banner851

banner955

CABOĞLU O İDDİALARA ATEŞ PÜSKÜRDÜ

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, Yığılca’da mevcut Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’in halka baskı uyguladığı iddialarına ateş püskürdü. “Bu yapılan doğru değil” diyen Caboğlu, “Mevcut başkandan memnunsanız, zaten tercihiniz bellidir. Değilseniz de adresiniz MHP’dir. Aksi tercih milletin bekasını sıkıntıya sokar” dedi. Ayrıca Yığılca’da Bozkurt işaretinden rahatsız olanlar olduğunu söyledi ve ekledi: “Rahatsız olanlar bellidir. Bunlar vatan hainleridir!”

Siyaset 07.02.2019, 22:59 09.02.2019, 18:10
2919
banner1032

31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimler yaklaşırken siyaset arenası kızışmaya başladı. Özellikle son günlerde Yığılca’da Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden yapılan siyaset partilileri kızdırdı. Mevcut Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit’in halka baskı uyguladığı iddiaları ile birlikte partinin simgesi olan “Bozkurt İşareti”nden rahatsız olunduğu söylemleri partililer tarafından da tepki ile karşılandı.

Bunun üzerine MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, parti il binasında Yığılca ilçe teşkilatı ve belediye başkan adayı Rasim Çam ile bir toplantı yaptı. İl Başkanı Caboğlu Yığılcalılar’a soysal medya hesabından yaptığı canlı yayınla seslendi.

“Vatandaşa hizmet verip gönüllere dokunduysanız çalışmanıza bile gerek yok”
Yığılca ilgili duyumlar aldığını söyleyen Caboğlu, şu ifadelerde bulundu:

“Mevcut belediye başkanının baskı uyguladığı ile ilgili bilgiler bize geliyor. Ama şunu söyleyeyim cumhur ittifakı vardır. Yığılca’da niçin MHP’nin ayrı, AK Parti’nin ayrı adayı olduğunu izah edeyim. Şimdi siz 5 yıldır orada başkansınız. Orada vatandaşa hizmeti verdiyseniz, gönüllere dokunduysanız zaman çalışmanıza bile gerek yok. Yığılca halkı size zaten oy verecek. Ama siz 5 yıl boyunca insanları hor görmüşseniz, ötekileştirmişseniz bunun cevabını Yığılca verecek. Niçin MHP’de aday var işte bu cumhur ittifakı içinde insanlar tercih edecek. Yani şu demek, Yığılca’da MHP de alsa, AK Parti de olsa cumhur ittifakı almış olacak. Yani siz bu hizmeti vermişseniz zaten siz seçileceksiniz.”

“Cumhur ittifakı dışında bir tercih milletin bekasını sıkıntıya sokar”
“İnsanların üzerinde baskı uygulamanız doğru değil” diyen Caboğlu, şöyle devam etti:

“AK Parti’ye gönül vermiş, geçmişte oy vermiş Yığılcalılar’a da şunu söylemek istiyorum. Siz mevcut başkandan memnunsanız, zaten tercihiniz bellidir. Memnun değilseniz de adresiniz MHP’dir. Çünkü cumhur ittifakı dışında bir tercih milletin bekasını sıkıntıya sokar.”

“Rahatsız olanlar bellidir; bunlar vatan hainleridir”
Ayrıca Yığılca’da Bozkurt işaretinden rahatsız olan bir kesimin olduğu duyumlarını da aldıklarını söyleyen Caboğlu, şunları kaydetti:

“Ben Yığılca’da bozkurt işareti yapanlara, illegal bir örgüt olsanız keşke bu işareti yapmasanız gibi duyumlar alıyorum. Öyle bir şey varsa onlara tavsiyem, akıllı olsunlar. Çünkü biz camia olarak öyle şeyleri hazmedemeyiz. Bunu bilmenizi isterim. Bunu da Yığılca’daki herkese söyleyin. Bozkurt işaretinden de rahatsız olanlar bellidir. Bunlar vatan hainleridir. Kendileri vatan hainiyse diyecek bir şey yoktur.”

Haber: Ö.YILMAZ 


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (56)
Yığılcalı 4 yıl önce
GEZİ OLAYLATINDA TENCERE TAVA ÇALAN SAVAŞLARIN SELAMİ FAİZCİ TEFECİLERİN OLDU YERDE OLMAM BEN ARKDŞ BUNLAR TEFECİİ
Düzceli 2 4 yıl önce
İnsan içine çıkacak yüzümüz kalmadı sayenizde yok beka yok vatan mıllet masalı geçin bunları bekaya yol açanlara yalakalıkmıdır vatanseverlık başa oynayın bunlar devleti batırdı bız çıkaracaz deyin destekleyelim
Vatandaş 4 yıl önce
Bunlara gereken cevabı Allahın izniyle milletimiz gereken cevabı 31 mart akşamı verecektir yigilcamiz muzaffer başkanla yapacağı çok işi var
Yığılcalı (Hasan’a) 4 yıl önce
Hal böyle iken varsın olsun YİĞİT başkanınız sizin olsun.
Bizim Has yığılcalı iki adayımız var. Rasim Çam ve Zeynel Çamlı. Alın sizin olsun başkanınız. Seçimi kaybedince yüzünü görebilecekmisiniz bakalım. Ereğliye ziyarete gidersiniz artık
Yığılcalı (Hasan’a) 4 yıl önce
Cumhur ittifakı yok diyen bir Yiğit başkanınız var. Esnaf odası seçimşnden tutta spor kulübü seçimine kadar akpartilileri doldurmak için uğraştığı seçimler var. 30 yıl cemaate hizmet etmiş hakkında FETÖ davaları devam eden bir YİĞİTiniz var
Yığılcalı (Hasan’a) 4 yıl önce
Ramazanda iftar yaptırmamak için uğraşacak kadar muhafazakar inançlı bir Yiğit Başkanınız var. Referandumda Pazaryeri Camiden çıkanlara oyları Evet vermeyinde alırsınız çiftçi desteğini diyen bir ilçe başkanınız var.
Yığılcalı (Hasan’a) 4 yıl önce
Var. Borçtan batan iflas eden bir İl encümeni şu an Sıfır borçlu ve ziraat odası başkanlığına kadar yükseldi. Kendi mal varlığını hesaplayabilen yok. Herkesi tehdit eden, işini görmeyeni hain ilan eden bir Akparti anlayışı var ilçede.
Yığılcalı (Hasan’a) 4 yıl önce
Yığılcada yaşananları sadece Yığılca da yaşayanlar bilir Hasan. Senin Yiğit Başkanın AKPARTİ de kurucu üye bırakmadı. Çulsuz bir genci ilçe başkanı yaptı. O çulsuz gencin şu an 30 yıl devlete hizmet eden memurdan çok daha fazla mal varlığı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
kapalı