banner851

banner955

BÜFELER MECLİS GÜNDEMİNDE…

Düzce Belediyesi Meclisi aralık ayı ilk oturumunda İYİ Parti Grubu adına Grup Başkanvekili Ender Çakar, Millet Bahçesi’nin girişine konularak ‘Hediyelik Eşya Dükkanı’ tabelası asılan büfenin ihalesi yapılmadan işletilmesinin hukuka aykırı olduğunu belirtti.

Siyaset 07.12.2021, 12:47 08.12.2021, 13:39
2674
BÜFELER MECLİS GÜNDEMİNDE…

Düzce Belediyesi Meclisi aralık ayı ilk oturumu dün meclis başkanvekili Mesut Sancaklı yönetiminde Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

İYİ Partili meclis üyeleri; cevaplanmak üzere meclis başkanlığına engellilerin yaşadığı zorluklar, K-karayolları ve kavşaklara isim verilmesi ile alakalı belediyenin yetkiye sahibi olup olmadığı ve İstanbul Caddesi’nin son düzenlemesinin ardından özellikle çıkmaz sokaklarda yangın yönetmeliği ile alakalı zaruri önlemlerin alınıp alınmadığı ile alakalı soru önergeleri verdi.

Akabinde İYİ Parti Grubu adına söz alan Grup Başkanvekili Ender Çakar, İYİ Parti Düzce Teşkilatı’nın da fikri bütünlüğü çerçevesinde şehir merkezine konan ve ihaleye çıkartılacağı ilan edilse de ihalesi iptal edilen büfelerin akıbetini sordu. Çakar, ‘Hediyelik Eşya Dükkanı’ tabelası asılan büfenin ihalesi yapılmadan işletilmesinin hukuka aykırı olduğunu belirtti.

Çakar: Buna nasıl izin veriliyor?

Mevcut büfelerin hangi kapı numarasına sahip olduğu, çalışma ruhsatının varlığı, elektriklerinin kamuya ait olan sokak lambalarından alınıp alınmadığı gibi önemli hususları dile getiren Çakar, “Büfelerin ihalesi 500 TL dosya parası ve ihale teminatı detayına kadar kamuoyuna duyuruluyor, ondan sonra ihaleye girmek için talepte bulunan kişilere ve kurumlara ihalenin iptal edildiği bilgisi veriliyor. Mevcut büfelerin çalışma koşulları hukuki olarak muğlak iken, ihalesi yapılmamış büfelere tabelalar asılıyor. Ticari faaliyet göstermelerine nasıl izin veriliyor? Düzcelilerin bilgilendirilmesini istiyoruz ve Belediye çalışanlarına kamu hizmeti yaptıkları gerçeğinden hareketle yaptıkları işlem ve eylemlerde siyasi iradenin ve idari yönetimin bir dahaki seçimde değişebileceği olasılığının kuvvetle muhtemel olduğunu hatırlatarak, Kanuni çerçevenin dışına çıkmamaları hususunu kendilerine tekraren hatırlatıyoruz. Biz bu konuların da takipçisi olacağız. ’ dedi.

Er: İhalesini yaptınız da mı tabela astınız?

Konu ile alakalı olarak İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ise, ‘Her zaman hukuk ve hukukun üstünlüğü diyen bir teşkilat olarak, Düzce Belediyesi’ne ait internet sayfasında bahse konu büfelerden birinin resmi yayınlandığında ‘ihalesini yaptınız ve ihaleyi alan belli oldu da mı tabela asılıp ticari faaliyet başladı?’ demek istiyoruz” diyerek kanunların ve yönetmeliklerin göz ardı edildiği algısının toplumumuz için son derece yanlış bir davranış biçimi olduğunun ve olacağının altını çizdi. Er, Düzce Belediyesinin bu konuda daha titiz davranması gerektiğini belirtti.

banner844
Yorumlar (7)
Murat 13 ay önce
Ben yaptım oldu zihniyeti mevcut meclis üyeleri ićinde muhakkak hak ve adalet kavramına sahip insanlar vardır vicdanları varsa karşı çıkarlar zira birgün bu yasa ve kural tanımaz işlerin hesabı sorulacaktır.
Düzceli81 13 ay önce
Düzce bence boludan saglık konusunda cooookk iiiyi bir egıtım ve yardım almalı temizlik dahil.
Benim adım Cemil 13 ay önce
Dogru söze ne hacet,muhalefet ne güzel sormuş gereken soruları.bu yapilan haksızlıklar devede kulak,şimdilik bu şekilde başlayacak yatin yiyek icecek de koyacak biriler zengin olurken burileri dükkanlarını kapatıp gidecek.Herkezden herşeyden büyük ALLAH cc. var.Haksızlık ve yolsuzluk yapana inşAllah aman vermez..
Sabri 13 ay önce
ucuz siyasetçilere meydan bırakırsanız bu iktidar bi 29 yıl daha devam eder.
Hidayet 13 ay önce
Ak partiliyim hukuksuz ksnunsz her ise karsiyim iyice zivanadan cikti bazilari Cumhurbasksnina yatin kalkin sukredin olmazsa olmazsiniz
dandik muhalafet 13 ay önce
Koskoca itfaiye arsası satılıyor görmüyorlar, dandik bir dükkanla uğraşıyorlar. Düzgün bir muhalefet olsalardı kamu malının özele satışını gündeme getirirlerdi. Böyle eften püften şeylerle uğraşmazlardı.
zor zanaat, konuşmak! 13 ay önce
yav kardeşim, yapılmış, konulmuş, işletiliyor. Sanki çok kar getiren bir iş yerimi göze batıyor? Yiyecek içecek büfesi olsa neyse, turist gelecek de, alacak da adam para kazanacak.
Yeni Sayımız