banner851

banner955

“BU DEĞİŞİMLER DAHA NE KADAR SÜRECEK?”

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Yılmaz’ın istifasıyla birlikte yeniden bir başkan yardımcısının değişmesi üzerine, bir açıklama yaptı. Er, “Düzce Belediyesi’ndeki bu değişim daha ne kadar sürecek?” diye sordu.

Siyaset 20.05.2022, 19:27
1674
“BU DEĞİŞİMLER DAHA NE KADAR SÜRECEK?”
banner986

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Yılmaz’ın istifa edip, yerine ise Barış Bayrak’ın getirilmesi ile ilgili açıklama yaptı. Er açıklamasında,  “Üzülerek takip etmekteyiz ki Düzce Belediyesinde bitmek tükenmek bilmeyen değişim ve görevden alınmalar devam etmektedir. Bu gün yerel basına yansıdığı üzere Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Serkan Yılmaz Belediye Başkan Yardımcılığından istifa etmiş, yerine Sayın Barış Bayrak atanmıştır. Sayın Yılmaz’a hizmetleri için teşekkür ediyor yeni atanan Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Barış Bayrak’a başarılar diliyoruz.  Sürekli vurguladığımız üzere Düzce Belediyesinde yaşanan bu istikrarsız durum ne yazık ki hem çalışanların performansına hem de üretilen hizmetlere yansımakta, bizler başta olmak üzere tüm Düzceliler yaşanan bu sureci üzüntü ile takip etmektedir. Artık bu istifa, değişim ve görevden alınma durumlarının son bulmasını umuyoruz.  Bu hal ve gidiş ise Belediye Başkanımız tarafından, yönetim ekibin oluşturulmasında ‘liyakat’ esasının göz ardı edildiği izlenimini uyandırmaktadır. Aksi durumda bu kadar fazla sayıda ‘’değişimin’’ mantıklı bir izahı olamayacağı açıktır. Sayın Başkanın bu konu ile ilgili bir açıklaması  var ise de biz Düzceliler ile paylaşması çok yerinde olacak, bizler de bu sürekli hale gelen istifa ve görevden almaların sebebini öğrenmiş olacağız” dedi.

Temel yönetim ilkesi olarak şeffaflık ve planlamada hassasiyet ilkelerinin benimsenmesi gerektiğini belirten Er, “Yeni atanan yetkililere sağlıklı bir zemin ve beyaz bir sayfa açabilmeleri adına önerimiz şeffaflık ve planlamada hassasiyet ilkelerini Düzce Belediyesinde temel yönetim ilkesi olarak benimsenmesi ve uygulanmasıdır. Aksi durumda Sayın Faruk Özlü’nün görev bitim süresine kadar Düzce halkı daha çok Belediye Başkan Yardımcıları veya Müdürler görecektir. Bununla beraber, yeni atanan belediye başkan yardımcımızın işini kolaylaştırmak ve iyi bir başlangıç yapabilmesi adına sadece kamuoyunu bilgilendirme amaçlı olarak ve herhangi bir itham amacı gütmeksizin şu sorularımız ile Düzce halkının bilgilendirilmesini istemekteyiz” diye konuştu.

Göreve yeni başlayacak Belediye Başkan Yardımcısına kamuoyunun merak ettiği bazı konuları soran Er, “Son Belediye Meclis toplantısında da gündeme geldiği üzere, Düzce Belediyesince düzenlenen malum büfe ihalesi iptal edilmiştir.  Bu iptal bağlamında: İhalesi iptal edilen ticaret hane ticari faaliyetini hangi yasal dayanak ile sürdürmektedir? İhali iptali ile beraber büfelerin işletme ruhsatları da iptal edilmiş midir?  İhali iptali ile beraber ilgili yapılar kaçak yapı durumunda mıdır? Durum bu şekilde ise Belediye zabıta ekipleri herhangi bir tedbir veya müdahale yapmayı düşünmekte midir? Ciro bazlı gelir teminini Belediye hangi yasal dayanağa göre yapmaktadır? Bu sorularımıza verilecek müspet ve doyurucu bilgiler yeni atanan Belediye Başkan Yardımcımızın da işini kolaylaştıracak, umudumuz odur ki makamında geçireceği görev suresini ‘uzun’ kılacaktır.  Biz İYİ Parti Düzce Teşkilatları olarak artık “ biz demiştik” demek istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (8)
vatadaş 2 ay önce
Her vatandaş yaşadığı yerin ii olmasını ister ve sorgular. Siyasi partilerin sorgulama ve öneri yapma sorumluğu var. iyi parti bunu yapıyor. tebrik ederim.
Belediyeci 2 ay önce
ALLAH SENİ EN SEVDİKLERİN İLE İMTİHAN ETSİN SERKAN YILMAZ
yorumca 2 ay önce
İNŞALLAH
Akif 2 ay önce
Devletin başına devlet gelince:)))
DÜZCE BELEDİYESİ 2 ay önce
DÜZCE BELEDİYESİ DEĞİL YOL GEÇEN HANI FARUK ÖZLÜ SENİN BU GETİRDİĞİN ADAM SIFATINDAKİ AT HIRSIZLARI KİMSE BU MECLİSE SOKMASI SEN NASIL BİR ADAMSIN Kİ MİLLETE GRAM FAYDASI OLMAYAN İNSANLARI BU MAKAMLARA TAŞIYORSUN ALİ BABA DÜZCE KIRK HARAMİLER SİZSİNİZ
Kendi açınızdan aynısını 2 ay önce
Size ne kardeşim, diğer partileri neden ilgilendiriyor,sadece senin için değil, diğer partilerde aynı başkan kimse tasarruf onundur, değişiklik yapmak isterse istediği kişi üzerinde o tasarrufu değerlendirir, diğer partileri ilgilendirmez.
Koçyazı sakini 2 ay önce
SANANE BAŞKANININ BİR BİLDİGİ VARDIR AMA TAM İSABET
Faruk D 2 ay önce
Boş işler partisi. Burdan size ekmek çıkmaz.
24
açık