banner851

banner614

BİR TEPKİ DE İŞÇİ PARTİSİ'NDEN

Düzce Sivil Toplum Platformu üyelerinin Başbakan Erdoğan'ın Düzce mitinginden bir gün önce basının karşısına geçerek Başbakan ve AK Parti'ye destek veren bir açıklama yapmasına İşçi Partisi Belediye Başkan Adayı Fethi Sönmez'den de tepki geldi. Sönmez, açıklamada imzası olan oda başkanlarını makama ihanetle suçladı ve istifaya davet etti.

banner619
Siyaset 27.03.2014, 17:47
217
BİR TEPKİ DE İŞÇİ PARTİSİ'NDEN

MHP, SP ve BBP il başkanlarından sonra İşçi Partisi'nden de Düzce Sivil Toplum Platformu üyelerine yayımladıkları ilan ve açıklamadan ötürü tepki geldi. Başbakan Erdoğan'ın mitinginden bir gün önce Düzce'nin önemli sivil toplum kuruluşlarının da aralarında bulunduğu Düzce Sivil Toplum Platformu Türkiye'de son dönemde yaşanan olaylara atıfta bulunarak, Başbakan ve AK Parti'ye destek vermişti. Platform adına açıklamayı okuyan Memur-Sen İl Başkanı Orhan Kılıç, “Oynanan oyunların farkındayız. Biz bir partinin peşinden koşan durumda değiliz. Yüzde 52 oy almış partiye oy atmış insanların ve namusumuzun peşindeyiz.” ifadelerini kullanmıştı.


İşte bu açıklamaya tepki için yazılı bir bildiri gönderen İşçi Parti Belediye Başkan Adayı Fethi Sönmez, “Yandaş medyayı görmüştük, şimdi , yandaş sivil toplum örgütlerini de görmüş olduk.” ifadesini kullandı. Sönmez, şunları kaydetti: “Ancak her siyasi görüşten üyesi bulunan Türk-İş İl Temsilciliği, Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Düzce Sanayi ve Ticaret Odası, Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi başkanları kendilerine emanet edilen o makama ihanet etmişlerdir. Üyeleriniz sizi o göreve haklarını koruyun diye getirdiler. Siz ise siyasi yandaşlık yaparak üyelerinize de büyük saygısızlık etmiş oldunuz. Bu hareketiniz size güven ve saygıyı azaltmıştır. İstifa ediniz.”

 

Haber;C.Üstüner

Yorumlar (0)