banner851

banner614

ÇAKIR’DAN MHP’YE ZİYARET

banner619

AK Parti Milletvekili Fahri Çakır, MHP İl Başkanlığı’nda, MHP Milletvekili Ümit Yılmaz ve MHP il Başkanı İlhami Caboğlu ile bir araya geldi. Ateş düşürücü ziyarette yapılan konuşmalarda ortak temennisi olurken MHP’lilerin sert çıkışları dikkatlerden kaçmadı.

banner846
Siyaset 27.06.2018, 18:25 29.06.2018, 10:46
5950
ÇAKIR’DAN MHP’YE ZİYARET
banner844

AK Parti Milletvekili Fahri Çakır’dan MHP İl Başkanlığı’na ateş düşürücü bir ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarette MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, MHP Milletvekili Adyaı Yusuf Arslan ve parti yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

Ziyarette 24 Haziran seçimleri sonrasında Düzce’de oyların yeniden sayılması olurken ortak kanı Cumhur İttifakına zarar verilmemesi oldu.

Çakır: “Benim için Ümit de Numan da aynı”
Ziyaret sırasında Çakır yaptığı konuşmada, “MHP ile AK Parti’nin kurmuş olduğu Cumhur İttifakı ortaklığı ile ülke selamete çıkacaktır. Düzce’de de aynı durumun olacağını biliyoruz ve bekliyoruz. Bilindiği üzere oyların yeniden sayımı yapılıyor. Hukukun verdiği karar, sandığın verdiği karar ve sonuçlar ne olursa olsun kabulümüzdür. Benim Fahri Çakır olarak görüşümün bu yönde olduğunun bilinmesini isterim. Bizlerin bu süreçte inisiyatif almamız gerekiyor. Ben beraber olalım diyorum, yan yana olalım ve ülkemiz, Düzce’miz için çalışmaya devam edelim. Bu süreçte çok bilgi kirliliği olduğu kanısındayım. Bu sürecin bir an önce sonuçlanması bizleri de memnun edecektir. Bu süreçte ittifaka zarar verecek açıklamalardan kaçınılması gerektiğini düşünüyorum. Türkiye açısından en hayırlı ittifak budur. İttifaka zarar verecek olan açıklamalardan her iki tarafın da kaçınması gerekiyor. Benim için Ümit’de Numan’da aynıdır. Yakınlık olarak aynısınız” şeklinde konuştu.

Yılmaz: “Türkiye’ye rezil olduk”
Ülkenin sıkıntılı bir süreçten geçtiği dönemde iki liderin birlikte hareket etme kararının ardından Cumhur İttifakının kurulduğuna vurgu yaparak konuşmasına başlayan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz şu ifadelerde bulundu:

“Sayımlara sizin bire bir dahil olmadığınızı gördüm ve bu durum bizleri memnun etti. Numan Çabuk kardeşimin bu süreçte aktif rol oynaması yadırganamaz. YSK’da Ayşe Hanıma Türkiye’ye rezil olduğumuzu ilettim. Tabi ki şüphelendiğiniz sandıkların açılmasını talep edebilirsiniz ama Düzce’nin tamamına itiraz edilmesi ne anlama geliyor? Bu durumun etik olmadığını da Ayşe Hanıma söyledim. Seçim akşamı Cumhur İttifakına zarar verilmemesi, Düzce’nin adının ulusal basında kötü anılmaması için 3-4 bin insanı bu iş bitti diyerek, yalan söylemek zorunda kalarak meydana çıkardık. Biz birlikte bu kutlamaları da yapabilirdik. Sandıkların tamamının sayılması ile bizler ittifaka zarar vermek isteyenler mi var diye düşünüyoruz?

