banner851

banner955

BU PROJE ŞEHRİ UÇURACAK!

Düzce bir çok proje için bekleyedursun, yanı başımızdaki iller uçuyor! Bolu'nun 'havaalanı' talebi Ankara'da karşılık buldu. İdareci ve milletvekillerinin şehre havaalanı kazandırılması yönündeki yoğun girişimleri sonucunda Bolu’nun havacılıkla buluşturulacağı bizzat Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından açıklandı.

Siyaset 11.06.2017, 11:14 11.06.2017, 15:49
5252

Kentsel dönüşümden katı atık depolama tesisine, atık su arıtmadan modern stadyuma kadar bir şehir için olmazsa olmaz projeler Düzce'de hala hayata geçmeyi beklerken, komşularımız 'uçuk' projelerle adından söz ettiriyor. Komşu il Bolu'ya havaalanı kurulması için çalışmalar başlıyor. Açıklama bizzat Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'dan geldi.   

Dünya Yetimler Günü dolayısıyla Bolu Belediyesi tarafından düzenlenen iftara katılmak üzere kente gelen Bakan Arslan, iftarın düzenlendiği Bolu Solmaz Ahmet Baysal Öğretmenevi’nde önemli açıklamalarda bulundu. 

"Bolu’yu havacılıkla buluşturacağız"
Başta Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz olmak üzere milletvekillerinin de ilde bir havaalanı olması yönünde yoğun talepleri olduğunu dile getiren Arslan, Bolu’yu havacılıkla buluşturacaklarını kaydetti.

Belediye Başkanı Yılmaz’ın Bolu’yu havacılıkla buluşturmak ve buraya küçük gövdeli sportif amaçlı uçakların inebilmesi konusundaki talebi ile ilgili olarak gerekli çalışmaları yaptıklarını anlatan Arslan, “Bize ait olan bir alan talep edilmişti. Karayolları Genel Müdürlüğü olarak elimizden geleni yapıyoruz. O alanı Milli Emlak üzerinden devretmek konusunda süreci başlattık. Biz orayı vereceğiz. Siz de geri kalan kısmını hallederseniz gençlerimiz daha iyi bir Bolu’yu yakalamış olacaklar.” diye konuştu.

"Amacımız daha da gelişen bir Bolu'nun yolunu açmak"
Bakan Arslan ayrıca Türkiye'nin her tarafını kalkındırdıkları gibi Bolu'nun da yarınının bugünden daha iyi olabilmesi adına olağanüstü gayret sarf edildiğini aktardı. Bolu'nun ulaşım ağı olarak doğu-batı aksında yeteri kadar yola sahip olduğunu ifade eden Arslan, "Bolu'nun güney yönünde Eskişehir'e oradan da Akdeniz'e ulaşımının da kolaylaşabilmesi için o koridorda da birçok yolu yapmaya başladık. İnşallah şimdi Göynük-Sarıcakaya arasındaki yolu karayolları ağına alarak orayı da ana koridor haline getiriyoruz. Böylece amacımız, sizlerin her yere kolay erişimini sağlamak, Bolu'nun ticaretinin önündeki engelleri kaldırmak daha da büyüyen, daha da gelişen bir Bolu'nun yolunu açmak." ifadelerini kullandı.

Haber: C. Üstüner

Yorumlar (24)
Bolulu 5 yıl önce
Düzce bizden ayrıldıktan sonra gelişmeye başladık bize tekrar baglanmayin :)
Düşünen Adam 5 yıl önce
Sığ görüşlü ve partizan olursak öyle bakarız işte. Herşey vatandaşın elinde aslında, yöneticileri seçenler biziz. Başkaları bin düşünüp bir yaparken bizimkiler yap-boz yapıyorlar.
DZC81 5 yıl önce
DÜZCE AYNI TAS AYNI HAMAMIN YANI ONSENEDE GÖRMESEM YİNE AYNI ...?
YAZIKLAR OLSUN YAZIKLAR 5 yıl önce
HA BİRE İL YAPIYORLAR, YENİLERİ DE YOLDA, HAK ETMEDİKTEN SONRA İL OLMAK MESELE DEĞİL, YADA İL OLMAYI HAK ETTİK AMA HAK EDENLERİ Mİ VEKİL SEÇMEYİ BECEREMEDİK ACABA. DİĞERLERİNİN VEKİLLERİ HALKI İÇİN ÇALIŞIR BİZİMKİ ÖNCE CEBİNİ DÜŞÜNÜR.YAZIK
TEKRAR BOLUYA BAĞLANALIM 5 yıl önce
DÜZCE SİYASETÇİLERİ BİRİ BİRLERİNİ YEMEKTEN İŞMİ YAPIYORLARKİ HAVA ALANI İHTİYAÇMI DEĞİLMİ DÜŞÜNSÜNLER, KENDİLERİNİN İŞLERİ GÖRÜLSÜN YETER, DÜZCELİ SİYASETÇİ ŞAHSİ ÇIKARINI, DİĞERLERİNİNKİ DE TOPLUM VE VATANDAŞ YARARINI DÜŞÜNÜYOR,REZİLLİK
vatandaş 5 yıl önce
Bir Düzceli olarak çok sevindim.
Bolu ya her şey yakışıyor. Adamlar hava alanı sözü alıyor bizimkisi de yollara nikelajlı boru ve led lamba döşüyor. Bu işte bir tuhaflık var.
nsm 5 yıl önce
düzce de hülloooog cekip %70 diyor. kim daha iyi mantikla tercih yapiyor acaba?
Süperler 5 yıl önce
Artık heryere gideriz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız