banner851

banner955

BU TAVIR BAŞKANA MI, SEÇMENE Mİ?

Düzce Belediye Meclisi’nin ağustos ayı son oturumunda alınan kararları öğrenmek için belediyenin sitesine yüklediği videoyu izleyenler, AK Partili Meclis Üyesi Cihat İnan’ın hem konumuna hem de toplum adabına yakışmayan tarzda bir oturuş sergilemesini yadırgadı. Kahvehanede bile bu şekilde oturulmadığını savunan tepkili Düzceliler, “Bu tavır başkana mı, seçmene mi?” diye sordu.

Siyaset 19.08.2021, 14:30 20.08.2021, 19:22
4469

‘Yerel parlamento’ olarak anılan Düzce Belediye Meclisi’nde sadece hararetli tartışmalar ve itirazlar gündem olmuyor. Düzce’de olup bitenleri dikkatle takip eden Düzceliler, şehrin geleceğine yön veren meclis üyelerinin sorumlulukları kadar hal ve hareketlerini de süzgeçten geçiriyor.

Son meclis toplantısında AK Partili bir meclis üyesinin sanki evinde ya da kahvehanedeymiş gibi oldukça rahat bir şekilde sandalyesinde oturması tepkiye neden oldu.

Başından sonuna kadar kayıt alınan Düzce Belediye Meclisi Ağustos Ayı Toplantıları 2. oturumunun belediyenin resmi internet sitesinin videolar bölümüne yüklenmesinin ardından alınan kararları izlemek isteyenler 47. dakikaya geldiklerinde büyük şaşkınlık yaşadı. Gündem maddeleri üzerine istişarelerin yapıldığı anlarda birden oturuşunu değiştiren AK Partili Meclis Üyesi Cihat İnan’ın ayaklarını masanın yan tarafına taşacak şekilde çıkartıp bacak bacak üstüne atması ‘Bu nasıl bir rahatlık!’ eleştirisini beraberinde getirdi.

Belediye başkanı ile birlikte toplam 32 üyeden oluşan seçilmişlerin yer aldığı mecliste halkı temsil eden üyelerin hal ve hareketlerine daha fazla özen göstermesi gerektiğini belirten dikkatli izleyiciler, üstlenilen sorumluluk ve temsil edilen makamın bilincinden uzak tutumların kurumları da zedelediğine işaret etti.

Yorumlar (25)
Alparslan 1 yıl önce
Adama bakarım önce adammı diye akp son hali ne bekliyorsunuz başka
öz düzceli 1 yıl önce
o göreve bedavadan gelince böyle oluyor AKP diye oy verilmiştir tanıyan yoktur ben şahsen tanımıyorum terbiyesiz herif
Vatandaş 1 yıl önce
Bu eleştirileri yapan ALÇAKLAR(!) Cihat beyin uzun boylu olduğundan haberi varmı ??
düzceli 1 yıl önce
hanki partili olursa olsun önce terbiyeli olacaksın o şekilde ancak babanın evinde oturabilirsin hatsizligini bildirin
Vasfi Çakır 1 yıl önce
Adabı olmayanın terbiiyeside yoktur
Madur 1 yıl önce
Bunların vatandaşa saygısı kalmadı ki oturma adabı düzgün olsun
Has düzceli 1 yıl önce
Adamın boyu uzun olup masaya sığmadığı bes belli ne var bunda meyve veren ağaç taşlanır adam aldığı oyla 1.sıradan Meclis üyesi atıp durmayın
Düzce'li Genç 81 1 yıl önce
Kadın'lar kendi araların'da gün yaparlar ya aynı o güne giden karı'lar gibi oturmuş. Bir'de halk'ı temsil edecekler...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız