banner614

"BÜLENT ARINÇ FETÖ'CÜLERİN BABASIDIR"

banner619

Seferberlik Tetkik Daire Başkanı Emekli Tümgeneral Selahittin Kısacık, "2010'da Bülent Arınç hakkında suç duyurusunda bulunmak için yazı yazdık, ama Genelkurmay bunu göndermedi. Bu adam FETÖ'cülerin babasıdır. O yargılanmadan FETÖ'yle mücadeleye inanmıyorum." dedi.

banner846
Siyaset 25.12.2019, 16:23
13041
"BÜLENT ARINÇ FETÖ'CÜLERİN BABASIDIR"
banner844
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu’na seçilen AK Parti kurucusu, TBMM eski Başkanı, Bakan, Milletvekili Bülent Arınç KHK ile işlerinden atılanların durumuna çok içerlediğini, isyan ettiğini ve bunun bir facia olduğunu söyleyerek Türkiye’nin gündemine oturdu.

AK Parti'li isimlerin de eleştirdiği Arınç'ın bu sözlerinin ardından akıllara bir dönem Kozmik Oda kumpasını anlatırken Bülent Arınç ile ilgili açıklamalarda bulunan Seferberlik Tetkik Daire Başkanı Emekli Tümgeneral Selahittin Kısacık'ın sözleri geldi.

Kozmik Oda kumpası hakkında bilgi veren dönemin Ankara Seferberlik Tetkik Daire Başkanı Selahattin Kısacık, kumpasın Bülent Arınç'a suikast iddiasıyla başladığını söylemişti.

Kısacık'ın o dönem yaptığı açıklamalar şöyle:
'O gece ayakları dahil her yeri titriyordu. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ aradı. Bu gece arama yapılmamasını, yarın Başbakanla görüşeceğini söyledi, 'Eğer tatmin olmazsa, benim yanıma getir' dedi. Ben de Hakim Kayan'ı Başbuğ'un yanına götürdüm. Görüşmeye beni almadılar. Ertesi gün Başbuğ, Başbakanla görüştüğünü belirtip, 'Bir şey olmadığını ispat edelim.' dedi.

Arama sırasında hakim Kadir Kayan'a burada gördüklerini mahkeme dışında hiçbir yerde anlatmayacağına dair tutanak imzalattırmak istediğini ama kabul etmediğini kaydeden Kısacık, Kayan'ın ayrıca TEM polislerinin laptopunu içeriye sokmaya çalıştığını söyledi.

Kısacık, şöyle devam etti:
"Aslında bilgisayar kullanmayı bilmiyordu. Parmakları yara oldu. Tek tek bakıyor. 'Ne arıyorsanız, söyleyin kelime yazıp bakalım' dedik. Kelime araması tamamlandı. Ertesi gün yine geldi. Elinde 21 kişilik isim listesi vardı, Uğur Mumcu, Bahriye Üçok dahil. 'Bunların Arınç'a suikastla ne ilgisi var?' dedik. 'Ben hakimim her şeye bakarım' dedi.

Rapor hazırlanacak, 3 gün rapor aldı. Herhalde bir yerlere danıştı, hazırlık yaptı. 8 evrak, 14 bilgisayar çıktısına el konuldu. Amaç faili meçhulleri TSK'nın üzerine yıkmak, Seferberlik Tetkik Kurulu'nu Ergenekon'la irtibatlandırmaktı. Hepsini engelledik. Önemli kayıtlar 2013'e kadar kasada saklandı. Sonra Mustafa Bilgili almak istedi, Genelkurmay da verdi.

Adli Müşavir kim, Muharrem Köse. Çok gizli belgelere el konuldu. Verdiğimiz bütün mücadele boşa çıkarılmış oldu. Kadir Kayan 15 Temmuz'dan bir hafta önce yurtdışına kaçtı. Mustafa Bilgili yakalandı, 11-24 yılla yargılanıyor. Devletin çok gizli bilgilerini servis etmek casusluktur. Konuşmasın, bir an önce çıksınlar diye yapıyorlar herhalde. Yargı yetkisi silah olarak kullanılmış, bu silah TSK'ya yöneltilmiştir."'Bülent arınç FETÖ’cülerin babasıdır'
Kısacık, konuşmasını şu sert sözlerle tamamladı:
"2010'da Bülent Arınç hakkında suç duyurusunda bulunmak için yazı yazdık, ama Genelkurmay bunu göndermedi. Bu adam FETÖ'cülerin babasıdır. O yargılanmadan FETÖ'yle mücadeleye
inanmıyorum." (Kaynak: Siyasetcafe.com)


 
Yorumlar (19)
Ibrahim 1 yıl önce
Helal psam
Delice 1 yıl önce
Ilker başbuğ a bilgi verilmiş. Masaya yumruğu vurup kozmik odanın aranmasına müsade etmeyebilirdi. Yazıklar olsun
baştan beri biliniyordu 1 yıl önce
hadi buyurun buradan yakın, işin püf noktasını söyledi, "2010'da Bülent Arınç hakkında suç duyurusunda bulunmak için yazı yazdık, ama Genelkurmay bunu göndermedi." diyor. eee ne olacak şimdi, hiçççççççç.
EMEKLİ MEMUR 1 yıl önce
BU FETOCU DENEN HAİNLER DIŞ GÜÇLERİN PİONU. ÜLKEMİZİ BÖLMEK İÇİN NERDE YÖNETİCİ VATAN HAİNİ VARSA İŞ BİRLİĞİ YAPMIŞLAR. . KOZMİK ODAYA KADAR GİRDİLER. DEVLET HALEN BUNLARI YARGILIYAMIYOR. ÇÜNKÜ YÖNETİM TAM OLARAK TEMİZLENEMEDİ.
Gürol 1 yıl önce
Milletin saçıyla, sakalıyla, diniyle, değerleriyle, geçmişiyle kavgalı bir komuta kademesinin elinde bulunan Kozmik Oda zaten güvende değildir. Ak Parti orduyu darbeci işgalcilerden kurtarayım derken FETÖ ordunun başına bela oldu. Halka namlu doğrultan her terörist, rütbesi ne olursa olsun alnının ortasından vurulmayı hakediyor demektir. Bundan sonra da böyle olacaktır.
Başka İşin mi Yok 1 yıl önce
Yahu emekli oldun otur aşağı bırak kim ne yapıyorsa yapsın. Görevdeyken niye açıklama yapmadın? Şimdi esip gürliysen hemi?
Celalettin yıldız 1 yıl önce
Ağzına sağlık paşam bunu hemen hemen herkes biliyor. Ama ne hikmetse haala enyüksek yerde danışmanlık yapıyor. Ben aldığı maaş da benim vergimde kesilerek ödeme yapılmasını helal etmiyorum.HARAM OLSUN.
Nurettin Ozturk 1 yıl önce
Sadece o mu.gel okyanus ötelerinden bitsin bu hasret ne istedilerde vermedik..ne olacak.din iman peygamber masalları ile yediler milleti.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13°
kapalı