banner851

banner955

'BENSİZ SEÇİM OLMAZ'

CHP ve İYİ Parti'nin ortak Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında adaylığını resmen ilan etti. 'Benim olmadığım seçimde heyecan olmuyor, seçim atmosferi bile yaşanmıyor' diyerek iddialı konuşan Küçük, 'Düzce'nin bir 5 yıl daha kaybetmesine göz yumamazdık. Biz partiler üstü belediyecilik anlayışı ile yola çıktık. Bizim meclisimizde her siyasi görüşten insan olacak. Derdimiz egolar değil Düzce olacak. Düzce artık köy statüsünde bir il konumda kalmayacak.' dedi. Ayrıca bu yarıştan başarıyla çıkacaklarına inancının tam olduğunu vurguladı.

Siyaset 02.01.2019, 13:26 03.01.2019, 18:08
4402
banner1032

'SEÇİM ÖMER KÜÇÜK VARSA HEYECANLI'

Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında adaylığını resmen ilan ederek, 'Ben olmadığımda seçim atmosferi bile yaşanmıyor. Heyecan olmuyor.' dedi.

CHP ve İYİ Parti'nin il ve ilçe teşkilat başkanlarıyla beraber bir restarontta düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında kameraların karşısına geçen Küçük, neden aday olduğunu ve Düzce için hedeflerini anlattı.

ISRARLARA DAYANAMADIM, ADAYIM”

Yıllardır siyasetin içinde olması sebebiyle kendisini yıpranmış bir isim olarak gördüğünü ancak gerek CHP ve İYİ Parti gerekse ilimizin sevilip sayılan büyüklerinden gelen ısrarlar neticesinde Düzce için bir kez daha adaylık kararı aldığını söyleyen Küçük, 'Benim olmadığım seçimde yarış atmosferi bile doğmuyor. Particilik yapmak için değil Düzceliler için, Düzce'yi hak ettiği yerlere getirmek için göreve talibim' dedi.

Bir Düzceli olarak Düzce'yi siyaset üstü tuttuğuna ve bu manada parti teşkilarları açısından zor bir isim olduğuna dikkat çeken Küçük, 'Teşkilatlardaki arkadaşlar beni biliyorlar. Ben partiler üstü siyasetten yanayım. Tek amacım daha yaşanabilir Bir Düzce.' şeklinde konuştu.

'İŞÇİ ÇIKARMAK GİBİ BİR PLANIMIZ YOK'

'Düzce'nin bir 5 yıl daha kaybememesi gerekir. 15 yıl uzun zaman. Bu saatte Düzce Belediyesi'nin çoktan kendisine ait gelir getirici, istihdam yaratan şirketleri olmalıydı. Bir ambalaj tesisi ve soğuk hava deposu olmalıydı mesela. Düzce Belediyesi bugün istihdam üreten bir yer olabilirdi' diyen Küçük, belediyenin yaşadığı borç yükü ve başkanlığı durumunda yürütülecek strateji hakkında da açıklamalarda bulundu. Başkan olması durumunda işçi çıkartmak gibi bir yol izlemeyeceğinin altını çizen Küçük, 'Meselemiz mevcut personelin potansiyelinden en üst seviyede yararlanmak için neler yapabilirz? olur. Elbette bizimle çalışmak istemeyenler olursa kimseye de zorla çalış demeyiz' dedi.

TEK KRİTER: DÜZCE SEVDASI

Kendi belediye meclislerinde her partiden ve her siyasi görüşten insanlar olacağını buradaki tek kriterlerinin Düzce sevdası olacağını ifade eden Küçük, gerek telefon gerekse ziyaretlerle kendisine aday olması yönünde çok ciddi bir baskı olduğunu ve bunların neticesinde karar alıp Afyon'dan kalkıp geldiğini belirtti.

'25 KURUŞ DAHİ BORCU OLMAYAN MUHALİF BELEDİYELER VAR!'

Düzce'nin sanayide, tarımda, sporda ve turizmde geri kaldığını, esnafın, çitçinin, sanayicinin zorda olduğunu söyleyen Küçük, hayata geçirmek istedikleri birçok proje olduğunu, yıllar önce Düzce kabağını üreticiden alıp ambalajlayarak büyük bir market zincirine verdiklerini ancak devamının gelemediğini ifade etti.

