banner851

banner614

CHP BÖLGE TOPLANTISI BAŞLADI

banner619

CHP'nin Bölge Toplantısı, Düzce teşkilatlarının da katılımıyla Bolu'da yapıldı. Toplantıda konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, "Şu anda iktidara yürüyüşü başlatmış durumda CHP. Bunu bütün örgütleri ile bütün üyeleri ile vücudunun her zerresinde hisseden insanlarla beraber biz bu iktidarı kuracağız." dedi.

banner846
Siyaset 20.09.2019, 13:58 21.09.2019, 22:36
609
banner844

Cumhuriyet Halk Partisi Bartın, Düzce, Karabük, Kastamonu, Sakarya, Zonguldak illerini kapsayan Bolu Bölge Toplantısı Sağlık Mahallesi'ndeki bir kongre merkezinde gerçekleştirildi. Milletvekilleri, belediye başkanları ve parti yöneticilerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda Düzce teşkilatları da hazır bulundu.Toplantıda partililere seslenen CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, bu yıl 10 bölgede yapılması planlanan bölge toplantılarının, ilkini Adana'da gerçekleştirdiklerini anımsattı.


"Yapılan yanlış, kime yapılırsa yapılsın biz onu eleştiririz"
Türkiye’nin önemli sorunları olduğunu ve son 1 yıl içinde 3 tane seçim geçirdiğini vurgulayarak, şunları söyledi:"Seçilmiş olan belediye başkanlarını, 31 Mart’ta seçilmiş olan 3 büyükşehir belediye başkanını yargı kararı olmadan görevden aldılar. Biz bunu eleştirdik. Eleştirdiğimiz zaman da dönüp bize dediler ki, 'siz bu HDP’li belediye başkanlarının görevden alınmasını ve kayyum atanmasını neden sahipleniyorsunuz.' Durum aslında çok basit. Bizim bir demokrasi anlayışımız var. O demokrasi anlayışı çerçevesi içerisinde yapılan yanlış, kime yapılırsa yapılsın biz onu eleştiririz."


"Türkiye'nin toplumsal barışı zedelenmiş durumda"
Yerel seçimlerde, Türkiye'nin nüfusunun yarısı olan büyükşehirleri CHP’li belediye başkanlarının yönetmesi sonucunun ortaya çıktığına işaret eden Salıcı, "Türkiye'nin toplumsal barışı zedelenmiş durumda. Ve Türkiye'de bir kucaklaşmaya, bir araya gelmeye, farklı fikirlerden dahi olsa Türkiye'nin demokratik standartlarını yükseltmek için bir araya gelmeye ihtiyaç duyulan günlerdeyiz." ifadesini kullandı.Salıcı, kardeşlik ve barış dili ile Türkiye'nin ana gündemi olan ekonomiden ve dış politikadan kopmamak için özel bir çaba gösterdiklerini bildirdi.

"Türkiye'nin siyasi iklimi değişti"
Salıcı, gelinen noktada Türkiye'nin siyasi ikliminin de değiştiğini savunarak, "Şu anda iktidara yürüyüşü başlatmış durumda CHP. Bunu bütün örgütleri ile bütün üyeleri ile vücudunun her zerresinde hisseden insanlarla beraber biz bu iktidarı kuracağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. 96 yıl önce bu cumhuriyeti nasıl kurduysak, bu cumhuriyeti nasıl doğru temeller üzerine oturttuysak, Türkiye'nin demokrasisini ve geleceğini de doğru temeller üzerine oturtacak kadrolarla beraber iktidara yürüyeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.Salıcı'nın konuşmasının ardından toplantı basına kapalı devam etti.

Yorumlar (5)
Can . D 2 yıl önce
ÖNCE O CIKARDIGINIZ ISCILERIN HAKINI VERIN SECIMDE BOL BOL YALANLAR SÖYLEYIN SONRADA ISCILERI KAPININ ÖNÜNE KOYUN ISTANBUL BOLU ANTALYA SAY SAY BITMEZ HEP ZAM YAPDINIZ GELDINIZDE HIZMETE GELINCEDE ORTADA TEK HIZMET YOK HEYKEL TIRAS DIKMEKDEN BASKA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK OLSAYDI COKDAN CHP DE OLMAZDINIZ
H.G. 2 yıl önce
Sizin şu tırstığınız, seçimlerde yenilgiye doymayan genel başkan değişmedikçe bu partiden ve zihniyetten bir hayır gelmez. Sahi ya en son ne zaman iktidara gelmişti? Hatırlayamadım...
kimlerle yürüyorsunuz 2 yıl önce
pkk seviciler,fetöcüler ne kadar hain varsa onların kalbi sizinle.kandil yanınızda.pensilvanya zaten öyle.avrupa ve abd siznle.pkklılar açık açık chpyi destekleyin derken insanınız umarım biraz akılcı hareket eder.
Düzcelii 2 yıl önce
Hee hee 17 yıldan beri iktidara yürüyüşü bitiremediniz,kurtulun hdp-pkk işbirliğinden sizinde peşinize takılan olur
Cuneyt 2 yıl önce
Siz 80 yildir yuruyorsunuz..yuruyun bakalim.zaten bu millet sizden 80 yil ileriden gidiyor.ulke dusmanlari beyni curumus chp