banner851

banner955

CEMŞİT’TEN OSB GENİŞLEMESİNE TEPKİ: ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Teşkilatı, saha çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlarla bir araya gelerek nabız tutan CHP heyeti Halkın nabzını salı gününü Hamidiye Mahallesi’nde kurulan pazara ayırdı. Vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen İl Başkanı Cemşit, hem pazarcı esnafının hem de vatandaşların sorun yaşadığını belirterek bu durumun çözümünün erken seçim olduğunu yineledi. 1. OSB’nin genişletilmesi planına tepki gösteren vatandaşları da dinleyen Cemşit, “Yazıktır, günahtır, elinizi vicdanınıza koyun." diyerek ilgililere çağrı yaptı.

Siyaset 29.12.2021, 11:07
695
CEMŞİT’TEN OSB GENİŞLEMESİNE TEPKİ: ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN

Semih Cemşit başkanlığında yeniden bir yapılanmaya giden Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Teşkilatı, saha çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlarla bir araya gelerek nabız tutan CHP heyeti Halkın nabzını salı gününü Hamidiye Mahallesi’nde kurulan pazara ayırdı.

Pazar tezgâhlarını gezen CHP’liler fiyatları gözden geçirirken hem pazarcı esnafının hem de vatandaşların sorunlarını dinledi. Düzceliler’e nasıl bir kentte yaşamak istediklerine dair sorular yönelten partililer, kentin asıl sahibi olan halkın cevaplarını da üzerinde çalışmak üzere tek tek not etti.

Pazarcı esnafı, maliyet artışı sebebiyle eskisi gibi satış yapamamaktan ve kapalı pazaryerlerinin olmayışından dem vururken halk ise filesini eskisi gibi dolduramamaktan şikâyetçi oldu. Vatandaşlar son bir yıldır yaşanan ekonomik darboğaza karşı fiyatlarda düşüş beklediklerini ifade etti.

‘İnsanlarda alım gücü yok’

CHP İl Başkanı Semih Cemşit'i karşılarında gören pazarcı esnafı “İnsanlarda alım gücü yok. Gelip bakıyor fiyatı söylediğin zaman çekip gidiyor. Biz bazen kendimiz ürünler getiriyor satıyoruz satmasına ama nasıl satıyoruz. Getirdiğim fiyatın aynısına satıyoruz. Sıfıra sıfır hiçbir şey kalmıyor. Yıllardır bir kapalı pazaryerimiz yok. Karda kışta çile çekiyoruz. ’diyerek isyan etti.

‘Toprak bizim her şeyimizdir’

1. Organize Sanayi Bölgesi’nin genişleme planı içerisinde yer alan, birinci sınıf verimli tarım arazileriyle Hacı Ahmetler, Darıcı ve Duraklar köylerinde ürettikleri sebze ve meyveleri pazarda satan bir grup çiftçi ise OSB’nin genişletilmesi kararına tepki gösterdi. Köylüler, "Topraklarımız birinci sınıf tarım arazisidir. Bize sorulmadan bize danışılmadan alınan kararları kınıyoruz. Toprak bizim her şeyimizdir" diyerek serzenişte bulundu.

‘Yazıktır, günahtır, elinizi vicdanınıza koyun’

Vatandaşları dinledikten sonra bir açıklama yapan CHP İl Başkanı Cemşit, "Ekonomideki bu kötü gidişatı durdurmanın tek yolu erken seçimdir. Market raflarındaki yangın artık halk pazarlarına da sıçramıştır. Tüketiciler pazardan da taneyle alışveriş yapıyor. Pazarcılar, artan maliyetler nedeniyle fiyatların arttığını bu nedenle tüketimin giderek azalmaya başladığını söylüyor. Pazara giden yurttaş filesini dolduramadan pazardan ayrılıyor. Yıllardır bu pazarcı esnafına kapalı pazaryerini çok görenler, üstüne üstlük üreticinin birinci sınıf tarım arazilerini ise sanayiye çevirdiler. Yazıktır, günahtır, elinizi vicdanınıza koyun." diyerek kentin yöneticilerine çağrıda bulundu.

Yorumlar (1)
yazık oluyor 12 ay önce
Düzcenin en verimli toprakları, zenginler parasına para katsın diye çevreyi kirleten fabrikalarla yok ediliyor. Dünyanın geleceği tarımdadır. Kısa vadeli kazanç için geleceğimizi yok etmeyelim.
Yeni Sayımız