banner851

banner614

BOLU'DA İPTALİN PERDE ARKASI!

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun bastırdı, kongre iptal oldu! 31 Aralık Pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşeceği açıklanan Bolu İl Kongresi'nin iptal olma nedeni belli oldu. Kongre için aday çıkartan Ercoşkun, mevcut başkanı destekleyen AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ın engeli ile karşılaşınca konuyu Erdoğan'a iletti. Milletvekili Ercoşkun'un "Aday konusunda Ataş'ı aşamıyoruz" sözleri üzerine Erdoğan, kongrenin ileri bir tarihte yapılması talimatı verdi.

banner619
Siyaset 29.12.2017, 13:12 30.12.2017, 15:01
3844

Bolu'da AK Parti İl Kongre öncesi aday konusunda aralarında soğuk rüzgarlar esen Ercoşkun-Ataş çekişmesini kazanan Ercoşkun oldu!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 31 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek olan AK Parti İl Kongresi'nin çok aday nedeniyle değil bu çekişme yüzünden iptal olduğu ortaya çıktı.

Kongre heyeti "Doğanay" dedi

Edinilen bilgilere göre; AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ın bulunduğu Genel Merkez'deki kongre heyeti, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay'ı yeni dönemde tekrar başkan adayı olarak belirledi ve bu karar Erdoğan'ın onayına sunuldu. Erdoğan'ın oluruyla AK Parti Bolu İl Başkanlığı görevini 2 yılı aşkın süredir yürüten Doğanay'ın aday olduğu açıklandı.

Milletvekili Ercoşkun da aday çıkardı

Ancak AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun adaylık açıklamasından önce desteklediği adayın genel merkez nezdinde değerlendirmeye alınmasını istedi. İddiaya göre; Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ın engeliyle karşılaştı. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ulaşan ve durumu izah eden Ercoşkun, "Aday konusunda Ataş'ı aşamıyoruz" dedi. Bunun üzerine Erdoğan daha detaylı bir değerlendirilme yapılması için kongrenin ileri bir tarihe ertelenmesi kararı aldı.

Bu doğrultuda Düzce İl Kongresi'nden sonra gerçekleştirilmesi planlanan AK Parti Bolu 6. Olağan İl Kongresi iptal edilmiş oldu.

Haber: C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (8)
Öz akp li 4 yıl önce
Ali beye teşekkürler.diğer düzelecek olan belediye yede bi el atsın.
YEŞİL DÜZCELİ 4 yıl önce
BU MUSTAFA ATAŞ DÜZCE MERKEZ İLÇE YENİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİ ARAŞTIRMIŞMI ACABA FETONUN KARŞISNDA DURAN KİŞİLER ELENMİŞ TİCARİ BİR YÖNETİM OLUŞTURULMUŞ TİCARET İÇİN OLUŞTURULMUŞ BİR EKİP REİS SEVDALILARINI ELİYORLAR
mustafa arabacı 4 yıl önce
Günah sofrasından doğrulmayanın,
Gönül sofrasında, gözü olur mu?
Allah aşkı ile yoğrulmayanın,
Ona naz etmeye, yüzü olur mu?
ataş yakacak 4 yıl önce
bu ataş sadece düzceyi değil ülkeyi de reisi de yakacak. yüzüne vurmuş içi. saim tut reisin onları aşamayacağını söylemişti
Düzceli.. 4 yıl önce
Ne güzel iki, üç dört aday yarışsın, AKP demokratik bir parti ve kongereleri demokrasi şöleni değilmi.. Hep öyle dersiniz ya.. Siz tabana, yani vatandaşın aklına güvenmiyormusunuz... Seçimle gelen seçimle gider diye koro halinde nutuklar atmıyormuydunuz, ne oldu seçtikleriniz dikte ile istifa ettirildi..Boşverşin seçimi neyin, yukardan birini Atarlar nasılsa, sizde demokrasi şöleni diyerek komik olacağınıza, Atama kutlaması yapın, şöyle börekli çörekli, vatandaş seçmiyorsada karnı doysun...
Eski AKP li 4 yıl önce
Bolu da ki manzara partinin kimlerin eline kaldığını ve delegeye olan saygıyı nasıl yok ettiklerini gösteriyor. Benim dediğim olacak diyenler ELBETE SANDIKTA GÖMÜLECEKLER.
APT BİR DOST 4 yıl önce
Hiç kimsenin yapamadığını Ali Ercoşkun yaptı. AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ın engeli ile karşılaşınca konuyu Erdoğan'a iletti. Milletvekili Ercoşkun'un Aday konusunda Ataş'ı aşamıyoruz" sözleri üzerine Erdoğan, kongrenin ileri bir tarihte yapılması talimatı verdi.
düzce li 4 yıl önce
sıkıntılı belediyelerin mimarı mustafa ataç sayın genel başkanımız bi araştırsın gerçeği görcek