banner851

banner614

BİR TEPKİ DE DANIŞMAZ’DAN

banner619

MHP İl Başkanı Abdullah Danışmaz, Aile ve Sosyal politikalar Bakanı Fatma Şahin’in açıkladığı şehitlik mertebesi ile ilgili yeni düzenlemeye büyük tepki göstererek, “ Bu kabul edilemeyecek bir durumdur. Vatan sağolsun diyerek bağırlarına taş basan annelere ne diyeceksiniz” dedi.

banner846
Siyaset 26.03.2012, 15:36
262
BİR TEPKİ DE DANIŞMAZ’DAN
banner844

Aile ve Sosyal politikalar Bakanı Fatma Şahin tarafından açıklanan, şehitlik ve şehit aileleriyle ilgili yeni yasal düzenlemeyi Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Abdullah Danışmaz da eleştirdi. Uludere’de ölen vatandaşların şehitlik mertebesine alınmasının şehit aileleri ve gaziler kadar Milliyetçi Hareket Partisini derinden üzdüğünü söyleyen Danışmaz, “Bu hükümetin yaptığı çok büyük bir gaftır. Mutlaka geri dönülmesi ve iptal edilmesi gerekir.” dedi.

Bu hükümetin yaptığı çok büyük bir gaftır

Danışmaz, “Hükümetin, Uludere’deki olayda yapmış olduğu hareketin arkasında duymayıp özür dilemesi ve şehit ailelerine 53 bin lira tazminat verirken öldürülen oradaki kaçakçılara 123 verilmesi, bunları geçtim şehitlik mertebesi gibi bir mertebe eriştirmek adına bir çalışma yapıılması, şehit ailelerimiz, gazilerimizi ve vatandaşlarımızı derinden üzmüştür. Böyle bir şey olması mümkün değildir. Bu hükümetin yaptığı çok büyük bir gaftır. Mutlaka geri dönülmesi ve iptal edilmesi gerekir. Çünkü öldürülen kaçakçılara PKK bayrakları ile birlikte nasıl bir cenaze töreni düzenledikleri ortadadır. Bunun şehitlik mertebesine konulması kesinlikle kabul edilir bir şey değildir. Hükümetin bu teklifi geri çekmesi gerekir. Şehitlik mertebesi derece derecedir ama, bu vatan için mücadele eden 20 yaşındaki fidan gibi gençlerimizin annelerinin babalarının yanına tabut içinde gelmeleri, onlarında çıkıp yetiştirdikleri evlatları için vatan sağolsun diyerek taş basmaları, ardından kaçakçılık yapan insanların öldürülmesi ve bunun yanlış bir olay gibi lanse edilmesi, askeriye yüklenilmesi ve 123 TL gibi bir tazminat ödenmesi bu da yetmiyormuş gibi şehitlik mertebesine alınması MHP’nin kabul edemeyeceği bir durumdur. “ dedi.

HABER:S.KAŞKIR

Yorumlar (0)