banner851

banner614

CAN ÇEKİŞEN ESNAFA BİR DARBE DE SİZ VURMAYIN

banner619

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, pandemi dolayısıyla elektrik, su ve doğalgaz sayaçlar okunmadan üç aylık harcamalar baz alınarak gönderilen faturalar hakkında Meclis Başkanlığı’na Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından yanıtlanmak üzere soru önergesi verdi.

banner846
Siyaset 02.09.2020, 16:11
1828
CAN ÇEKİŞEN ESNAFA BİR DARBE DE SİZ VURMAYIN
banner844

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, meclisteki çalışmalarına devam ediyor. Vekil Yılmaz, pandemi dolayısıyla elektrik, su ve doğalgaz sayaçlar okunmadan üç aylık harcamalar baz alınarak gönderilen faturalar hakkında Meclis Başkanlığı’na soru önergesi verdi. Yılmaz, 3 sorudan oluşan önergesine Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından yanıt verilmesini istedi.

Önergede Mart ayının başında başlayan pandemi sürecinde esnafların yüzde 90 civarı dükkânlarını açamadığı halde kendilerine faturaları gelmeye devam ettiğini belirten Yılmaz, “Haziran ayıyla beraber normalleşme süreci başlamış ve esnafın bir çoğunluğu dükkânlarını açmaya başlamıştır. Ancak sağlık kurulunun karanıyla bazı esnafımız dükkânlarını ya bir hafta önce açmış ya da hala açamamışlardır” dedi. Yılmaz, dükkanlarını açamayan esnafın elektrik, su ve doğalgaz sayaçlar okunmadan üç aylık harcamalar baz alınarak gönderilen faturalar ile ilgili ne gibi çalışmalar yapılacağının cevabını aradı.

Ümit Yılmaz’ın Bakan Dönmez’e sorduğu sorular:

  1. Bilim Kurulu kararıyla işletmesini yeni açan halı sahaların pandemi sürecinde düzenlenen elektrik, su ve doğalgaz gibi faturalarını faizsiz olarak ertelenmesi için ne gibi çalışmalar yapmaktasınız?

  2.  Kahvehanelerin yüzde 90’ı eğlence amaçlı oyunların oynatılması yasak olduğu için dükkânlarını açmamaktadır. Dükkânlarını açmayan kahvehane esnafımızın bu faturalarının geçmiş dönem düzenlemesinin önüne geçerek misiniz?

  3. Dükkânı kapalı olan esnafın faturalarının ödenememesi halinde ne gibi bir işlem yapmayı planlıyorsunuz?

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (5)
Esnaf 12 ay önce
Sıcak havada iki aydır 600tl gelen elektrik faturam birden 950tl olmuş bu nasıl iş anlamadım
Vatandaş 12 ay önce
Ak parti üzerinden prim yapmaya çalışıyorsan bence ikile...
Zeynep 12 ay önce
Kesinlikle ümit bey e katılıyorum. Keşke sayaçları okusalardı daha karlıydık. Pandemi sürecinde güya sayaçlar okunmadı ama dünyanın su parasını ödedim. Ne olduğu neye dayandığı da belli değil koyuyolar önüne bir tüketim alakasısı yok tabi ama mecburen ödedik.
Ben kesinlikle bir daha öyle bir şey istemiyorum adam gibi gelip okusunlar sayacımı ne tükettiysem onu öderim.
YAVUZ0881 12 ay önce
Vurma geçi çaktırmadan ver mehteri ümit yılmaz efendininkisi önce AKP ye baston olmaktan vaz geçin sonra görelim boyunuzu
Magdur 12 ay önce
Sayının vekilim Düzce belediyesi garibanin ödeyemediği şu borçlarını sularını keserek müdahale ediyor bu dönemde ve 300 tl lik su borcunu faiziyle 500 yüz küsüre çıkarıyor yabancı bankalar bile bu kadar faiz zam yapmiyor