banner851

banner955

'ÇABASI OLMUŞTUR AMA ELİNDEKİ İMKÂNLAR BU KADAR'

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, Gümüşova Belediyesi’nin itfaiye donanımındaki eksiklikler nedeniyle acil müdahalelerde yetersiz kalması konusunda iktidara sitem etti. Düzce Belediyesi’nin yeni itfaiye binası ile birlikte yenilenen araçlarına dikkat çeken Caboğlu, “Düzce Belediyesi’ne tam teçhizat itfaiye araçları geldi. Bakanlıktan talebi olan Gümüşova Belediyesi’ne de bir tane itfaiye aracı verilmesi kanaatindeyim. Eğer A belediyesinin her talep yerine getiriliyor, B belediyesininki getirilmiyorsa, bazı şeyleri gözden geçirmemiz gerekiyor.” dedi. Belediyenin ihtiyaçları ortada iken Gümüşova Belediye Başkanı Muharrem Tozan’ın itfaiye öncü aracı olarak gösterilen milyonluk makam aracına binmesi yüzünden eleştirilmesi hakkında ise “Tabii burada belediye başkanımızın yangınla ilgili çabaları mutlaka olmuştur. Ama elinizde olan bir imkân vardır.” yorumunda bulundu.

Siyaset 05.11.2022, 15:30 05.11.2022, 14:58
770

Gümüşova ilçesinde geçtiğimiz 25 Ekim tarihinde 6 katlı binada meydana gelen yangında mahsur kalanları kurtarmak için MHP’li Belediye Başkanı Muharrem Tozan’ın yönettiği Gümüşova Belediyesi’ne ait itfaiye aracının merdiveni yetişmeyince, Düzce Belediyesi İtfaiyesi’nden yardım istenmişti. Geç müdahale nedeniyle 9 kişi dumandan etkilenerek hastanelere kaldırılmıştı.

“Gümüşova Belediyesi’nin çöp aracı ve itfaiye aracı talebi vardı”

Konu ile ilgili Manşet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Canan Üstüner’in sorularını yanıtlayan MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, AK Parti iktidarına serzenişte bulundu.

Caboğlu açıklamasında “Muharrem Tozan’ın kendisi ile bir görüşme fırsatımız olmadı, ama ben Gümüşova Belediyesi’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan bir itfaiye aracı ve bir çöp aracı gibi taleplerinin olduğunu biliyorum. Tabii burada herkesin kendine pay çıkarmasında fayda var. Eğer A belediyesinin yapmış olduğu her talep yerine geliyor, B belediyesininki getirilmiyorsa, bunu da genelde biz siyasetçiler olarak, bazı şeyleri gözden geçirmemizde fayda var. Tabii burada belediye başkanımızın yangınla ilgili çabaları mutlaka olmuştur. Ama elinizde olan bir imkân vardır. Şöyle düşünün; Düzce Belediyesi’ne sil baştan itfaiye binası, sil baştan yeni itfaiye araçları gelir, Gümüşova Belediyesine de bir tane itfaiye arabası vermek lazım kanaatindeyim. Bunu da düşünmek lazım sonuç olarak. Siz az önce söylemiş olduğum konuyu bana soruyorsunuz zaten biz koalisyon değiliz, ittifakız.” ifadelerini kullandı.

“Seçim öncesi çalışmalarımıza devam ediyoruz”

2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve Genel Seçimler’e yönelik parti olarak yürüttükleri çalışmalara da değinen Caboğlu, “Tabii bir siyasi partilerin seçmen tabanına inip bunların dertleri ile dertlenmek güzel bir şey. Ama Milliyetçi Hareket Partisi olarak ben yorumlayacak olursam, tabii Düzce’deki vatandaşlarımız da hak vereceklerdir, seçimin hemen akabinde milletvekili ile teşkilatı ile sahada olan bir teşkilat yapımız vardır bizim. Bu Düzce’de değil, Türkiye genelinde de bu şekildedir. Tabii genel başkanımızın talimatları ile bölgesel toplantıların akabinde büyükşehirler de dahil olmak üzere ‘İl İl Anadolu’ programları yapıldı. Bunun hemen akabinde, yine genel başkanımızın talimatıyla ‘İlçe İlçe Anadolu’ programı yapıldı. Bu kapsamda Türkiye genelindeki bütün il ve ilçelere ulaşılmış oldu. Tabii bu genel merkez düzeyinde MK üyeleri, bölge milletvekilleri, başkan yardımcılarının da vermiş olduğu destek ile bu çalışmalar yapıldı. Sonuç itibariyle daha iki hafta oldu. Genel başkanımızın tekrar talimatıyla “Köyüm Benim” programı kapsamında bir çalışma başlatıldı. İki hafta önce de genel merkezden gelen heyetler doğrultusunda bu köyler ziyaret edildi.” ifadelerine yer verdi.

