banner851

banner955

BUNU YAPSA YAPSA ÖZCAN YAPARDI…

Yabancı karşıtı söylem ve uygulamalarıyla gündeme gelen CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, tartışmaları tekliflerini Bolu Belediye Meclisi’nden geçirmeyi başardı. Bolu Belediyesi Meclisinde bütçe görüşmelerinde, yabancıların yabancılarla evlenmesi halinde ödeyecekleri nikâh ücreti 100 bin lira, suyun metreküpü ise yabancılar için 2,5 dolar olarak belirlendi.

Siyaset 23.11.2021, 11:20 23.11.2021, 18:45
2453

Göreve geldiği günden bu yana icraatlarıyla değil yabancı karşıtı söylem ve uygulamalarıyla gündeme gelen CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, tartışmaları tekliflerini Bolu Belediye Meclisi’nden geçirmeyi başardı.

Türklerin metreküpünü 2.5 TL’ye kullandıkları suyu yabancıların 2.5 dolara (yaklaşık 30 TL), nikah işlemlerinin ise yabancılara 100 bin TL olması,  oy çokluğuyla kabul edildi. Oylamada AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri ret oyu kullanırken, CHP’den iki üye de çekimser kaldı. Karar geri kalan CHP’li ve İYİ Partili üyelerin oylarıyla onaylandı.

Mültecileri su ücretleri üzerinden zor sokma planı Cenevre Sözleşmesi’ne takılan Özcan, suyla ilgili kararın Türkiye’de oturma izni almış olan yabancıları kapsadığını kaydetti. Özcan, “Bu tüm yabancıları kapsamıyor. 4658 sayılı yasa kapsamında oturma izni almış olanları kapsıyor. Türk vatandaşı suyun metreküpünü 2,5 liradan, yabancılar ise metreküpünü 2,5 dolardan ödeyecek. Bugünün kuruyla 11 kat. Ama hükümetimiz başarılı olacağız, doları aşağı çekeceğiz diyor. Doları 1 dolara çekerlerse adı geçen sığınmacılar da suyu 2,5 TL’den kullanmış olacaklar. Artık bundan sonra hükümetin dolar kurunu nasıl belirleyeceğiyle ilgili bir konu. Benim konum değil.” dedi.

Su ücretinin yabancılardan o günün Merkez Bankası kuru üzerinden TL cinsinde tahsil edileceğini belirten Özcan, ayrıca, “İki yabancının Bolu'da, belediyemize başvurarak evlenmesi halinde nikah ücretini 100 bin lira olarak belirledik.” dedi.

banner844
Yorumlar (34)
Bolulu 1 yıl önce
Bolu belediyesinin başka işi veya derdi yokmu acaba sadece Bolu'nun derdi yabancilarmi eğer öyleyse helal olsun bütün sıkıntıları bitirdi bu hödük
Memleket sevdalısı 1 yıl önce
Çok doğru karar tebrik ediyorum kendi memleketimizde biz yabancı olduk gitsinler memleketlerine
ahmet 1 yıl önce
adamın dibisin başkan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı vergi verecek yabancılar vergi vermeyecek o zaman ayrımcılık yok başkanın yaptıklarında mı ayrımcılık var helal olsun
Kondak 1 yıl önce
Yalamalık yapmıo adam
Düzceli Vatandaş 1 yıl önce
bu zamana kadar CHP ye hiç oy vermeyen biri olarak adamsın başkan adam darısı bizimkilerin başına...
demek istiyorum...
Duzceliyim 1 yıl önce
Çok iyi yapmış.helal olsun.biz kendi memleketimizde mülteci durumuna düştük.adamlardaki keyif kimsede yok.zerre hakkım varsa iki dünyada da haram olsun.
suat 1 yıl önce
sayın Tanju bey sizi 2023 seçimlerinde cumhur başkanı olarak görmek isteriz.
Sertaç 1 yıl önce
Seni seviyorum başkan
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız