banner851

banner614

BELGELERLE AÇIKLAMA YAPTI, YETKİLİLERİ GÖREVE ÇAĞIRDI

Düzce merkeze bağlı Bostanlık Köyü’nde köyle aynı adı taşıyan ilkokulun kazan değişiminin ihale şartnamesine uygun yapılmadığı ileri sürüldü. İddiayı ortaya atan İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Erkan Dinçer, belgeleriyle yaptığı açıklamada, otomatik yerine manuel olarak takılan kazanın aynı zamanda hava kirliliğine neden olduğuna dikkat çekerek, yetkilileri ihale şartnamesini incelemeye, iş bitimi ve şartname arasındaki uyumsuzluk ile alakalı adım atmaya davet etti.

banner619
Siyaset 14.04.2021, 13:00 14.04.2021, 14:48
1794

Bostanlık İlkokulu’nda ihale ile yapılan kazan değişim işinin şartnamede belirtilen maddelere uygun yapılmadığı gündeme taşındı.

İYİ Partili Düzce Belediye Meclis Üyesi Erkan Dinçer, yaptığı yazılı açıklamada, Düzce merkeze bağlı Bostanlık Köyü’ndeki öğrencilerin eğitim gördüğü Bostanlık İlkokulu’nun kazan değişim işinin ihale şartnamesine uygun olarak yapılmadığını öne sürdü. İhaleye ilişkin belgelerin örneğini de basına servis eden Dinçer, şartnamede otomatik kazan takılacağının açıkça ifade edilmesine karşılık neden manuel kazan takıldığını sorguladı.

“İLKOKULUN KAZAN VE BACASI İHALE ŞARTNAMESİNE UYGUN YAPILMADI”

Yine şartnamede yazıldığı halde kazana ait bacanın değiştirilmediğini belirten Dinçer, şunları kaydetti: “Önemli toplu yaşam alanlarından olan okullar da bu konuda dikkat çeken unsurlardan biridir. Düzce’de eğitim veren Bostanlık İlkokulu’nu ele aldığımızda, ilkokulun kazan ve bacasının ihale şartnamesine uygun olarak yapılmadığı görülüyor. Bu noktada yetkilileri ihale şartnamesini incelemeye, iş bitimi ve şartname arasındaki uyumsuzluk ile alakalı adım atmaya davet ediyoruz. Hava kirliliği bazlı çalışmalarımız paralelinde endüstriyel ve toplu yaşam alanlarının deşarj üniteleri ve bacaları ile alakalı inceleme ve çalışmalarımızın süreceğini de kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.”  

HAVA KİRLİLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ

Dinçer ayrıca bu sistemin Düzce’nin zaten kirli olan havasını daha da kirlettiğine işaret ederek, “Kentin en önemli sorunlarından birisi olan hava kirliliğinin sebeplerinden birisi de gerek sanayi ve gerekse de toplu yaşam alanlarının ısınma ve üretim deşarj üniteleri olan bacalarının sağlıklı olup olmadığıdır.” ifadesini kullandı.

Öte yandan İYİ Partili Erkan Dinçer’in söz konusu iddialarına ilişkin şimdi yetkili makamlardan açıklama bekleniyor.

Yorumlar (8)
mehmet ay 6 ay önce
düzce için böyle önemli konuları aydınlatan peşine koşan haramı helali bilen düzce için gerçek çalışacak milletvekili istiyoruz yada belediye başkanı takdir ediyorum.
Sabri 6 ay önce
Parti parti gezen.....
Duyarlı vatandaş 6 ay önce
Hocam birde 1 osby e saat beşten sonra bir gelin görün koku duman kırla gidiyor şikayet olursa gelen var yoksa
hamdi yıldız 6 ay önce
çeşke milli görüş partisi yeniden refah partisinde görevli olsaydınız,inanın sizlere karşı destekler daha çok olurdu yinede müthiş işler çıkartıyorsunuz
ORHAN AK 6 ay önce
DÜZCEDKİ ÖNEMLİ VE OLMASI GEREKEN GÜNDEM HABERLERİNİ NEDEN SADECE İYİ PARTİ TAKİP EDER.İKTİDAR VE ORTAĞI NEDEN DÜZCE ZARARINA YAPILANLARA KARŞI HARAKET ETMEZ.SAYIN ERKAN DİNÇER HAVA KİRLİLİĞİ KONUSUNDA AYLARDIR GÜNDEMDE
mustafa çeçen 6 ay önce
bunların denetimini yapan mühendis imzası var nasıl oluyor anlamış değilim yani meclis üyesi gündeme gelmeyecek
serhat uzun 6 ay önce
ERKAN BEYİ UZUN ZAMANDIR TAKİP EDİYORUM BU HAVA KİRLİLİĞİ ÖNEMLİ VATANDAŞLAR DUYARSIZ KALIYOR YETKİLİ VE BAŞKAN NE YAPIYOR ACABA BU KONUDA
ABDULLAH DÜZCELİ 6 ay önce
DEĞERLİ MECLİS ÜYEMİZİ KUTLAR DEVAMINI DİLERİM.DÜZCEDEKİ HAVA KİRLİLİĞİ SAYESİNDE GÜNDEMDE OLUP DÜZCE İÇİN ÖNEMLİ KONUYU YETKİLİLER SUSKUN MAALESEF