banner851

banner955

'BÖYLE AYMAZLIK GÖRÜLMEDİ'

TBMM'nin milletvekillerine verdiği iletişim ödeneği ile hapisteki PKK'lı teröristlere pul gönderdikleri ortaya çıkan HDP'li vekillere, düzenlediği basın toplantısıyla ateş püsküren Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, 'Böyle şuursuzluk ve aymazlık görülmedi' dedi. Ayrıca HDP'lilerin görevi kötüye kullandığına dikkat çekti.

Siyaset 26.02.2021, 11:20 27.02.2021, 16:45
752

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, TBMM'nin, milletvekillerine "iletişim harcaması" için verdiği ödenekle pul alıp cezaevindeki PKK'lı teröristlere gönderme girişiminin, teröre finansman, kamu zararı ve milletvekilinin görevi kötüye kullanması olduğunu belirterek, HDP milletvekillerine, Anayasa'ya göre ettikleri yemine sadık kalmaları çağrısında bulundu.

Keşir, bazı HDP milletvekillerinin, Meclis'in verdiği iletişim ödeneğiyle cezaevinde bulunan teröristlere pul gönderdiği haberlerine ilişkin TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

“BU MECLİS COĞRAFYAMIZIN SON SIĞINAĞIDIR”

TBMM'nin, "Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir" ilkesiyle milli iradenin tecelligahı olduğuna işaret eden Keşir, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milletimizin önderliğinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kuran Meclis, coğrafyamızın son sığınağıdır. 'Biz kadınlar hedefe yürüyecek ve Cumhuriyet meşalesini her alanda taşıyacağız' diyen Satı Kadınların görev yaptığı Meclis'tir burası." diye konuştu.

“YEMİN KADİM BİR GELENEKTİR”

Keşir, TBMM'nin, "Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım" haykırışıyla, meydan okuyuşuyla, Milli Mücadele'de olduğu gibi 15 Temmuz'da da istiklal ve istikbaline sahip çıkan milletin evi olduğunu vurguladı. Yeminin, kadim bir gelenek olduğuna işaret eden Keşir, milattan yaklaşık 2 bin 500 yıl önce yaşayan Lycurgus'un "Demokrasiyi bir arada tutan güç, yemindir" sözünü anımsattı.

“BUNUN ADI TERÖRE FİNANSMANDIR!”

Keşir, dünyanın hemen her yerinde kamu görevlilerinin, devlet yetkisini kullananların, anayasalarına bağlı kalacaklarına dair söz verip, yemin ettiklerini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gazi Meclisimizin çatısı altında görev yapan biz milletvekilleri, elbette ki HDP'li üyeler de Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağımıza, toplumun huzur ve refahı, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü üzerine yemin etmekteyiz. HDP'li üyeler dahil bu yemine sadık kalmak zorundayız. TBMM'nin, milletvekillerine 'iletişim harcaması' için verdiği ödenek ile pul alıp cezaevindeki PKK'lı teröristlere gönderme girişimi, -Adalet Bakanlığı yetkililerimizin öngörüsü sayesinde bu girişim aşamasında engellendi- teröre finansmandır. Aynı zamanda kamu zararıdır”

“BÖYLE BİR AYMAZLIK OLAMAZ”

Keşir, HDP’li vekillerin görevlerini kötüye kullanmaması gerektiğini belirterek, “Diğer yandan devlet görevi sıfatında olan milletvekillerinin, görevi kötüye kullanmasıdır. Böyle bir şuursuzluk ve aymazlık olamaz, bunu reddediyorum. HDP milletvekillerine, Anayasa'nın 81. maddesine ettikleri yemine sadık kalmaları çağrısında bulunuyorum." dedi.

HOCALI KATLİAMINA LANET

Keşir, Ermeni çetecilerin Hocalı'ya saldırışının 29. yılı olduğunu anımsatarak, “29 yıl önce 26 Şubat 1992 tarihinde gece başlayan saldırılarla Ermeniler, Hocalı’yı iki saat boyunca top ve tank ateşine tuttular. Bu vahşi katliama gibi saldırıda, savunmasız durumdaki 106’sı kadın, 83’ü çocuk olmak üzere 613 Azerbaycan’lı kardeşimiz hayatını kaybetti. Hafızalarımızdan hiçbir zaman silinmeyecek olan Hocalı Katliamı’nda hayatını kaybeden kardeşlerimizi rahmetle anıyorum. Katliam yapanları da lanetliyorum” dedi.

“28 ŞUBAT’IN DESTEKÇİLERİ TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNDELER”

AK Parti'li Keşir, 28 Şubat'ın da yıl dönümü olduğuna dikkati çekerek, "Bin yıl sürecek dedikleri 28 Şubat'ın destekçileri, milletimizin basireti sayesinde kısa süre içinde tarihin derin sayfalarında, tarihin arka odalarında, tarihin çöplüğünde yerini aldılar. Ancak 28 Şubat'ta mağdur edilen insanlar, kadınlar, kurumlar bugün dimdik ayakta. 28 Şubat müdahalesinden 24 yıl sonra bugün, AK Parti iktidarıyla birlikte güçlü demokrasisiyle, kalkınmasıyla, ekonomisiyle, artan özgüveniyle bölgede söz sahibi bir Türkiye var." ifadelerini kullandı.

ÖNCÜ HABER MERKEZİ

Yorumlar (4)
Düzceli 2 yıl önce
Oslada yapılan görüşmelere kimler gitti heralde unuttuz kankalığınız bittimi yoksa
Kkkkk 2 yıl önce
Peki neden Karayilani trt ye cikartmak istiyosuniz ikidebir..
nsm 2 yıl önce
terör örgütünün mektubu trt'de okutulurken; 40 askerim katili terörist kardes öcalani trt'de boy göstertirken sayin kesir acaba ne isle mesguldü? sizin neyinize inanacak bu millet acaba?
YAVUZ0881 2 yıl önce
Terörist diyorsunuz hdp partisine e o zaman orası yüce meclisimiz değilmi o zaman sizde terörist değilmisinizdegilseniz teröristlerin o mecliste işi ne önce kendi kapınızı temizleyin sonra başkasının bahçesi kirli dersiniz biraz utanın be
19
parçalı bulutlu