banner851

banner614

CABOĞLU: ANLATINCA ANLADILAR, KİRA İNDİRİMİ OLACAK

banner619

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren esnafa belediyeler tarafından destek sağlanması yönünde yaptığı çağrıya AK Partili meclis üyeleri kulak tıkadı. Düzce Belediye Meclisi aralık ayı birleşiminde MHP’li üyelerin esnafa destek olmak amacıyla belediyeye ait iş yerlerinde kira indirimine gidilmesine dair önergesi AK Partili üyeler tarafından reddedildi. Konu ile ilgili, Öncü Haber’e özel açıklamalarda bulunan MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, konunun ilk başta anlaşılamadığını ve belediyenin bu konuda adım attığını belirterek “Kira indirimi olacak” dedi.

banner846
Siyaset 18.12.2020, 16:34
2508
CABOĞLU: ANLATINCA ANLADILAR, KİRA İNDİRİMİ OLACAK
banner844

Salgının en fazla yaraladığı kesim olan esnaflar, yeni kısıtlamalar nedeniyle borç yükü altında eziliyor. Bu sıkıntılı süreci hafifletmek için devletin desteğine belediyelerin de kira ve gıda yardımı gibi hamlelerle katkı sağlaması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bizzat belediyelere kira almama yönünde telkinde bulunduğu bir dönemde Düzce Belediye Meclisi'nde değil kira almama indirim için sunulan teklif bile bizzat AK Partililer'ce reddedildi.

Yeni tip koronavirüs (COVİD-19) pandemisi nedeniyle zor günler geçiren esnafa katkı sağlamak için harekete geçen MHP grubu

Düzce Belediye Meclisi’nin son toplantısında belediyeye ait iş yerlerinde kiracı olarak bulunan esnafların kira bedellerinde indirim yapılması yönünde önerge sundu. Söz konusu önerge, mecliste çoğunluğu oluşturan AK Partili üyeler tarafından reddedildi.

Salgın nedeniyle ekonomik zorluklarla boğuşan esnafa birçok belediye destek olurken Düzce Belediye Meclisi’nin AK Partili üyelerinin bu tutumu kamuoyunda tepki çekti.

CABOĞLU: KONU İLK BAŞTA ANLAŞILMADI

Öncü Haber Merkezi konuyla ilgili detaylı bilgi almak için, MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu’na ulaştı. Önergenin reddedilmesine yönelik Caboğlu, “Bizim üyeler önerge verdi, reddedildi. Ancak sonrasında görüşmelerle önerge kabul edildi” dedi.

BELEDİYE İNDİRİM KARARI ALDI

Konunun ilk etapta iyi anlaşılmadığını ifade eden Caboğlu, “Sonrasında belediye kendi tasarrufuyla ve bizim önerimizi dikkate alarak kira indirimi yaptı. Belediye kendi bünyesine ait dükkanlarda indirim yapıyor. Şu an kira indirimi yürürlüğe girdi. Sadece su da indirimi yapamıyor o da diğer esnaflara haksızlık olur diye” şeklinde cevap verdi.

HABER: Lütfullah ŞENEL

Yorumlar (5)
Karişmiş kafaniz 6 ay önce
Yardim yapmiyor diye habere başladik yardim yaparken haber bitti yani esnaflara yardim yapiyonuz gibi gösteriyonuz para yi esnaf dan aliyonuz bilmiyonuzmu
Vatandaş 6 ay önce
Bizde seçim zamanı onların laflarına kulak tıkayaçaz
"Aziz Türk Milleti 6 ay önce
Böyle bir krizde konu nasıl yanlış anlaşılır onu da sizin zekanıza bırakıyorum. :) Bütçe görüşmelerinde HDP'ye panter kesilen Ayşe Keşir Babacan gibi bir esnaf ziyaretine çıksın.Esnafa ağzının payını versin de göreyim...
hamza 6 ay önce
zaten olacagi budur baska ne olucak ki ittifak mis davaymis bunlarin hepsi hikaye hepsi koltuga secime kadar ah benim garip halkim yetim memleketim gonlu saf temiz hemserilerimiz onlarin tek derdi davasina inanmak
Yorumcu 6 ay önce
Vicdan denen şey nedir bilmeyen insanlar
21°
parçalı bulutlu