banner851

banner614

BİTMEYEN ATIŞMA

banner619

AK Parti ve MHP cephesinde söz düellosu bitecek gibi görünmüyor. MHP’li Aday Osman Çakmak’ın konuşmasıyla fitili ateşlenen tartışmanın nabzı giderek yükseliyor. Taraflardan yine art arda açıklamalar geldi. Bu kez atışmanın konusu Düzce’ye hizmet edildi mi, edilmedi mi?

banner846
Siyaset 29.09.2015, 10:32
2426
BİTMEYEN ATIŞMA
banner844
Adım adım 1 Kasım Genel Seçimleri’ne gidilirken Düzce’de siyasi tartışmaların ardı arkası kesilmiyor. Seçim beyanlarından çok iktidar ve muhalefetin birbirlerine eleştiri oklarını yönelttiği şu günlerde AK Parti ve MHP bir kez daha tartışmayla gündeme geldi. AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ile MHP 1. sıra Milletvekili adayı Osman Çakmak’ı karşı karşıya getiren atışmanın tohumları MHP’nin Akçakoca’daki tanışma yemeğinde atıldı. MHP 1. sıra Milletvekili adayı Osman Çakmak’ın iktidarın Düzce temsilcileri için “Enselerinde boza pişireceğiz.” ifadesini kullanması üzerine bu duruma sessiz kalmayan AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin “Sokak jargonu ile siyaset yapılmaz” karşılığını vermişti. Bu kez MHP cephesinden beklenen cevap Aday Osman Çakmak’tan değil Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Onur Özen’den geldi. Özen, AK Parti’yi 13 yıldır gereken hizmeti vermemekle suçladı.

Hizmet odaklı siyaset yapın

Tarafların birbirlerini suçlayıcı açıklamalarında bu kez söz sırasının geçtiği AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Özen’in “AK Parti siyasetçiler, 13 yıldır Düzce’mizin en temel ihtiyaçlarını dahi giderememiştir” ifadesi üzerinden bir açıklama gönderdi.  13 yıldır Düzce’ye hizmet ettiklerini savunan Keskin muhalefete “Hizmet odaklı siyaset yapın” çağrısı yaptı.

Keskin’in açıklamaları şu şekilde: “AK Parti siyasetini anlayamayan, hizmet anlayışını idrak edemeyen sadece saldırmayı, iftira atmayı, cımbızla çektikleri kelimelerden, cümlelerden algı oluşturmak, siyaset yapmak ne ülkeye ne de Düzce’mize fayda getirir. Her ne kadar siyasi rakiplerimiz de olsa Düzce’mize fayda sağlayacağını düşünerek onları proje odaklı, hizmet odaklı siyaset yapmaya davet ediyorum. Kendilerini gündemde tutmak maksadıyla sataşmayı siyaset zannedenler 13 yıldır yaşadıkları hezimeti yaşamaya devam edeceklerini bilmelidirler. Düzceli hemşehrilerimiz şundan emin olsunlar; 13 yıldır Düzce’mize hizmet ediyoruz. Gerekli tecrübeye sahip kadrolarımızla hizmetin ulaşması konusundaki hassasiyetimizi kaybetmiyoruz. Hangi kurum olursa olsun, hizmetin ulaşması konusundaki aksaklık oluyorsa gerekli uyarıları yaparız. Çünkü bu; halkımıza verdiğimiz sözün gereğidir. Dolayısıyla ister siyasal bir kurumda olsun ister kamu kurumlarında olsun görev ifa etmekte aksaklık var ise bunu uyarmak, sorunu çözmek, vatandaşlarımıza verdiğimiz sözün gereğidir. Kimse şunu unutmasın; siyasetçi de devlet adamı da halkın hizmetçisidir. Bizim açıklamalarımız bunu hatırlatmak maksadıyladır. Bunun altında başka şeyler aramak algı operasyonundan başka bir şey değildir.”

HABER;C.ÜSTÜNER
Yorumlar (24)
yığılcalıya diyen zata 6 yıl önce
Yığılca yolu ihaleleri leş gibi koktuğunu söyleyen m.vekili var.Bu devirde öyle yolmu yapılır?elini sen koy vicdanına ,bu milletin kaynakları nasıl kişilere3 peşkeş çekildiğini anlarsın.2007 de başbakan bitirin talimatı vermişti 8 sene oldu..
Yığılcaya 6 yıl önce
Görmezsin dedim yanlış oldu. Görmemezlikten gelirsin elini vicdanına koy ve düşün. Hizmet var mı yok mu???
Yığılcaya 6 yıl önce
Gidip gelirken hiç mi görmezsin orada kaç kamyon kaç işçi kaç makine çalışıyor hiç mi insanın vicdanı sızlamaz yalan söylerken. Kocaman hastane yapıldı. Ben merkezde oturduğum ve gidip geldiğimde gördüğüm bu şeyleri sen Nasıl göremezsin. AYIPTIRR.
Yığılcalıya 6 yıl önce
Yığılcalı abim kardeşim ablam bacım. Hizmet yok diyorsun bugüne kadar dar bir köy yolundan gidip geliyordun yığılcaya. Konuralp''ın oradan başladı baraja kadar yeni yol yapıldı. Yığılca''dan başlandı belli noktaya gelindi.
ADAM 6 yıl önce
ÇAKMA ÜLKÜCÜLER ADAY OLUYORSA ÇAKMA ADAMLARDA YAZARRR KOÇUM..ANLADINMI ÇAKMAYI..HA BİDE OSMAN DAHA AÇIKLAMA YAPAMAZ.ALDI AĞZININ PAYINI .KAZANAMAZSA ÖĞRETMENLERDE BU AÇIKLAMALARI SORAR SIKINTI YAŞARLARSA..KENDİ İKBALİN HIRSIN İÇİN SENDİKANI YAKMA...
akp haksız 6 yıl önce
akp harbıden duzcede bısı yapmadıkı,tum ulke akp donemınde para hızmet uctu gıttı ama duzce akplılerı cebe hırsa yenık dustugunden hızmette sıfır kaldık ıl olarak
Abuzittin 6 yıl önce
Haciyat rumuzlu kişi hem oniki yıldır Düzcedeyim hem hizmet görmedim diyorsun.Kendini tekzip ediyorsun.Maalesef Düzce de uzun yıllar kalanlarda bu hastalık var.Hem eleştirirler hem Düzce de yaşamaya daire alıp kök salmaya devam ederler.
yüksel 6 yıl önce
hikmet keskin patladınız iğrenç ilişkiler açığa çıktı özellikle belediye pisliklerden geçilimyor seçim arabalarına belediye araçlarından verilen yakıt esnafın alacaklarından alenen kesilen paralar vatandaşı içeri almayın diyen başkan
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
28°
az bulutlu