banner851

banner955

BU PAYLAŞIMA SESSİZ KALMADI

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, TBMM gündemine taşınması sonrası gelen tepkiler üzerine komisyona geri çekilen "Zeytin Ağacı Koruma Kanunu" değişikliği ile ilgili bu kez CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile karşı karşıya geldi. "Ülkenin tüm kaynaklarını sattığınız yetmedi, şimdi zeytinliklere göz diktiniz." diyen Kılıçdaroğlu'na "Zeytin varlığını 2'ye katladık." karşılığını verdi.

Siyaset 08.06.2017, 14:42 09.06.2017, 16:20
4110
BU PAYLAŞIMA SESSİZ KALMADI

Zeytinlik düzenlemesi geri çekildi
TBMM gündemine taşınan Zeytin Ağacı Koruma Kanunu değişikliği ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. AK Parti ile muhalefet arasında sert tartışmalara neden olan "Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Hakkında Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı"nın zeytinliklerle ilgili maddeleri geri çekildi. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, düzenlemenin komisyonda tekrar görüşüleceğini açıkladı. 

Çevrecilerden tepki gelmişti
Öte yandan çevreci bir çok ünlü isim düzenlemeye olan tepkilerini sosyal medya hesapları üzerinden dile getirirken, bunlar arasında en ses getiren ünlü sanatçı Tarkan'ın paylaşımı oldu. "Rant için zeytin ağaçlarına kıymayın" çağrısı yapan Tarkan'a, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün yanıtı "Tarkan’ın zeytinlikleri mi varmış, ne yapacakmış zeytinlikleri? Tarkan’ın şarkılarını seviyoruz. Tarkan şarkılarını söylesin" olmuştu. 

Bakan Özlü'den Kılıçdaroğlu'na yanıt
Düzce'deki AK Parti İftarı'nda da bu konu ile ilgili uzun bir açıklama yaoan Bakan Özlü, bu kez CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun twitter hesabından yaptığı paylaşıma sessiz kalmadı. Zeytin Ağacı Koruma Kanunu değişikliği için "Ülkenin tüm kaynaklarını sattınız yetmedi, şimdi zeytinlere göz diktiniz. 15 yıldır doymak bilmeyen bir hükümet ile karşı karşıyayız." diyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na Bakan'ın yanıtı şöyle oldu: "Ülke kaynaklarını 15 yılda en iyi şekilde kullanıp milli geliri 3'e, ihracatı 4'e, zeytin varlığını 2'ye katladık. Halka hizmet icraatla olur."

Haber: C. Üstüner

banner844
Yorumlar (23)
bir vatandaş 5 yıl önce
iyi o zaman bir empati yapalım düzcedeki fındık bahçeleri yapılaşmaya açalım tüm fındık ağaçlarını kessinler nasıl olur o zaman
Mustafa Öktem 5 yıl önce
Herkese merhaba lütfen zmo.org.tr ye girip yıllara göre zeytin üretiminde ki istatistikleri görün.Rakamsız ,delilsiz konuşmak boş konuşmaktır.
emre 5 yıl önce
valla ben cebime bakarım. ihracatmış ithalatmış ben onu bunu bilmem. akp döneminden önce taş üstüne taş koyadyanı görmüştük ama akp maşAllah taş üstünde taş bırakmadı onu bilirim. bilmem artık zeytin dalları kime batıyosa çıkarma derdinde
Can . D 5 yıl önce
KILIXDAR OGLU CHP GÜZEL ÜLKEMIZIN ELFIRENI TEKBI DIKILI AGACLARI YOK CHP LILER GÜZELIM ÜLKEMIZE AMBORGO ISDEYEN CHPLILERE SESLEN YA INSAN KENDI ÜLKESINE AMBORGO ISDERMI HE EY CHP LILER SIZLER GEZICILERE DESDEK VEREN YAKIPYIKANI ÖPENSINIZ
Düzceli 5 yıl önce
Bahsettigimiz bin yıllık zeytin ağaçları.fidanların o seviyeye gelmesi asırlar sürer.
Kanertesi 5 yıl önce
Zeytinlik 2 ye kaylandıgı için pahalı
Yasin 5 yıl önce
Ya hu şuraya yalancının?? yazdık onu buraya koymaktan korkuyorsunuz
Hakan 5 yıl önce
Şu hükümet sözcülerinin hepsinin ağzında benzer cümleler; milli gelirimiz 3 e, ihracatımız 4 e katlanmış. Soruyorum ithalatımız kaça katlandı? Dış borcumuz kaça katlandı? Dünyanın en pahallı benzinini kullananlara 3 şeritli yollar yaptınız.
Hakan'a 5 yıl önce
Yaptığımız ihracat zaten ithalata dayalı mallar.. İthalat rakamları bir türlü açıklanmaz. Belki birileri ''Neden bu ithalat patlıyor'' diye sorar sonra...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız