banner851

banner955

“BUNDAN SONRA ASACAKLARIMIZA HATIRLATMA YAPMAK İSTİYORUZ”

CHP Gölyaka İlçe Başkanı Abdullah Şahin, Adnan Menderes’in cuntacılar tarafından idam edilişinin yıldönümü nedeniyle sosyal medyada paylaşılan fotoğrafının altına skandal bir yorum yaptı. Yorumunda “Bundan sonra asacaklarımıza hatırlatma yapmak istiyoruz” diyen Şahin’e büyük tepki yağdı. AK Parti Gölyaka İl Genel Meclis Üyesi Fazlı Koç, Şahin’in yorumuna “15 Temmuz da denemek isteyenleri gördünüz, yiyorsa bir daha deneyin” diyerek cevap verdi.

Siyaset 17.09.2022, 17:49 18.09.2022, 13:31
3224

Türkiye, demokrasi tarihinin en kara günlerinden birini 16-17 Eylül 1961’de yaşadı. 1950 seçimlerinde yüzde 52.7 oyla iktidara gelen, sonraki seçimleri de kazanarak 10 yıl başbakanlık yapan Adnan Menderes ile bakanlar Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu, 27 Mayıs 1960 askeri darbesinin ardından Yassıada’daki sözde yargılamaların sonunda cuntacılar tarafından idam edildi.

AK Parti Gölyaka İl Genel Meclis Üyesi Fazlı Koç, 62 yıl önce idam edilen Menderes’i anma töreninden, sosyal medya hesabı üzerinden fotoğraf paylaştı. CHP Gölyaka İlçe Başkanı Abdullah Şahin ise, bu fotoğrafın altına skandal bir yorum yaptı. Yorumunda "Bundan sonra asacaklarımıza hatırlatma yapmak istiyoruz” diyen Şahin’e yine sosyal medya üzerinden çok sayıda tepki geldi.

“Yiyorsa bir daha deneyin”

Şahin’in bu yorumuna en sert tepkiyi ise AK Parti Gölyaka İl Genel Meclisi Üyesi Fazlı Koç gösterdi. Koç yaptığı yorumda, “15 Temmuz da denemek isteyenleri gördünüz, yiyorsa bir daha deneyin” ifadelerine yer verdi.

CHP’den açıklama bekleniyor

Şahin’in cuntacılar tarafından idam edilen merhum Başbakan Adnan Menderes’in fotoğrafının altına yaptığı yorum ile ilgili CHP Düzce İl Başkanlığından açıklama bekleniyor.

banner844
Yorumlar (13)
özkan 2 hafta önce
bu yorumu yapan sayın abdullah şahin partinin sadece üyesidir merkez ilçe başkanı değildir yaptığı söylem partiyi değil kendisini bağlar menderesi sevmem bu benim görüşüm ama sevmediğim içinde asılmasını doğru bulmam bu kadar olayı germenin anlamı yok 15 temmuzda bu vatan için mücadele edenlermeydanlarda siz akp yöneticiler,inin bazıları tünellerdeydi bunuda unutmayın isterim
ADEM CABUOĞLU 2 hafta önce
Ayıp ayıp, siz millete hizmet içinmi iktidara geleceksiniz, yoksa adam asmak içinmi insan olan biraz utanır, siz insanlıktanda nasibinizi almamışsınız,isterseniz denemeye kalkınız,,,,
Şahit 2 hafta önce
KATRANI KAYNATMAKLA OLMAZ Kİ ŞEKER
HELALLEŞECEK DEĞİŞECEK SANANLAR BOŞUNA BEKLER.
BUNLAR ZIR CAHİL BESLENDİKLERİ TEK KAYNAK KİN
BIRAKIN KUSSUN, LAF DESE SALATALIK DUYAN KİM.
SAKIN BİR ŞEY DEMEYİN BİLGİ GÖRGÜ TIN TIN
Ülkücü 2 hafta önce
Chp partisinin 70 yıldan beri neden iktidar olamadığının en basit örnekleri teşekkürler başkan yeni nesilde senin gibilerinin zihniyetini gördükleri için...Allah C.C sizlere fırsat vermesin insAllah....
Ahmet hakan 2 hafta önce
Başkan o işler bitti siz anca rüyanızda görürsünüz ikdidarı böyle cok hayal kurar konuşursunuz havaya
oflu 2 hafta önce
abdAllah bey artık chp nin ilçe başkanı değil bu yorum kendini bağlar chp yi değil
halk 2 hafta önce
haber baştan aşağıya torpil kokuyor.
Akıl sulanmaya başlayınca 2 hafta önce
Fazlı koç gereken cevabı vermiştir. Abdullah bey, şu an CHP ilçe başkanı değildir, hastalığı nedeniyle 4- 5 kadar önce istifa etmiş ve yerine Necmi Gürer ilçe başkanı olmuştur, Abdullah bey anlaşılan hastalığı ilerlemiş olmalı ki, merhum Adnan Menderes, in yanına gitmek korkusundan böyle bir konuşma yapmıştır, Allah hidayet versin diyelim başka diyecek bir şey yok, ölümün korkusu sarmışsa bedenini iyi hazırlamak gerek kendini, Abdullah bey, bir inanç ve imana yaklaşmak daha iyi olur.
nsm 2 hafta önce
cumhuriyeti kuranlara iki ayyas denildiginde su ak yorumcular acaba deriiiiin uykuda miydilar? dürüst olmadigimiz sürece bu ülke böyle yönetilmeye layiktir, bu böyle biline.
Öner şen 2 hafta önce
İşte bu tipler için idamın gelmesi lazım Ey zavallı senin bizi asmaya sen değil gücünü aldığın sandığın yerler yetmez neymiş bizi asacakmış senin gibilerini gölyakada ki ak parti kadın kolları tükürüyle boğar. Cami duvarına işedin farkında mısın…
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21
açık