“Yara daha fazla kaşınmasın”
“Ben insanları sakinleştirmek, Düzce’ye zarar gelmesin diye yalan söylemek zorunda kaldım. Sandıkları açtırdınız ama değişen hiçbir şey olmadı, aksine fark MHP’den yana arttı. Sizler de bizler gibi düşünün. Hukukun arkasına sığınarak bir takım müdahalelere şahit oluyoruz. Kendi içinizde ittifaka zarar vermek isteyenleri ayırın. Sizlerden istediğimiz bu işi daha fazla uzatmamanız yönündedir. 498 sandığın 10 kişiye saydırılması vicdansızlıktır. Yara daha fazla kaşınmasın. Sizin köyünüzde AK Parti’den başka kimseye oy kullanılmamış. Bizlere itiraz edelim denildi. Biz bunu kabul etmedik. Sizin de aynı hassas duygularla hareket etmenizi beklerdik.”

Caboğlu: “İttifakın ayağına kurşun sıkılmıştır”
MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu ise seçim döneminde AK Parti ile birlikte hareket ettiklerini vurgulayarak konuşmasına başladı.

Caboğlu, “Seçim sürecinde Genel Başkanımızın talebi ile ülkücüler olarak Recep Tayyip Erdoğan için oy kullandık. Düzce açısından bakıldığında ise seçim sonuçlarına ciddi anlamda bir hazımsızlık var. Düzce’nin tamamında oyların yeniden sayılmak istenmesi ittifakın ayağına kurşun sıkılması anlamına geliyor. Biz bu yola birlikte çıkmış olmamıza rağmen yapılanlar yakışmadı” ifadesinde bulundu.

Arslan: “Hukuksuzluk var demektir”
MHP Düzce Milletvekili Adayı olan Yusuf Arslan ise, “Düzce’de %80 oylar yeniden sayıldı. Kalan % 20’yi de açtırmanın peşindesiniz. %80’lik kısımda değişiklik olmazken eğer %20’lik kısımda değişiklik olursa ben bunda bir hukuksuzluk ararım. Ayşe Keşir matematik hesabı diyor. Burada hesap ortada. Eğer sonuç değişmesi halinde burada hukuksuzluk var demektir” şeklinde konuştu.

Haber: Ö.YILMAZ
Yorumlar (39)
düzceninsesiolun 3 yıl önce
merak etmesinler belediye seçimlerinide mhp alsında oyları saydırmaya devam ederler
Erol 3 yıl önce
Nasıl olsa kendisi dereyi geçti numan kazansa ne olur kazanmasa ne olur akp kazansa ne olur kazanmasa ne olur dimi ama
turan 3 yıl önce
köprüyü geçinceye kadar....
Duzceli ? 3 yıl önce
Reisin yapacağı tek şey akp il ilçe butun teşkilatlari komple değiştirmesi ardındanda belediyede neler oluyor diye iyi bir araştirma yapmasıdır.mhp yi tebrik ederiz sayimlar sonucu deģistirmez ümit beye vekilliģi hayırli olsun.
Seçmen 3 yıl önce
2019 da gereken cevap verilecek arkadaşlar buna emin olun kimse vazgeçilmez değildir..
isa 3 yıl önce
mhp liler haklı aga
t.a. 3 yıl önce
16 yıldan beri memleketin başına ne geldiyse koalisyonlardan geldi denildi. Şimdi sanki koalisyondan farklı bir durum mu var ? daha başında taşrada çatışmaya başladılar. Ankara' da, aşağıda ve sahada, iş milli eğitime, sağlığa, ekonomiye yani detay ve teknik konulara geldiğinde daha büyük kavgalar çıkacak, anlaşamayacaklar. Tarih ne yazıkki Bahçeli gibi bir adama denetleme görevi verdi kendi deyimiyle. Bakalım bunu layıkıyla yapacak mı bekliyoruz.
murat 3 yıl önce
Herkez bi dusunmeli nerde acaba yanlis yaptik kendilerine yanasamadigiz arkadaslar vatandasa yukaridan bAkarsan vatandas gereken cezayi verir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21°
parçalı bulutlu