banner851

banner614

CHP ADAYLARINDAN SALDIRIYA KINAMA

banner619

CHP’nin billboardlarına ve seçim afişlerine yapılan çeşitli saldırıların ardından Çavuşlar TOKİ’de seçim aracına yapılan saldırı CHP’li adayları harekete geçirdi. Milletvekili adayları yaptıkları açıklamalarla yapılan çirkin saldırıyı kınayarak yetkilileri göreve davet etti.

banner846
Siyaset 22.06.2018, 12:38 23.06.2018, 12:17
1547
banner844

CHP İl Başkanı İlhan Duru, CHP Milletvekili Adayları Zafer Teber, İlknur Başak Tütüncü ve Hasan Servet Öktem daha önce Düzce’nin çeşitli yerlerindeki reklam panolarında yer alan CHP adaylarının fotoğraflı afişlerinin üzeri karalanmasının ardından CHP’nin seçim minibüsünün hedef alınmasına tepki gösterdi.

Mehmet Akif Bulvarı üzerinde bulunan seçim ofisinde bir araya gelen CHP’li isimler kimliği belirsiz kişilerce yapılan saldırıyı yaptıkları basın açıklaması ile kınadı.

CHP İl Başkanı İlhan Duru yaptığı açıklamada bu saldırıların sebebinin, 24 Haziran seçimlerine günler kala CHP’nin ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin seçim kampanyalarında gösterdiği yükseliş olduğunu söyledi.

“Sağlıklı bir seçime gitme hakkımızı kullanmamızın sağlaması gerekiyor”
CHP’nin Düzce 1.Sıra Milletvekili Adayı Zafer Teber ise şunları kaydetti:

“AK Parti İl Başkanlığını nezaket ziyaretine gittiğimizde üslup uyarısı yaptık. Alt parti yöneticisine kadar herkesin üslubunu düzeltmesi gerektiği konusunda özellikle Cumhurbaşkanımızın üslubunu düzeltmesi ile ilgili İl Başkanı Hikmet Keskin Bey’e ricada bulundum. Seçim kampanyası başladığından bu yana baskılarla karşı karşıyayız. Bu son hadise bardağı taşıran son damla oldu. Seçim ofisi tutmak için sıkıntı yaşarken bu son olaylardan sonra vazgeçirtildiği kanaati oluşmaya başladı bende. Bayram ziyaretimizde Vali Bey’den bir ricam oldu. Yasadışı bir sürü pankartlar asılı inşaatlarda hepsi seçim kanununa aykırı. Parti önleri ve seçim ofisleri dışında bayrak asılamaz. Düzce’nin giriş çıkışında belediyenin panosuna bile AK Parti Genel Başkanı’nın posteri asılmıştı. Söyledik fakat 5 günde kapatılabildi. Yetkilileri kanunlara uymaya çağırıyoruz. Sağlıklı bir seçime gitme hakkımızı kullanmamızın sağlaması gerekiyor kolluk güçlerimizin ve diğer seçim görevlilerinin.”

Teber ayrıca, ifadelerin verildiğini ve olayla ilgili kanuni süreç başlatıldığını belirtti.

“Sen onu yırtsan ne olur benim gözlerimin içi gülümsüyor”
CHP Düzce 2.Sıra Milletvekili Adayı İlknur Başak Tütüncü de yaptığı açıklamada bunun münferit bir olay olduğunu belirttiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Gittiğim her yerde sevgiyle karşılandım, gittiğim her yerde kucakladılar. Düzce kamuoyu bizi bağrına bastı. Bütün Türkiye’de bir yükseliş içerisindeyiz. Adaylarımız gittiği her yerde teveccüh görüyor. Biz millet için yola çıktık. Zoru başarmak biz kadınların işi. Kadın bir eliyle çocuğunun beşiğini bir eliyle dünyayı sallayabilir. Bu olaylar moralimizi bozmayacak. Yolumuza devam edeceğiz. Kurtuluş çok yakın. 2 gün sonra televizyonlarda sürekli nefret pompalayan zihniyet gidecek ve siyasete bir incelik gelecek. Bizler gelecek. Ben o fotoğrafta gülümsüyorum ama sen onu yırtsan ne olur benim gözlerimin içi gülümsüyor.”

“Bu olayların arkasında herhangi bir siyasi partinin bulunmadığına inanmak istiyoruz”
Son olarak CHP Düzce 3.Sıra Milletvekili Adayı Hasan Servet Öktem şu ifadelerde bulundu:

“Karşılaştığımız bu olaylar hiç iç açıcı değil. Seçimlere gün kaldı. Seçimler demokrasinin baterileridir, çiçekleridir. Seçimlerde partileri amblemlerine, vasıtalarına saldırıları kabul etmek mümkün değildir. Biz bu olayların arkasında münferit şahısların olduğuna inanmak istiyoruz. Biz bu olayların arkasında herhangi bir siyasi partinin bulunmadığına inanmak istiyoruz. Bu vesile ile emniyetimizi, belediyemizi, valiliğimizi işlem yapmaya çağırıyoruz. Bu yapılan saldırıların kuvvetle takip edilmesi ve caydırılması gerekiyor. Seçimlere 2 gün kala bu olayların bir daha tekerrür etmemesini diliyoruz.”

Haber: Ö.YILMAZ

 

Yorumlar (14)
Can . D 3 yıl önce
CHP DEMEK YIKIM DEMEK TEK BIR DIKILI AGACLARI YOK NE OYU YIKIM EKIBINE BEN SALAKMIYIM OY VERECEM CHP HDP EL ELE PKK YI ELESDIRMEYEN BUNLARA OY YOK ZATEN ÜLKEMIZDE DIKILI AGACLARI YOK BUNLARIN YIKIM EKIBININ NE OYU GEC
Yorumsuz.. 3 yıl önce
Onlar bizden karşılık vermemizi istiyorlar ama biz onlara Hz. Ali efendimizin de dediği gibi " sana taş atana sen gül at" ilkesiyle devam edeceğiz. Bu sefer tamam diyoruz.
TS 61 3 yıl önce
KORKMAYIN O KADAR HDP OLSA SALDIRMAZSINZ İNADINA BU DEFA İNCEYE OYLARIMIZ
Duzcesporlu 3 yıl önce
Sayin Teber vekil olursa duzcesora baya bi katkisi olur. Duzcede 1 chp vekil olsa bolu gibi fena olmaz
Duzce 3 yıl önce
Kesin akp lilerin isidir bu kadar tahammulsuzler
Düzceli vatandaş 3 yıl önce
Saygısız insanlar
D. 3 yıl önce
Böyle bir olay olduğunda en başta rakip partilerin yetkilileri kınamadıkça mesafe alamayız.
Hoş bu memleketin mesafe alması kimin umrunda o da ayrı.. Herkes bal tutup parmak yalama peşinde.
genç 3 yıl önce
Bu olayların arkasında herhangi bir siyasi partinin bulunmadığına inanmak istiyorum bende...durmak yok chp devam çıkıcak millevekili inanıyorum ben sizinleyim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
parçalı az bulutlu