“TSO yeni yönetiminin başarılı olacağı kanaatindeyim”

Yapılan seçimlerin ardından göreve gelen TSO’nun yeni yönetiminin başarılı olacağı kanaatini taşıdığını kaydeden Caboğlu, “Öncelikle yeni seçilmiş arkadaşlara, yönetime, tüm meclis üyelerine buradan Düzce’mize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Ben sadece Ticaret Odası üzerinde söylemiyorum. Düzce’deki tüm sivil toplum kuruluşları nezdinde, burada partiye dahil olmayan STK’lar dışında özellikle odaların hiçbir şekilde, hiçbir siyasi parti ile birlikte hareket etmesini doğru bulmuyorum. Biliyorsunuz Düzce’de şu anda seçilmiş olan Ticaret Odası Başkanı Erdoğan Bıyık bey;   son yerel seçimlerde, MHP’nin belediye başkan adayıydı. Milliyetçi Hareket Partisi mensupları, seçim döneminde seçilene kadar partilidir. Seçimden sonra vatandaşın hizmetindedir. Bunu biz bu şekilde düşünüyoruz, Milliyetçi Hareket Partisi’nin bağrından kopmuş, belediye başkanı adayı olmuş, bugün de Allah nasip etmiş Ticaret Odası Başkanı olarak, yaptığı ilk iş biliyorsunuz Amatör Spor Kulüpleri Başkanlığı görevinden istifa etmekti. Onun akabinde de seçildikten sonra da Milliyetçi Hareket Partisi yönetim kademesinden istifa etti. Bu şu demek; Milliyetçi Hareket Partisi’nin nezdinde değil, Düzce’deki bütün iş adamlarının Düzce’nin lehinde olacak bütün çalışmaları o yönde olacak. Bütün odaların da bu yönde olması kıymet arz etmektedir. Bugün Ticaret Odası'na baktığınızda, seçmen tabanına baktığınızda, her siyasi partiden insanlar var, yani her siyasi partiyi temsil ediyorsunuz. Onun için partisel olarak hareket etmek çok doğru olmaz. Bizim özellikle bu dönem Ticaret Odası’ndan beklentimiz bu yönde. Kesinlikle hizmet olsun. Ben yeni yönetimin çok başarılı olacakları kanaatindeyim. Şimdi şunu burada söylemek isterim, şahsi ve bireysel sorunlarını Ticaret Odası’nda veya oradaki toplantılara taşımak çok da doğru değil, Düzce’ye bir şey kazandırmaz. Biz hiçbir zaman bu kısır çekişmenin içinde olmadık, tabii biz yerelde siyasetçiler olarak Düzce’nin leyine olan her işte varız.” dedi.

banner844
Yorumlar (3)
Şampiyon 1 ay önce
Gümüşova belediye başkanı sın sen iki üç milyon luk araca biniceğğn belediyenin eksiklerini tamamla…….Üstelikle birde o kadar borç varken …………………………………..
AKPINAR(MEMUR DEĞİL) 1 ay önce
Siyasilerin ve gereksiz bürokratların bir yılda yaktığı mazotu çiftçiye verseydiniz memleket tahıl koridoru ile uğraşmaz direk tahıl ambarı olurdu hala caka peşindesiniz, ölüm var unutmayın
Kadir 1 ay önce
Belediye başkanında boş sende bomboşsun demezlermi adama milyonluk makam aracını alırken imkan var hizmet aracı alırken devlet mecbur verecek belediyenin topladığı paraları sanki bakanlığa gönderiyor yemezler .millete hizmet etmek isteseydi zaten makam aracı yerine o itfaiye aracını alırdı halk yemiyor bunları