Düzce Belediyesi'ne ait bir ambalaj tesisi, bir soğuk hava deposu kurmanın mümkün olduğunu dile getiren Küçük, Düzce Belediyesi'nin gelir giderleriyle ilgili olarak ellerinde raporlar olduğunu ve söz konusu projelerle borçsuz bir belediyenin hayal olmadığını ifae etti. 'Ülkemizde 25 kuruş dahi borcu olmayan belediyeler var. Ancak bakarsanız bunların muhalif belediyeler olduklarını görürsünüz. Yani 'Belediyemiz muhalif olmasın, destek alamaz' anlayışı yanlıştır.' diyerek sözlerine devam eden Küçük, Safranbolu örneğini vererek Düzce'nin jeopolitik konumuna vurgu yaptı.

'BEN HEP KOLAY ULAŞILIR BİRİYİM.BAŞKANLIĞIMDA DA BU BÖYLE OLACAK'

Doğru projelerle Düzce'nin kalkınması noktasında bir sorun yaşamayacağını, başkanlığı döneminde ulaşılabilir bir başkan olacağını ifade eden Küçük, 'Bana ulaşmak kolay. Bir 'Alo' deyin yeter. Başkan olduğumda da kapım herkese açık olacak ve dolup dolup taşacak.' şeklinde konuştu.

Düzce'de kaynak bakımından sıkıntı olmadığına ancak yanlış kullanıldığına dikkat çeken Küçük, 'Biz hala Akçakoca'da sanayi tesisi kurmaya uğraşıyorsak boşa kürek çekeriz, tabii olmaz.' şeklinde konuştu.

'SÖZ VERDİĞİM DOĞRUDUR, ONLARDAN BİRİ ADAY OLSAYDI KARŞISINA ÇIKMAYACAKTIM'

MHP aday adaylarından bazılarına aday olmaları durumunda karşılarına çıkmayacağını, yarışa katılmayarak önlerini açacağını söylediğini belirten Küçük, 'Bu nedenle son ana kadar adayların açıklanmasını bekledim. Söz verdiğim bu insanlarda emeğim çoktur. Onlardan biri aday gösterilmiş olsaydı ben aday olmayacaktım.' dedi.

Kendisine verdikleri destek için CHP ve İYİ Parti il başkanları ile teşkilatlarına teşekkürlerini ileten Küçük, basın mensuplarına da gösterdikleri yoğun katılım için teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı. Toplantı sonunda basın mensuplarıyla hatıra fotoğrafı çekildi.

Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

banner844
Yorumlar (96)
SONER ÇETİNKAYA 4 yıl önce
ALLAH BU MİLLETE AKIL FİKİR İRADE İHSAN EYLESİN İRADESİNİ MÜSLÜMAN GÖZÜKEN NE OLDUĞU BELİRSİZ YÖNETİCİLERE SATMIŞ NE FARKINIZ KALDI FETÖCÜLERDEN AKP LİLER??
düzceli 4 yıl önce
abi sen niye cıktın ya sayende düzce zaten kaybedecek ismini lekeledin chp ile nasıl bir ilişki kurdun anlayamadın saygılarla abicik olarak hep yanındayım saygılarımla
Boğaz'dan.. 4 yıl önce
yahu insan biraz utanır ya.. kaç seçim kaybetmişsin hala Düzcenin bana ihtiyacı var diyorsunuz. artık çekilin kenara, Düzceye zarar veriyorsunuz.
Mesele Nedir 4 yıl önce
Mesele, İyi parti yada Chp meselesi değildir. Mesele gerçek bir Düzce'linin Düzce'yi doğru ve dürüstçe temsil etme meselesidir. Bugün Düzce'lilerin hangi partiye oy verirse versin " adamlık" ve " vasıf " noktasında uzlaştığı tek kişi Ömer Küçük'tür.
Vatandaş 4 yıl önce
bizim halkımız şunu anlamıyor yeni gelen illa ki bir faydası olacaktır değişim şart yenilikçi olun destekler ÖMER KÜÇÜĞE
ömer81 4 yıl önce
Abi tebrikler. Allah yolunu açık etsin temiz insan. Ailecek oyumuzu sana vermeye karar verdik. hatta tüm akrabalarımız ile düzceyi borca değil ileriye taşıyacağına inanıyoruz.
İçlerinde iyisi 4 yıl önce
Bırakın şu particiliği.Şu partiler içinde bir tek Kasapoğlu vardı partisine gönül vermiş aday,ona da haksızlık yaptılar.Erdoğanmış,Ömermiş hepsi devşirme.Chp’li zaten kalmadı başkanları sayesinde.Siyaset böyle nankör işte.İçlerinde iyisi Ömer yine de
Feti81 4 yıl önce
Chpkk yazanlar az Allah tan korkun. Hendek kazdılar, silah depoladilar ses çıkarmadık diyen. Habur'da PYD yi davul zurna karşılayan, Şirvan Perver şarkılarında göbek atan, Dolma bahçede HDP ile mutabakat imzalayan, Apoya sekreterya ...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13
kapalı