksın kendi işine.Nedir bu yaşantı anlaşılır gibi değil.Vatandaş aç aç,zengine bakmayı bırakın.
YAVUZ0881 9 ay önce
Ne yapsak artık uçarız emniyet kemerlerimizi takalım beyler bunlar uçurur bir köşeyi tutar artık